Milli Piyango Sayısal Loto 23 Temmuz Belli Olan Sonuçlar Şöyle…!

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto oyununun 1028’inci hafta çekilişi gerçekleştirildi. 6 bilen 1 kişi, 4 milyon 67 bin 550 lira ikramiye kazandı. Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, Sayısal Loto’nun bu haftaki çekilişinde kazandıran...

Milli Piyango Sayısal Loto 23 Temmuz Belli Olan Sonuçlar Şöyle…!

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto oyununun 1028’inci hafta çekilişi gerçekleştirildi. 6 bilen 1 kişi, 4 milyon 67 bin 550 lira ikramiye kazandı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, Sayısal Loto’nun bu haftaki çekilişinde kazandıran numaralar 07, 12, 14, 34, 40 ve 46 olarak belirlendi.

Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen bir kişi, 4 milyon 67 bin 550 lira 55 kuruş ikramiye kazandı.

Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, Sayısal Loto’nun 1028’inci hafta çekilişinde 5 bilen 206 kişi 3 bin 113 lira 25’er kuruş, 4 bilen 10 bin 543 kişi 46 lira 5’er kuruş, 3 bilen 188 bin 654 kişi de 7 lira 20’şer kuruş ikramiye alacak.

Büyük ikramiyeyi kazanan kişinin kuponunu, İzmir’in Karşıyaka ilçesinden yatırdığı belirtildi.

Çekilişte toplam 6 milyon 552 bin 694 lira ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan KDV olarak 1 milyon 594 bin 722 lira 66 kuruş ve Şans Oyunları Vergisi olarak da 890 bin 735 lira 53 kuruş kamuya aktarılacak.

Sayısal Loto Nasıl Oynanır?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

Akdağ: Sağlık Bakanlığında 5 binin üzerinde personel… Alman Prens’ten Türkiye’ye destek ziyareti Haydarpaşa Limanı’nda nefes kesen macera Inter ile Mancini yol ayrımında Tuba Ünsal gardırobunu satışa çıkarttı Sağlık Bakanlığı’nda 5 bin personel açığa…