20 NİSAN 2014 PAZAR 03:46
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-8 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-8
KIYAMET HABERCİSİ Mİ?-18 KIYAMET HABERCİSİ Mİ?-18
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-18 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-18
ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK-18 ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK-18

Suriye’de iç savaş

- Suriye muhalefeti, rejim birliklerinin Yebrud bölgesini geri almak için "konvansiyonel olmayan silahlarla" saldırı düzenlediğini iddia etti[...]

İSTANBUL (AA) – Suriye’de Esed’e bağlı güçlerin, muhaliflerin kontrolünü ele geçirdiği Yebrud’u geri almak için bölgeye “konvansiyonel olmayan silahlarla” saldırı düzenlediği bildirildi. 

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) sözcüsü Amir el Kalemuni, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Humus – Şam arasında kritik bir noktada bulunan Yebrud bölgeside rejim birliklerinin desteklediği Hizbullah milisleri ile muhalifler arasında günlerdir çatışmaların yaşandığını ve muhaliflerin Yebrud’ta kontrolü tamamen ele geçirdiğini kaydetti.

Kalemuni, muhaliflerin kontrolü ele geçirmesinin ardından rejimin havadan ve karadan konvansiyonel olmayan silahlar kullandığını iddia ederek, “Suriye rejimi 3 yıldır Doğu ve Batı Guta başta olmak üzere Şam kırsalında kimyasal silah kullandı. Suriye yönetiminin hiç bir ahlaki değeri yok. Yebrud’da da bu silahlardan kullandı” dedi.

Günlerdir rejimin bölgeyi havadan ve karadan bombaladığını ifade eden Kalemuni, özellikle savaş uçaklarının bombardımanlarında en çok sivillerin zarar gördüğünü kaydetti.

REKLAMLARBir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer haber haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU