Polis ve muhtara zam müjdesi

Asgari ücretli, öğrenci ve emeklilere verilen maaş zamlarının ardından bir müjde de polisler ve muhtarlar için geldi. Yeni maaş düzenlemesine göre polisler 240 lira arasında zam alacak. Muhtarların maaşı da bin 300 liraya yükseltilecek. En...

Polis ve muhtara zam müjdesi

Asgari ücretli, öğrenci ve emeklilere verilen maaş zamlarının ardından bir müjde de polisler ve muhtarlar için geldi. Yeni maaş düzenlemesine göre polisler 240-580 lira arasında zam alacak. Muhtarların maaşı da bin 300 liraya yükseltilecek.

En son bilgilere göre asgari ücret AGİ dâhil bin 300 lira, işveren desteği 100 lira, lisans öğrencisinin zamlı bursu 400 lira oldu. Polise 580, muhtarlara da 350 liralık bir zam geleceği belirlendi.

Yeni yılın gelmesiyle beraber en çok konuşulan konular hangi meslek grubunun ne kadar zam alacağı ve asgari ücretle ilgili yapılan yeni düzenlemelerdi. Yeni yılın ikinci haftasının sonlarına doğru artık maaşlara gelecek olan zamlar da netlik kazanmaya başladı.

Öğrenciler zamlı burslarını aldı

Hükümetin tekrarlanan yeni seçimler öncesindeki en büyük vaatleri arasında maaşlara vereceği zamlar vardı. Seçimlerden sonra siyasi belirsizliğin ortadan kalkması ve yeni yılın da gelmesiyle zam müjdeleri bir bir verilmeye başlandı. Asgari ücret AGİ dâhil edilerek bin 300 liraya yükseltildi. Lisans öğrencilerine ve diğer kademelerdeki öğrencilere yüklü zamlar geldi. Önceden 330 lira burs veya kredi alan bir lisans öğrencisinin ödemesi 400 liraya yükseltildi. Öğrenciler zamlı burslarını aldı.

Polisler 240-580 lira arasında zam alacak

Hükümet kanadından bir müjde de polis memurlarına ve muhtarlara geldi. Muhtarlar yeni maaşlarını 350 lira zamla alacak. Polis memurlarına ise tam 580 liralık zam yapıldı.

SSK ve Bağ- Kur emeklilerine 100 lira ekstra zam uygulanacak

SSK ve Bağ-Kur emeklileri de 100 liralık ekstra bir zamla maaşlarını alacaklar. Polisler ve uzman erbaşların 2 bin 200 olan ek göstergeleri ise 3 bin liraya yükseltilecek. Polis maaşlarına da kıdeme göre en az 240 lira değerinde en çok 580 lira değerinde zam uygulanmış olacak.

Emekli esnafın prim kesintisi kaldırılacak geliri artacak

Emekli olduktan sonra Bağ-kur kapsamında çalışmaya devam eden esnaflar için de yeni bir düzenleme getirildi. Aylıklarından kesilen Sosyal Güvenlik Destek primi kesintisi kaldırılacak. Yüzde 10 değerinde gerçekleştirilen kesintinin kaldırılmasıyla emekli esnafın da geliri artmış olacak. Bin 500 liralık maaşı olan bir emekli esnaf yüzde 10’luk prim kesintisiyle bin 350 lira maaş alıyorken şimdi tam maaşı bin 500 lirayı alabilecek.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Ümit diyor ki:

    Polisr bu yazılan rakam kadar zam yok yalan

    (0)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 ismi yeniden Danıştay üyeliğine… Niğde’de hemzemin geçitte kaza: 3 ölü Başbakan Yıldırım: ABD’nin Gülen konusunu ele alış… ’79 milyon davalı’ Bülent Mumay gözaltına alındı Tunceli’de bazı karayollarında ulaşım düzenlemesi