24 TEMMUZ

Üniversite mezunu işçilerin bitmek bilmeyen kadro çilesi son dakika 2016…!

Kamuda çalışan ve memur kadrosu isteyen üniversite mezunu işçiler 13 yıldır dertlerine derman olunamamasından yakınıyorlar ve taleplerini bir kere daha şöyle dile getiriyorlar: 2016 yıllarnı kapsayacak Toplu sözleşme Resmi gazetede yayımlandı.Kanuni düzenleme ne zaman olacak?...

Üniversite mezunu işçilerin bitmek bilmeyen kadro çilesi son dakika 2016…!

Kamuda çalışan ve memur kadrosu isteyen üniversite mezunu işçiler 13 yıldır dertlerine derman olunamamasından yakınıyorlar ve taleplerini bir kere daha şöyle dile getiriyorlar:

2016-2017 yıllarnı kapsayacak Toplu sözleşme Resmi gazetede yayımlandı.Kanuni düzenleme ne zaman olacak?

Bizler Okuyan kendini geliştiren işçi arkadaşımızın sesi olduk.Olmaya da devam edeceğiz.
“Kendisi için istediğini müslüman kardeşi için istemeyen hakiki mana da iman etmiş olmaz” Hadisi şerifince hareket eden ekip arkadaşlarımızla konunun sendikal ve siyasal taraflarına bunu defalarca ifade ettik ediyoruz.

“İmam Hatip” okuyanların yıllarca dışlandığı Ülkemde okuyan işçi arkadaşımın dışlanmasına göz yumacak sineye çekecek Vicdan bende ve yol arkadaşlarımda yoktur.

Üniversite mezunu işçi arkadaşlarımın mağduriyetlerinin giderilmesi için 3 yıldır her türlü çalışma yapıldı.
Hatta bizler platform olarak bürokrasiye kolaylık olsun diye Vicdanlara akla ve Personel rejimini harekete geçirecek kanun taslağını DPB Çalışma Bakanlığı,Başbakanlık,Cumhurbaşkanlığı,Memur konfederasyonları ve sosyal medya ile paylaştık.

Şimdi bizler Sayıları defalarca alınan ve listelenen üniversiteli işçiler için kanuni düzenlemeyi bekliyoruz.
Yoksa çalışma yapılacaktır cümlesi bizler için mana taşımamaktadır.

“Memur işi yapan” ifadesi personel reformuna uygun niteleme değildir.
Devletin memur ahçısı var,şoförü var,bahçıvanı var.Ne demek memur işi yapan?
Taşeron işe alınan biri önce sözleşmeli sonra memur kadrosuna alındığını herkes biliyor görüyor.420 bin sözleşmeli memur yapılırken kimseye gözünün üzerinde kaşın var veya şu mezunsun veya önce mezun oldu gibi bir ayrım yapılmadı diye biliyoruz.#universiteliisciler de neden ayrım olsun ki değil mi?

Şimdi sözleşmede 36. Maddede belirtilen,Fabrika,ARAZİ için istihdam edilen işçiler hariç derken ne kastediliyor net belirtilmelidir!
TPAO,TKİ,TEİAŞ,EÜAŞ,MKE,DSİ,İSKİ,Üniversiteler vb kurumlarda çalışan yüksek okul mezunu üniversiteli işçiler için memurluk yolu seçeneği açık mı?

Sorularımızı İlgili Bakanlık,Sendika taraflarına soruyoruz.Bizler bir “göz ağlarken diğer göz gülmez” diyen vicdanı taşıyoruz.Sizlerinde aynı hassasiyette olduğunuzu biliyoruz.Saygılarımızla.

Musa KOCAKİREN
Üniversiteli işciler Platformu
istanbul temsilcisi

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

İzmir’de komutanların odasında 1 dolarlık metal… Eda Özerkan ile Timur Acar evlendi Kavgayı ayırmaya çalışan kadın hayatını kaybetti Darbe girişiminde hayatını kaybeden Faslı Merrun toprağa… Şenol Güneş’e, Burak Yılmaz’dan sürpriz… Survivor Avatar Atakan ve Ezgi Avcı aşk yaşıyor! İşte…