25 NİSAN 2014 CUMA 08:55
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-6 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-6
Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-14 Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-14
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-16 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-16
ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-14 ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-14

Köylere hizmet götürme birliği çalışanlarının Başbakan’dan kadro talebi

Saygıdeğer Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri (KHGB), tek başına ihtiyaçlarını göremeyen köylerin birleşerek kendi ihtiyaçlarını karşılamaları için; Anayasa’nın 127 nci maddesi ile 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunun 18. mad. gereğince İçişleri[...]

Saygıdeğer Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN,
Köylere Hizmet Götürme Birlikleri (KHGB), tek başına ihtiyaçlarını göremeyen köylerin birleşerek kendi ihtiyaçlarını karşılamaları için; Anayasa’nın 127 nci maddesi ile 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunun 18. mad. gereğince İçişleri Bakanlığının teklifi ve Bakanlar Kurulu izni ile kurulan, kamu tüzel kişiliğini haiz kuruluşlardır.

Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin yönetimi, İllerde Valiler ilçelerde ise Kaymakamlara bırakılmıştır. Yönetimini devlet tarafından yürütülen ve son yıllarda hükümetimizin öncü projelerinden olan KÖYDES projeleri ile de etkin hale getirilen bu birliklerin çalışanlarının ise, işçi statüsünde hizmet akdi ile sürekli çalışan geçici olarak adlandırılan personelleriz. Ancak yarınımızı göremeden her an işten çıkarılma korkusu içerisinde yaşayarak, karın tokluğuna zor şartlarda alt yapıda, içme suyu projelerinde ve en önemlisi de idari hizmetlerde görev yaparak yıllık binlerce TL ye ihale edilen işlerde teknik hizmetler ve idari hizmetlerde görev atmaktayız. İşlerimizi de tam ve eksiksiz olarak yapan, mesai gözetmeksizin hem bürokratik işlemler de hem de arazi şartlarında hizmet vermekteyiz. Diğer kurumların aksine ülke kalkınmasına önemli desteği olan köylü ile içli dışlı onların sorunları ile karşı karşıya olan ve samimi olarak ilgilenen Köylere Hizmet Götürme Birliklerinde çalışan biz personellerin de kadroya kavuşturulmasında yarar görmekteyiz.

Öyleki KHGB’leri Türkiye genelinde Mahalli İdare Birlikleri içerisinde en fazla (909) üye ile ilk sırada yer almasına rağmen ve bir ilçeye ait tüm köylere hizmet vermesine rağmen ne hikmetse sadece ilçe merkezine hizmet eden belediyelere (2007 yılında) yada diğer kurumlarda çalışan ( Tarım, Diyanet, Sağlık Bakanlıkları) sözleşmeli 4Bli personellere yada 2 Kasım 2011 tarihli mükerrer Resmi Gazetede yayımlanan 663 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığında 1 yıldır çalışan vekil ebe ve hemşireler 4/B’li statüye alınmışlardır.
Bu uygulamalar referans alınarak,
Mahalli idareler içerisinde yer alan Köylere Hizmet Götürme Birliklerinde çalışan sözleşmeli personeller her ne kadar, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmemiş olsa da, işe alınma usulleri ve ücret belirleme yöntemleri hariç diğer tüm hususlarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilen sözleşmeli personellere uygulanan hükümler uygulanmaktadır.

Sn. Başbakanımız,
Size güvenen ve sizi her zaman örnek alan gençler olarak sizden; Mahalli idareler içerisinde yer alan Köylere Hizmet Götürme Birliklerinde çalışan sözleşmeli personeller ile diğer kurumlardaki sözleşmeli personele uygulanan hükümler hemen hemen aynıdır. Olaya bu açıdan bakıldığında, Köylere Hizmet Götürme Birliklerindeki sözleşmeli personeller olarak bizlere de kadro verilmesini istiyoruz.
Bizlerin ve ailelerimizin dualarının sizinle birlikte olduğunu bir kez daha hatırlatıyor ve size sonsuz güvenimizi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberahval.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/recommendations.php on line 242 Warning: array_fill(): Number of elements must be positive in /var/www/vhosts/haberahval.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/recommendations.php on line 252 Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/vhosts/haberahval.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin/recommendations.php on line 252

REKLAMLAR14 Cevap
 1. ahmet diyor ki:

  paşam bunların kadro vereceyı yok
  4 c liler gibi yapmak gerekıyor

 2. CUMA diyor ki:

  inşallah kadro verirler ancak zannetmiyorum. sözleşmeli olarak devredecekler.

 3. ahmet diyor ki:

  ya bunların nıyeti yok kadro vermeye

 4. ahmet diyor ki:

  kadro yok kardeşim

 5. murat diyor ki:

  arkadaşlar kadro gelyor

 6. ahmet diyor ki:

  kadro verecekler
  yav
  sabredin

 7. ahmet diyor ki:

  kadro torba yasasında gelecek çarşambaya müjdemi isterim

 8. Anonim diyor ki:

  Kadro.vermezbunlar

 9. Anonim diyor ki:

  sizler sesinizi duyuramadınız
  onun için kadro yok size

 10. selcuk kut diyor ki:

  kadro hakkımız duy sesımızı tayyıp erdogan

 11. Anonim diyor ki:

  Kadro hakkımız…

Bir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer çalişma hayatı haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU