02 TEMMUZ 2015 PERŞEMBE 15:32

Kamuda çalışan üniversite mezunu işçiler başbakana seslendi

29 Haziran 2015 Pazartesi 21:38:16 Üniversite mezunu işçiler, belediyelerde çalışan sözleşmeliler sosyal medyada sürekli milletvekillerine taleplerini iletmeleri çalışma bakanının her canlı yayına çıkışında sözleşmelilere kadro konusunda soru sorulmasını sağlamaları sayesinde 2 yıllık çabaları üzerine ...

Kamuda çalışan üniversite mezunu işçiler başbakana seslendi

Üniversite mezunu işçiler, belediyelerde çalışan sözleşmeliler sosyal medyada sürekli milletvekillerine taleplerini iletmeleri çalışma bakanının her canlı yayına çıkışında sözleşmelilere kadro konusunda soru sorulmasını sağlamaları sayesinde 2 yıllık çabaları üzerine kadroya geçmeleri üzerine sıranın kendilerine geleceğini düşünüp umutlanmışlardı. Umutları bir türlü gerçekleşmeyen kadro bekleyen üniversite mezunu kamu çalışanı işçiler taleplerini bir kez daha yineliyorlar:
“Başbakanım Çalışma hayatında reformu bizimle gerçekleştirelim

Yıllardır yazıyor, anlatıyor, konuşuyoruz fakat hâlâ çözüm adına net adımlar göremiyorum.
Gazete ilanları, köşe yazıları, tv ekranlarında anlatılmamız memur sendiklarının başkan ve Yardımcıları ile birebir görüşmelerimiz,TBMM ziyaretlerinde iktidar, muhalefet vekil ve başkan Yardımcıları ile görüşmelerimiz, twitter, facebook`da davamızla alakalı paylaşımlarımız, ilgili bakanlıkların üniversiteli işçiler için çalışma var söylemleri,
Sn.Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan`ın 2014 KPDK da anlaşılan konuları çözün talimatı…

Görüyorsunuz vatan millet meselesi olmayan bu mağduriyet için sarf edilen enerjiye keşke gerek kalmasa idi dedim çoğu kez.

Gaziantep’ten geçenlerde bir mail aldım. Bu maili defalarca okudum.Çünkü hem mobbing hemde İtibarsızlaştırma vardı arkadaşın Yaşadıklarında.

Bu maili yollayan arkadaşım eğitim fakültesi mezunu bir öğretmen. Gaziantep’te bir kamu kuruluşunda diğer çalışanlar gibi Anayasanın 128. Maddesinin kapsamında görev yapıyordu.Müdür veya şef isteğine göre bu bayan arkadaşıma işçi kadrosunda olduğu için temizlik yaptırmak, Çay servis yaptırmak gibi uygulamalara maruz kaldığını anlatıyordu. Kars’tan arayan bir teyzenin kızı da aynı durumda olduğu aklıma geldi bu satırları okurken.

Eskiden imam hatip okuyana şöyle derlerdi ;Git imam ol üniversite okuyacak içinse ilahiyat yaz derlerdi. Kalıp beyinler ve statüko böyle istiyordu.
Şimdi bazıları da “işe işçi girmişsin, doktora da yapsan işçisin işte” diyorlar.
Üniversiteli işçiler ne makam sahiplerinin ne de birilerinin iltimasına ihtiyacı olmadığı gibi, bir başka vatandaşın hakkına girecek fiili adımı talep etmeyecek kadar onurlu ve hakşinastırlar.

Ülkemizin personel reformuna ihtiyacı vardır. Bunu adil şekilde başlatacak tek hareket üniversiteli işçiler platformu üyelerine memuriyet ihdası ile olacaktır.

Eğitimlinin, vasıflı ve azmin adı olan üniversiteli işçiler için atılacak adım, Türkiye’mizin çalışma hayatına olumlu olarak güneş gibi hakiki kanunsal düzenlemeler yapılmasına vesile olacaktır. Örneğin çalışan kavramı netleşecek, Memur işçi kavramı tekrar tanımlanacak, sendikaları sosyal olarak adımlar atmaya yöneltecektir.

Ülkemizin yetişen, kendini geliştiren insanımız,üniversiteli işçiler platformu üyeleri artık hükümetimizden Khk bekliyor. Mağduriyet bitecek, vatandaşımız gülecek, ana babalar bak okuyuna değer var diyecek.

Sn Başbakanım haydi reformu gerçekleştirelim birlikte!

Üniversiteli işçiler platformu

Temsilcisi Musa Kocakiren “

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. gül-han diyor ki:

  Bizler memur işi yayıp işçi kalan üniversiteli işçiler memur ihdası istiyoruz. Hepimiz konumumuzda uzman olmuşuz. Yeni gelen memura işi biz öğretiyoruz. ADALET istiyoruz.

  (0)
 2. toksoy diyor ki:

  cumhur başkanım,başbakanım artık bitsin bu çile..

  (2)
 3. rebiikocabıyık diyor ki:

  Sayın Başbakanım vereceğiniz Müjdeyi çoluk çocuk bekliyoruz. Hocam mükemmel olmuş.

  (1)
 4. rebiikocabıyık diyor ki:

  Musa Hocam Allah sizden razı olsun .İnşallah Başbakanda bizim mağduriyetimizi görecek.

  (1)

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..