• <Kara katmanı dünyanın kaçta kaçını kaplar

  Uğur okulları bursluluk sınavı giriş belgesi

  Uğur Koleji Bursluluk ve Kabul Sınavı - Uğur Koleji

  UĞUR KOLEJİ BURSLULUK VE KABUL SINAVI / 8 - 9 OCAK 2022 Başvuru ve detaylı bilgi için linke tıklayın BURAYA TIKLAYIN http://kayit.ugurkoleji.com.tr/dbs/default.asp Sınav, 8 ve 9 0cak 2022 tarihlerinde 10.00 ve 14.00 saatlerinde ikişer oturum olarak yapılacaktır. 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıfların katılımına açıktır.

  Uğur Okulları Bursluluk Sınavı 2020

  Uğur Okulları Bursluluk Sınavı

  Uğur Okulları Bursluluk Sınavı 2020 yılı için 11 ve 12 Ocak 2020 tarihlerinde gerçekleşecektir. Uğur Okulları 2019 yılı UKS bursluluk & kabul sınavına 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katıldı. 4, 5, 6 ,7. sınıf öğrencilerinin gireceği Uğur Okulları bursluluk sınavında Matematik 12, Fen Bilimleri 12, Türkçe 12, Sosyal Bilgiler 12, İngilizce 12 soru olmak üzere toplam 60 soru bulunacaktır. 60 soruyu yanıtlamak için 80 dakika süre verilmiştir. 8, 9, 10. sınıf öğrencilerinin gireceği Uğur Okulları bursluluk sınavında Matematik 20, Fen Bilimleri 20, Dil Anlatımı ve Edebiyat 20, Sosyal Bilgiler 20 olmak üzere toplam 80 soru bulunacaktır. 80 soruyu yanıtlamak için 120 dakika süre verilmiştir. 11. sınıf öğrencilerine verilecek kitapçıkta toplam 90 soru bulunmaktadır. Öğrenciler tüm soruları yanıtlarken 120 dakika süre verilmiştir.

  Uğur Okulları Bursluluk Sınavına Nasıl Başvurulur?

  Sınava http://ugurokullari.k12.tr/bursluluksinavi adresinden kayıt yapılabilir. Kayıt formuna tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmelidir. Seçilmiş olan sınıf / seans / sınav bilgilendirmesi tercihe göre SMS (‘SMS ile bilgilendirilmek istiyorum’ seçeneği işaretlenmelidir.) ile veli ve öğrenciye Uğur Okulları tarafından yapılır. Mail adresini sisteme giren öğrenci ve veliye “Sınava Giriş Belgesi” mail olarak da gönderilir. Kayıt formu tamamlandığında çıkan “Sınava Giriş Belgesi” öğrenci tarafından indirilir ve çıktısı alınır. Uğur Okullarından sınava başvuran öğrencilerden TC kimlik numarası ve iletişim bilgileri istenir.  

  UKS - Uğur Okulları Bursluluk Sınavı Genel Kuralları

  Uğur Okulları Bursluluk Sınavına gelirken, yaptığınız başvuru sonrasında adınıza düzenlenen sınav giriş belgenizi ve başka bir kimlik kartınızı yanınızda bulundurunuz. Sınava 10 dakikadan fazla geç kalan öğrenci sınava alınmaz, bir sonraki oturumda sınava alınır. Öğrenci, sınav başladıktan sonra ilk 30 dakikada ve son 15 dakikada salonu terk edemez. Her öğrenci kendi alanındaki sorulardan sorumludur. Uğur Kabul ve Bursluluk Sınavına giren öğrenci sadece sınava girdiği okulun bursundan yararlanabilir.

  Uğur Okulları Bursluluk Sınavı Soruları & Konuları

  Bursluluk sınavında her sınıf için farklı konulardan sorular sorulacaktır. Uğur okulları bursluluk sınav konularını incelemek için tıklayın. UKS, Uğur Okulları Bursluluk Sınavına Dahil Olan Kampüsler Aşağıdadır; Uğur Okulları Basın Ekspres Kampüsü, Uğur Okulları Bornova Kampüsü, Uğur Okulları Karşıyaka Kampüsü, Uğur Okulları Antalya Çallı Kampüsü, Uğur Okulları Sefaköy Kampüsü, Uğur Okulları Marmaris Kampüsü, Uğur Okulları Sultanbeyli Kampüsü, Uğur Okulları Beylikdüzü Beykent Kampüsü, Uğur Okulları Nevşehir Kampüsü, Uğur Okulları Avcılar Kampüsü, Uğur Okulları Başakşehir Kampüsü, Uğur Okulları Bergama Kampüsü, Uğur Okulları Tunceli Kampüsü, Uğur Okulları Burhaniye Kampüsü, Uğur Okulları Canik Kampüsü, Uğur Okulları Çamlıca Kampüsü, Uğur Okulları Edremit Kampüsü, Uğur Okulları İzmit Başiskele Kampüsü, Uğur Okulları Çekmeköy Kampüsü, Uğur Okulları Taşdelen Kampüsü, Uğur Okulları Güngören Kampüsü, Uğur Okulları Denizli Kampüsü, Akçaabat Uğur Anadolu Lisesi, Kahramanmaraş Uğur Anadolu ve Fen Lisesi, Fethiye Uğur Anadolu Lisesi, Kemerburgaz Uğur Anadolu Lisesi, Maltepe Uğur Anadolu Lisesi, Antakya Uğur Anadolu Lisesi, Halkalı Uğur Anadolu Lisesi, Sakarya Uğur Anadolu Lisesi, İskenderun Uğur Anadolu Lisesi, Keşan Uğur Anadolu Lisesi, Ayvalık Uğur Anadolu Lisesi, Siirt Uğur Lisesi, Muş Uğur Lisesi, Nusaybin Uğur Lisesi, Çine Uğur Lisesi, Silvan Uğur Lisesi, Batman Uğur Lisesi, Viranşehir Uğur Lisesi, Van Uğur Lisesi, Tatvan Uğur Lisesi, Gaziantep Uğur Lisesi, Diyarbakır Uğur Lisesi, Manavgat Uğur Lisesi, Söke Uğur Lisesi, Aydın Uğur Lisesi, Gönen Uğur Lisesi, Erzurum Uğur Lisesi, Mersin Uğur Lisesi, Erzincan Uğur Lisesi, Zonguldak Uğur Lisesi, Darıca Uğur Lisesi, Gaziosmanpaşa Uğur Lisesi, Pendik Uğur Lisesi, Silopi Uğur Lisesi, Fethiye Uğur Ortaokulu, Diyarbakır Uğur Ortaokulu