30 HAZİRAN 2015 SALI 02:08

Taşeron yasası taşeronda son durum

29 Haziran 2015 Pazartesi 21:38:02 TAŞERON İŞÇİLER TAŞERON KADRO 2015 Devlette çalışan taşeron işçileri bakımından aslında yol haritası belirlendi gibi. Nitekim torba yasa da bu konuda önemli ipuçları veriyor. Devlet 2015’te çalıştırdığı taşeron işçilerin sayısını azaltacak. Artık her iş taşeron ...

Taşeron yasası taşeronda son durum

TAŞERON İŞÇİLER TAŞERON KADRO 2015

Devlette çalışan taşeron işçileri bakımından aslında yol haritası belirlendi gibi. Nitekim torba yasa da bu konuda önemli ipuçları veriyor. Devlet 2015’te çalıştırdığı taşeron işçilerin sayısını azaltacak. Artık her iş taşeron işçisine yaptırılmayacak.
Yeni yılda sadece temizlik, güvenlik, yemek ve servis işlerinde taşeron işçi kullanımına devlette izin verilecek. Diğer yandan taşeron işçisi olup da, devlete dava açıp, davalarını kazananlar da kadroya alınacaklar.
Karayolları işçileri
Çünkü yargı kararları yaklaşık üç yıldır uygulanmıyor. Devlet kendisi yargı kararına rağmen işçilerin kadrolarını vermiyordu. Ne var ki 2015 yılı içerisinde, yargı yoluna başvurup, haklılıkları tescil olan işçilere özellikle de 8 bine yakın karayolu işçisine kadroları verilecek gibi. 2015 yılının ilk günlerinde bu sorunun çözüleceği Çalışma Bakanlığı bürokratlarınca ifade ediliyor.(milliyet)

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..