25 TEMMUZ 2014 16:40
Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat!h6
Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat!h6
4-C’liler emekliliğe kadar sorun yaşamayacakh6
4-C’liler emekliliğe kadar sorun yaşamayacakh6
‘Paralel’ operasyonda flaş gelişme
‘Paralel’ operasyonda flaş gelişme
Çolpan İlhan’ın vefatı
Çolpan İlhan’ın vefatı

İŞTE CHP’NİN ELİNDEKİ SON ANKET 01072014h82

CHP Köşk anketini açıkladı CHP Genel Başkan Yardımcısı Çıray, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için CHP’nin yaptırdığı ankete göre İhsanoğlu’nun oy oranı yüzde 38,1,

...


CHP Köşk anketini açıkladı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çıray, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için CHP’nin yaptırdığı ankete göre İhsanoğlu’nun oy oranı yüzde 38,1, Başbakan’ınki ise yüzde 39,8 gözüküyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, cumhurbaşkanı seçimine yönelik CHP olarak yaptırdıkları ankete göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ekmeleddin İhsanoğlu arasındaki farkın 2 puana düştüğünü söyledi.

Çıray, partisinin İzmir il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, adil olmayan bir seçim sürecine rağmen İhsanoğlu’na kamuoyu desteğinin hızla yükseldiğini savundu.

“Büyük çoğunluğun adayı olan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun karşısında devlet, hükümet ve havuz medyası var” diyen Çıray, şöyle konuştu:

“Daha da önemlisi ‘inkar et ve suçla’ siyasetini çok iyi bilen ve hiçbir değer ölçüsü olmayan biri var. Ekmeleddin Bey kendisine rakip olan malum kişinin iyilik adına sahip olmadığı ne varsa onlara en kamil anlamıyla sahip olan kişidir. İyilikle kötülük arasındaki bu savaşı iyiliğin zaferiyle noktalandırmaya mecburuz. Huzur ve güvenliğimizi bozan, birliğimizi ve bütünlüğümüzü tehdit eden, kutuplaştırıcı bir zorbanın bir daha seçilmemesi gerekir.

Tayyip Erdoğan, Çankaya’ya çıkmak için her şeyi yapmaya, uluslararası anlamda her tavizi vermeye hazırdır. Cumhurbaşkanı olabilmek için terörist başı ile kirli ittifak pazarlıkları yapmaktadır. Erdoğan, sayın İhsanoğlu’na karşı emrindeki devlet güçlerinin yanı sıra bölücülerle bir şer cephesi kurmuştur. Bu cephe Tayyip Erdoğan ve PKK cephesidir. Mübarek ramazan ayında bu şer cephesine destek vermek haramdır.”

Ekmeleddin İhsanoğlu’nu beğenmeyip sandığa gitmeyecek olanların gelecekte torunlarına ülkenin bölünmesine nasıl seyirci kaldıklarını anlatacağını iddia eden İhsanoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı seçimine yönelik anketleri değerlendiren Çıray, teknik olarak henüz yolun başındayken yayınlanmış anketlerin gerçekçi olamayacağını, AK Parti kontrolündeki bir kuruluşun yayınladığı anketleri önemsemediklerini, bu anketlerin “seçmenin sandığa gitmesini engellemek üzerine kurulu bir psikolojik operasyonun işaretleri olduğunu” savundu.

Anketin aksine tarihin en yüksek katılımlı seçimine gidileceğini savunan Çıray, “Biz de ciddi anket firmalarına anketler yaptırıyoruz. Yaptırdığımız son ankete göre Başbakan ile Ekmeleddin Bey arasındaki puan farkı 2′ye düşmüş durumda. Ekmeleddin Bey, yüzde 38,1, başbakan yüzde 39,8 gözüküyor” dedi.

Seçimde ikinci tura gidilmesi durumunda olası ittifak senaryolarıyla ilgili soru üzerine Çıray, “Ben Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının oyu kimsenin cebinde değil, ikinci turda kendi özgür iradesiyle kararını verir. Emir – kumanda sistemiyle kimse kimseye oy verdiremez” şeklinde cevap verdi.

181 Cevap En fazla oy alan yorumlar en üstlerde yer almaktadır.
 1. Anonim diyor ki:

  anketi iyi yapmak ak parti işi

  (0)
 2. Anonim diyor ki:

  Yine Olmadı dimi Yine Olmadı :)) Tek Hanelere inecekmiş Bu Asrın Farkıdır ASrın.

  (0)
 3. Anonim diyor ki:

  Allahın izniyle akp seçim güdümlü füzesinin kurbanı olacaktır:)))

  (0)
 4. cevdet diyor ki:

  BU MİLLET NANKÖR DEĞİL YİNE AKP DİYECEK

  (0)
 5. somali diyor ki:

  Bende kac donemdir akp ye veriyordum. hatta hic baska bir partiye oy vermedim. su kadar soyliyim kim nereye verirse versin ama ben akp yi aklimdanda gonlumden de sildim. ne yapacaksiniz yani zulumle bir yere mi geleceksiniz. bakin zulm edenlerden ibrette mi almazsiniz. sonlari ne hale geldi. devletimin itibarini iki paralik ettiniz. yazik

  (0)
 6. Anonim diyor ki:

  SEN SALAKSIN TAM BİR APTALSIN

  (0)
  • Anonim diyor ki:

   bence anonim salak aptal sensin çünkü birdefa kimseye saygın yok ayrıca alttaki 3cü yorumunda (Allahin izni ile yine nal toplayack chp olumune akp) demişsin seni ben anlayamadım chp limisin yoksa AKP limisin bir defa sen önce ona karar ver aynı kılıçdar oğlu gibi sende sabah başkaaa akşam başka söylüyor saçmalıyorsun gel sende dön AKP ye

   (0)
 7. Anonim diyor ki:

  insanlar hala bazı gerçekleri göremiyor hala akp yi desteklemeniz cok salakça acın gözünüzü artık madem ataürk ü seviyosunuz da neden atatürk ün kurduğu partiye oy vermiyorsunuz … tabi siz icraata bakıyodunuz demi unutmusum …

  (0)
 8. Anonim diyor ki:

  Allahin izni ile yine nal toplayack chp olumune akp

  (0)
OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

İlginizi çekebilecek diğer siyaset kategorisinden haberler

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar