24 NİSAN 2014 PERŞEMBE 17:01
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-2 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-2
Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-10 Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-10
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-12 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-12
ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-10 ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-10

Taşeron şirket işçileri eylem yapınca işlerine son verdi

Başbakan Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde AKP’nin Zonguldak Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın ismini açıklamıştı. Ali Bektaş, Kozlu eski terminal yerinin katılım çoğunluğuna bakılmadan Leb-i Derya firmasına ihale edildiği, bu ihale[...]

Başbakan Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde AKP’nin Zonguldak Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın ismini açıklamıştı. Ali Bektaş, Kozlu eski terminal yerinin katılım çoğunluğuna bakılmadan Leb-i Derya firmasına ihale edildiği, bu ihale sonucunda bedeli alınmadan tapunun devredildiği, firmanın da bu yeri bir başka firmaya devrettiği, belediyenin alması gereken paranın akıbetinin meçhul olduğu, bu surette kamuyu zarara uğrattığı gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma yapılmasına izin verdiği basında yer almıştı.

Halen Kozlu Belediye Başkanlığı makamında bulunan Ali Bektaş, aylardır maaş alamayan Kozlu Belediyesi’nde Park Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri’nde çalışan taşeron şirket işçileri eylem yapınca işlerine son verdi.

Belediye de çalışan işçiler, uzun süredir maaş alamadıklarını bu nedenle iş bırakma kararı aldıklarını ve 9 arkadaşlarının işlerine bu nedenle son verildiğini bildirdi.

Çalışan diğer işçilerin de “Ya üç ay daha maaşsız çalışırsınız, ya da hepinizi işten atarız” şeklinde tehdit edildiği de iddia ediliyor.

Konu ile ilgili olarak konuşan GENEL-İŞ Şube Başkanı Enis Dizdar, işçilerin aylardır maaş alamadan çalıştıklarını ifade etti.

“İşçilerin hakları AKP’li Başkan tarafından gasp edilmiştir.”

Dizdar AKP adaletinin insana zulüm adaleti olduğunu belirterek “ Kozlu Belediyesi Fen işleri ve Park Bahçeler müdürlüğünde çalışan 9 arkadaşımız hiçbir sebep bildirilmeden işlerine son verilerek hakları AKP’li Başkan tarafından gasp edilmiştir. Belediye işçileri köle olarak görülmektedir. Çalışan emekçilerin özlük hakları yok sayılarak alın terlerinin karşılığı verilmemiştir. Belediye yönetimi içerde bulunan alacaklarını isteyen işçileri kapı önüne koymuştur. Belediye başkanı işten atılanları örnek göstererek arkadaşlarımızı tehdit etmektedir. Arkadaşlarımız İş güvencesi taahhüdüne güvenerek bankalardan kredi kullanmıştır. Bankalara karşı büyük bir borç sorumluluğuyla karşı karşıyadırlar. Yapılan bu haksız ve insafsız uygulamayı başta Belediye yönetimini ve işçi haklarını gasp eden taşeron firmayı kınıyoruz” dedi.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberahval.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/recommendations.php on line 242 Warning: array_fill(): Number of elements must be positive in /var/www/vhosts/haberahval.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/recommendations.php on line 252 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/vhosts/haberahval.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/recommendations.php on line 252

REKLAMLARBir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer haber haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU