23 NİSAN 2014 ÇARŞAMBA 15:06
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-19 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-19
Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-3 Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-3
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-5 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-5
ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-3 ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-3

2013 Emniyet 30 bin Koruma Görevlisi Alımı Ne Zaman Yapılacak-04083723-3

...[...]

2013 Emniyet 30 bin Koruma Görevlisi Alımı Ne Zaman Yapılacak ;  2013 koruma memuru alımı yapılacak mı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl içerisinde düzenlenmesi tamamlanacak olan Koruma Güvenlik Görevlisi alımı ne zaman yapılacağına dair herhangi bir gelişme bulunmamaktadır. Enson açıklama yapan isim İçişleri Bakanı Muammr Güler aşağıdaki açıklamayı yapmıştı.

EGM koruma memuru haberi

30 Bin Koruma Memur Alımı ve Başvuruları Ne Zaman Başlayacak »

Koruma memuru alımı, maaşı, şartları, nedir, ne iş yapar? İşte güvenlik detaylar »

Emniyet güvenlik görevlisi alımı için nereye müracaat edilecek EGM koruma görevlisi şartları »

30 bin koruma memuru alınıyor »

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın üniversite ve stadlarda bundan böyle polislerin görev yapacağını açıklamasından sonra İçişleri Bakanlığı harekete geçti. “Koruma Memurları” adı altında ilk etapta lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak. Bu kişiler emniyet hizmetinde kadroya alınacak. Ancak polis kadrosunda olmayacak. Polisin yardımcı kuvveti şeklinde görev yapacaklar. 

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Meclis’te konuyla ilgili soruları yanıtladı. Bakan Güler, yeni alınacak 10 bin kişilik kadronun palosi olmayacağını görevlerinin sadece koruma hizmeti ile sınırlı olacağını bildirdi. Koruma Memuru sınıfında işe başlatılacak personel, stad, salon, kişi, üniversite ve hassas bölgelerde görevlendirilecek.

Bakan Güler, 6 aylık eğitim sonrasında işe başlatılacak personelin tabanca gibi hafif silahla donatılacağını bildirdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen çalışmanın önümüzdeki günlerde sonuçlandırılacağı kaydedildi.

Akşam Gazetesi’nin haberine göre İçişleri Bakanı Muammer Güler Özel Güvenlik ve Reyhanlı’da yaşanan bombalı saldırının faillerine yönelik açıklamada bulundu. Güler, gündemdeki koruma memurluğu konusuyla ilgili de açıklama yaptı.

Özel güvenlikçilerin Üniversite ve stadlardan çıkarılmasına yönelik çalışmalar sürerken muhalefet partisinin ‘Polis Devleti oluyoruz’ iddialarına cevap veren Muammer Güler düzenlenan basın toplantısında “Kanunlar sınırı çizmiştir iddiayı kabul etmiyoruz” dedi.

NEDEN 6 AY EĞİTİM?

Daha önce yapılan açıklamalarda koruma görevlisi olarak alınacak kişilere 6 ay eğitim verilmesi eleştirilmişti.

İçişleri Bakanı Güler eğitim süresi için “Üniversite mezunları olabilir alınacak kişiler. Bunların görevleri bina, tesis, hassas bölgeler ve stadların koruması olacak. Bu arkadaşlar sadece ve sadece koruma görevi yapacaklar o nedenle altı aylık eğitim yeterli. Biliyorsunuz Üniversite mezunu polislerimize 6 ay eğitim verilmekte.

Gerektiğinde daha geniş bilgiyi vereceğiz. Polis devleti olma gibi iddiaları kabul etmiyoruz. Kanunlar sınırları çizmiştir. Esasen polis teşkilatımız var, polis teşkilatı içinde koruma görevi oluşturulmakta.

Reyhanlı konusunda, araçları alan, depoyu bulan, bombaları ayarlayan ve araçları olay yerine yerleştiren kişiler olarak 3 kişi aranıyor.” dedi.

REKLAMLAR3 Cevap
  1. Anonim diyor ki:

    yaa ne zaman bellı olacak eger olursa cok guzel bır ış imkanı

  2. ferhat diyor ki:

    Yaw kardesim sizin bu yaptiginiz haber degil bulgur plavı gibi pisirip önümüze koymaktan vazgecin insanlarin gururuyla oynamayin kesin birsey cikmadanda haber yapmayin… yazik günah degilmi yoklim basliyor yok su tarihte yapmayin bunu gururumuzla oynamayin ayippp…

  3. RAMAZAN ARAZ diyor ki:

    MERHABA 1981 BATMAN DOĞUMLUYUM.11 YILDIR İSTANBUL GÜNGÖRENDE OTURUYORUM.E SINIFI EHLİYETLİM VE SRC 2VE 4 PSİKOTEKNİK BELGELERİM VAR.LİSE MEZUNUYUMKENDİ SERVİS ARACIMDA VAR EVLİ 3 ÇOCUK BABASIYIM KİRACIYIM.SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIM İYİ ÇALIŞMALAR.TELEFON:05336144734 / 05332563079

Bir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer iş ilanlari haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU