22 TEMMUZ 2014 22:29
Emeklilik müjdesi
Emeklilik müjdesi
Başbakan Erdoğan oy oranını açıkladı
Başbakan Erdoğan oy oranını açıkladı
2. el otomobilde bayram hareketliliği
2. el otomobilde bayram hareketliliği
31 Temmuz ve 1 Ağustos tatil mi?
31 Temmuz ve 1 Ağustos tatil mi?

İŞTE CHP’NİN ELİNDEKİ SON ANKET 01072014h63

CHP Köşk anketini açıkladı CHP Genel Başkan Yardımcısı Çıray, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için CHP’nin yaptırdığı ankete göre İhsanoğlu’nun oy oranı yüzde 38,1, ...


CHP Köşk anketini açıkladı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çıray, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için CHP’nin yaptırdığı ankete göre İhsanoğlu’nun oy oranı yüzde 38,1, Başbakan’ınki ise yüzde 39,8 gözüküyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, cumhurbaşkanı seçimine yönelik CHP olarak yaptırdıkları ankete göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ekmeleddin İhsanoğlu arasındaki farkın 2 puana düştüğünü söyledi.

Çıray, partisinin İzmir il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, adil olmayan bir seçim sürecine rağmen İhsanoğlu’na kamuoyu desteğinin hızla yükseldiğini savundu.

“Büyük çoğunluğun adayı olan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun karşısında devlet, hükümet ve havuz medyası var” diyen Çıray, şöyle konuştu:

“Daha da önemlisi ‘inkar et ve suçla’ siyasetini çok iyi bilen ve hiçbir değer ölçüsü olmayan biri var. Ekmeleddin Bey kendisine rakip olan malum kişinin iyilik adına sahip olmadığı ne varsa onlara en kamil anlamıyla sahip olan kişidir. İyilikle kötülük arasındaki bu savaşı iyiliğin zaferiyle noktalandırmaya mecburuz. Huzur ve güvenliğimizi bozan, birliğimizi ve bütünlüğümüzü tehdit eden, kutuplaştırıcı bir zorbanın bir daha seçilmemesi gerekir.

Tayyip Erdoğan, Çankaya’ya çıkmak için her şeyi yapmaya, uluslararası anlamda her tavizi vermeye hazırdır. Cumhurbaşkanı olabilmek için terörist başı ile kirli ittifak pazarlıkları yapmaktadır. Erdoğan, sayın İhsanoğlu’na karşı emrindeki devlet güçlerinin yanı sıra bölücülerle bir şer cephesi kurmuştur. Bu cephe Tayyip Erdoğan ve PKK cephesidir. Mübarek ramazan ayında bu şer cephesine destek vermek haramdır.”

Ekmeleddin İhsanoğlu’nu beğenmeyip sandığa gitmeyecek olanların gelecekte torunlarına ülkenin bölünmesine nasıl seyirci kaldıklarını anlatacağını iddia eden İhsanoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı seçimine yönelik anketleri değerlendiren Çıray, teknik olarak henüz yolun başındayken yayınlanmış anketlerin gerçekçi olamayacağını, AK Parti kontrolündeki bir kuruluşun yayınladığı anketleri önemsemediklerini, bu anketlerin “seçmenin sandığa gitmesini engellemek üzerine kurulu bir psikolojik operasyonun işaretleri olduğunu” savundu.

Anketin aksine tarihin en yüksek katılımlı seçimine gidileceğini savunan Çıray, “Biz de ciddi anket firmalarına anketler yaptırıyoruz. Yaptırdığımız son ankete göre Başbakan ile Ekmeleddin Bey arasındaki puan farkı 2′ye düşmüş durumda. Ekmeleddin Bey, yüzde 38,1, başbakan yüzde 39,8 gözüküyor” dedi.

Seçimde ikinci tura gidilmesi durumunda olası ittifak senaryolarıyla ilgili soru üzerine Çıray, “Ben Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının oyu kimsenin cebinde değil, ikinci turda kendi özgür iradesiyle kararını verir. Emir – kumanda sistemiyle kimse kimseye oy verdiremez” şeklinde cevap verdi.

181 Cevap
  1. Anonim diyor ki:

    anketi iyi yapmak ak parti işi

  2. Anonim diyor ki:

    Yine Olmadı dimi Yine Olmadı :)) Tek Hanelere inecekmiş Bu Asrın Farkıdır ASrın.

  3. Anonim diyor ki:

    Allahın izniyle akp seçim güdümlü füzesinin kurbanı olacaktır:)))

OKUYUCU YORUMU
Üye olmadan yorum yapın

İlginizi çekebilecek diğer siyaset kategorisinden haberler

son

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar