20 NİSAN 2014 PAZAR 13:46
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-12 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-12
KIYAMET HABERCİSİ Mİ?-22 KIYAMET HABERCİSİ Mİ?-22
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-22 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-22
ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK-22 ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK-22

Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan Devri Kapanıyor-20-04

Hürrem Sultan devri kapanıyor Muhteşem Yüzyıl’da Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan devri kapanıyor Haziran’da ekranlara veda edecek olan Muhteşem Yüzyıl’da ayrılık devam ediyor. Dizinin 9 Nisan Çarşamba akşamı yayınlanacak 131. bölümünün fragmanı yayınlandı. Geçen hafta Mihrimah[...]

Hürrem Sultan devri kapanıyor
Muhteşem Yüzyıl’da Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan devri kapanıyor

Haziran’da ekranlara veda edecek olan Muhteşem Yüzyıl’da ayrılık devam ediyor. Dizinin 9 Nisan Çarşamba akşamı yayınlanacak 131. bölümünün fragmanı yayınlandı. Geçen hafta Mihrimah Sultan’ın rahatsızlanmasıyla sarayda ortaya çıkan garip hastalık Hürrem’e de sıçrıyor.

Hürrem’in gittiği falcı kadın kendisine öleceğini haber veriyor. Hürrem’in vücudundaki yaraları inceleyen doktorlar ise hastalığın ölümcül olduğunu söylüyor. Dizinin Haziran ayındaki final bölümü yayınlanmadan önce ölerek diziden ayrılacak olan Hürrem için son zamanlar yaklaşıyor.

HÜRREM NASIL ÖLDÜ?

Hürrem Sultan 18 Nisan 1558 tarihinde eşi Kanuni Sultan Süleyman’dan 8 sene önce 52 yaşındayken öldü. Oğlu II. Selim’in tahta çıkışını göremedi. Oğullarını tahta varis yapmayı başaran Hürrem Sultan, 15 Nisan 1558′de İstanbul’da hayatını kaybetti.

Hürrem Sultan’ın zehirlenerek ya da kadın hastalığı sonucu öldüğü düşünülür. Büyük bir cenaze töreninin ardından Süleymaniye Camisi avlusuna gömüldü. Mezarı üzerine türbesi eşi Sultan Süleyman tarafından yaptırıldı.

Hürrem Sultan’ın ölümü sonrası çok üzülen eşi Kanuni Sultan Süleyman karısının vefatından sonra günümüzde İran’da bulunan bir şehrin ismini değiştirerek şehre Hürremabad ismini vermiştir. Şehrin ismi günümüzde de hala aynıdır.

REKLAMLAR2 Cevap
  1. suli diyor ki:

    Hurremin Mustafaya yaptiklari için onun sonunun çok kötü olmasi ilahi adaletdir derdim

  2. indira diyor ki:

    Muhteşem yuz yil, eski Xurram sultanin geri diziye dunmesini istiyoruz çok ozledik

Bir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer haber haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU