03 TEMMUZ 2015 CUMA 13:37

Suriye’de iç savaş

Suriye Nur Derneği yöneticisi Davud: ?(Akaryakıt sıkıntısı nedeniyle) Şimdiden 2 fırınımız üretimi durdurdu. Sorun sadece fırınlarda değil. Hastaneler ve ulaşım da bu krizden ciddi şekilde etkileniyor? HALEP (AA)... ...

Suriye’de iç savaş


Suriye Nur Derneği yöneticisi Davud:
?(Akaryakıt sıkıntısı nedeniyle) Şimdiden 2 fırınımız üretimi durdurdu. Sorun sadece fırınlarda değil. Hastaneler ve ulaşım da bu krizden ciddi şekilde etkileniyor?

HALEP (AA) – Halep’te muhaliflerin kontrolündeki bölgelerde yaşanan akaryakıt sıkıntısının, ekmek fırınlarını çalışamaz hale getirdiği belirtildi.

Bölgede insani yardım çalışmaları yürüten Suriye Nur Derneği yöneticisi Dr. Mehdi Davud, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DAEŞ ile muhalifler arasındaki çatışmalar ve DAEŞ’in bölgeye sevkiyatı engellemesi nedeniyle başlayan akaryakıt krizine değinerek, “Şimdiden 2 fırınımız üretimi durdurdu. Sorun sadece fırınlarda değil. Su pompaları, hastaneler ve ulaşım bu krizden ciddi şekilde etkileniyor? dedi.

Halep’teki fırınların ekmek üretimi için günlük en az 500 litre mazota ihtiyaç duyulduğunu anlatan Davud, ancak DAEŞ’in “durdurduğu akaryakıt ticareti nedeniyle” bunun karşılanamadığını kaydetti.

Öte yandan söz konusu kriz nedeniyle muhaliflerin kontrolündeki bölgelerde karaborsada mazotun litre fiyatının 450 Suriye Lirasına (yaklaşık 2 dolar) kadar çıktığı belirtiliyor.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..