21 EKİM 2014 SALI 08:17
Nurgül Yeşilçay Aşk Doktorunu Buldu! h210807

Nurgül Yeşilçay Aşk Doktorunu Buldu!

Bergüzar Tuba’yı hangi soruda yendi h210807

Bergüzar Tuba’yı hangi soruda yendi

Üniversiteli işçiler de memur olacak

Bakan ÇELİK;Üniversiteli İşçiler Sorunu Çözeceğiz! Canlı yayında İsmail KÜÇÜKKAYA’nın sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK; İsmail ...

Bakan ÇELİK;Üniversiteli İşçiler Sorunu Çözeceğiz!

Canlı yayında İsmail KÜÇÜKKAYA’nın sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK; İsmail KÜÇÜKKAYA’nın “Şimdi Belediyelede görüyoruz Üniversiteyi bitirmiş ama işçi, mühendis aslında ama işçi kadrosunda çalışıyor onlardan yoğun olarak istekte bulunuyorlar” sorusuna cevap olarak.

Şimdi açığı şu bir mimar arkadaş işçi olarak alınmış kadroluda bir mimar arkadaş var memur olarak. İkiside her gün karşı karşıya çalışıyorlar.Bence çalışma barışı açısından doğru değil. Biz Çalışma Bakanlığı olarak bunu savunuyoruz.Bu sunumumuzda bu konuda var

Başbakana söylediniz mi?

Bakanlar kurulunun sunumunda bu konuda var.Bunlar işçi olarak girmişler hangi koşullarda hangi şartlarda girmişler bilemiyoruz ama ücretlerinde hiçbir farklılık yok belki kamunun da lehine memur olmaları onun için bu çelişkiyi 23.000 civarında bir vatandaşımız var bu konuda bu çelişkiyi de çalışma barışı açısından gidermekte yarar var düşüncesindeyiz ama tekrar ediyorum bizim dediğimiz gibi söylediğimiz her cümle çok geniş kitleleri ilgilendirdiği için herkes bunun yorumunu çok farklı şekilde yapabiliyor. Biz bu konuyu Bakanlar Kuruluna son sunumumuzda taşıdık son kez. Bir kez daha Bakan arkadaşlarla lokal olarak bir çalışma yapacağız bunlarla uzlaştığımız birlikte evet dediğimiz konuları parlementoya göndermiş olacağız.Bu arkadaşlarımızın sorunu da bitecek.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayracak.

 1. selim öksüz diyor ki:

  hepimiz bu hayırlı kararın bakanlar kurulundan biran önce çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz memur olmak üniversiteli işçilerinde hakkı bu yasa çıksın artık …!!!!

  (3)
 2. Üniversiteli işçi diyor ki:

  Üniversite mezunu işçilerde inşallah sözleşmeli memurların memur yapılmalarında olduğu gibi her hangi bir şart aranmaksızın memur olurlar. Adalet Partimizin adaletine güveniyoruz.

  (0)
 3. Kadir Dursun diyor ki:

  Bu sefer olur diyelim. Hadi hayrlısı…

  (6)
 4. kamil diyor ki:

  Bu haber ne zamanın yeni yapıldı bu açıklama 2.torba da biz de varız dedi arkadaş ama yorumlara bakıyorum ocak ayında yorum yapanlar var habere eğer öyleyse bizim hayaller suya düştü yine

  (0)
 5. tolga yılmaz diyor ki:

  Ben arkadaşlar siyasal bilgiler mezunu bir kamu işçisiyim. Teknik bölüm mezunları zaten 2 defa memurluk şansı buldu 4b ile.Biz yıllardır kamuda çalışan diplomalarını kullanamayan işçileriz, sorun zaten bizim sorunumuz lütfen sahip çıkalım.

  (2)
 6. muhammed öngel diyor ki:

  bazı arkadaşlar olayı yanlış anlamış. bize kadro verilmiyor. zaten kadroluyuz arkadaşlar.. sadece statü değişikliği istiyoruz. KADROLU ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞÇİ iken memur olmak istiyoruz. kadro değil. zaten kadroluyuz..

  (2)
 7. hak diyor ki:

  Bende beden eğitim öğretmenliği mezunuyum belediyede öze güvenlik olarak calisiyorum lise mezunu arkadaşlarla hiçbir fark ok kazancimizda arti yan yana calistigimiz memur güvenlik ler var ayni isi yapiyoruz .Böle birseyvarsa bizim gibi lisans mezunlarinida kapsamalidir.

  (0)
 8. ömer öztoprak diyor ki:

  unutulmaması gereken bir şey var : ”kamuda çalışan üniversite mezunu işçiler kadro istemiyor, çünkü bizlerin kadrosu mevcut. bizimki statü değişikliği. hatta isteğe bağlı. zira o kadar önce girmişiz ki o zamanlar kpss yok emekliliğe az kalmış. bazı arkadaşlar girmeyebilir, çünkü emeklilikte işçi her zaman memurdan daha avantajlıdır.” ama yaşa takılıp 16-20 sene emekliliği kalmış kişiler kalan yıllarını diplomasını kullanarak onurlu yaşamak niyetinde ise kesin 657 ister. sonuç: bizler statü istiyoruz kadro değil !!

  (7)
 9. Yalız Kurt diyor ki:

  Üniversite mezunu kadrolu olunca oluyorda,taşeron oldumu niye olmuyor.Yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi bende bir kamu kurumunda Beden Eğitimi Öğretmeni olmama rağmen Ögg olarak çalışmaktayım.Eğer üniversite mezunu işçilere kadro verilecekse bu tüm üniversite mezunlarını kapsamalı.Eğer böyle bir ayrım yapılırsa mahkemeden geri dönecektir hiç şüphesiz.

  (-5)
 10. Anonim diyor ki:

  Açık öğretim

  (0)
 11. ali gul diyor ki:

  üniversite mezunu işletme,iktisat.tekniker vb. işçiler konusunda çalışan ve destek veren herkesten Allah razı olsun…

  (21)
 12. murat sayaroglu diyor ki:

  bu konuyla ilgili hükümetten lokal değil genel bir çözüm istiyoruz yani kamuda çalışan tüm üniversite mezunlarını kapsamasını istiyoruz , lokal bir çözüm adalaetsizlik olacaktır

  (22)
 13. S. Akyell diyor ki:

  Üniversite mezunu işçiler arasında ayrım yapılmaksızın hepsinin memur kadrolarına atanmaları hükümetimizin en önemli hizmetlerinden birisi olacaktır. Sadece mühendis, mimar, avukat, doktor vs. değil. Öyle arkadaşlarımız var ki edebiyat fakültesini bitirmiş doktora yapmış. öyle arkadaşlarımız var ki tarih, kamu yönetimi, sağlık memuru, kütüphaneci, arşivci, iktisatçı v.s. bunlar arasında kendini yetiştirmiş öyleleri var ki mimar ve mühendisten daha fazla eğitim almış, yüksek lisans yapmış, doktora yapmış. O halde ayrım yapılmaksızın tüm üniversite mezunları bu işin içinde olmalı

  (16)
 14. mehmet diyor ki:

  İşçi makinist memur ayrımı kalksın

  (15)

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..

İlginizi çekebilecek haber kategorisinden HABERLER

SON DAKİKA HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar