Konyalı Sporcu Hasan Yolcu’dan büyük başarı

Jiujitsu sporuna 3 yıldır gönül veren Konyalı sporcu Hasan Yolcu bu spordaki başarılarına bir yenisini katarak altın madalyanın sahibi oldu.

İstanbul’da düzenlenen ju jitsu Türkiye şampiyonasına Konya’dan katılan Hasan Yolcu elde ettiği başarıyla şampiyonaya damga vurdu.
14-17 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen ve Konyalı sporcu Hasan Yolcu’nun altın madalya ile altın kemer almaya hak kazandığı şampiyona sonunda 15 altın, 2 gümüş 1 bronz madalya ve 2 sporcu altın kemeri aldı.
Öte yandan bir sonraki Türkiye ju jitsu şampiyonasının Kadirli’de yapılacağı da öğrenildi.
HASAN YOLCU KİMDİR?
1996 Konya doğumlu olan Hasan Yolcu 3 yıldır jiujitsu çalışıyor. 2017 Londra üçüncüsü ve 2017 Türkiye birincisi. İlk başladığında Türkiye’de Redknotekibi altında çalışan Yolcu, sonrasında İngiltere’ye okumak için giderek Checkmat ve 10thPlanet spor kulüplerinde çalışmalarına 1 yıl daha devam etti. Yolcu’nun hedefi ilerde bu spor dalının eğitmeni olmak.

Jiujitsu Nedir?

Jiu Jitsu, bilime, deneylere, sonu gelmeyen bir deneme-yanılma ağına bağlı, tamamen fizik kurallarıyla çalışan, kaldıraç kuvveti, zamanlama ve denge kullanılarak uygulanan tekniklere dayalı bir dövüş sporu. Hatta sporun ötesinde bir yaşam biçimi. Çünkü fiziksel etkisinin yanında stres altında düşünerek, doğru karar vermeyi öğreten ve her türlü tehdit altında kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan bir sisteme sahip. Sizi “daha iyi bir insan” olmaya iten yapısı ile hem sağlıklı düşünen hem de fiziksel olarak sağlıklı bir bireye dönüştürme gücü var. Brazilian Jiu Jitsu dünya çapında 6 bin gibi ciddi katılımcı sayılarıyla düzenlenen turnuvaları ve uluslararası bir federasyonu (International Brazilian Jiu Jitsu Federation) olan, kendi derecelendirme sistemine sahip bir spor dalı.

Yorumlar