22 EKİM 2014 ÇARŞAMBA 03:00
Bergüzar Tuba’yı hangi soruda yendi h220247

Bergüzar Tuba’yı hangi soruda yendi

Nurgül Yeşilçay Aşk Doktorunu Buldu! h220247

Nurgül Yeşilçay Aşk Doktorunu Buldu!

Kıdem tazminatında son durum ne…

Bakan Çelik’ten Kıdem Tazminatı açıklaması, düzenleme rafa kalktı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatı konusunu taraflarla uzlaşamadıkları için ...

Bakan Çelik’ten Kıdem Tazminatı açıklaması, düzenleme rafa kalktı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatı konusunu taraflarla uzlaşamadıkları için rafta beklettiklerini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) tarafından hazırlanan ’Çalışma Hayatında 10 Yıl’ (2003-2013) başlıklı raporun açıklandığı toplantıda  konuşma yaptı.

KIDEM TAZMİNATI

Kıdem tazminatını taraflarla uzlaşamadıkları için rafta bekletiklerini söyleyen Çelik, “Bu, birey olarak işçinin kazanımları açısından çok önemlidir. Hangi açıdan bakarsanız bakın mevcut sistemi sürdürülebilir olmaktan çıkmıştır. Yüz işçiden 90’ının yararlanmakta zorlandığı bir tazminat, tazminat değil. Bunu artık konfederasyon başkanlarının tabanlarıyla görüşmesi gerekiyor. 12 milyon işçinin yararlanma imkanı varken, biz neden 1 yıl çalışma süresini getirip, 12 ay çalışmasına rağmen bu işçinin tazminattan yoksun bırakılmasına seyirci kalalım? İşçilerin ciddi hak kaybına uğramasına seyirci kalmamak gerektiği düşüncesindeyiz” ifadelerine yer verdi.

Taşeron işçilerle ilgili çalışmayı tamamladıklarına işaret eden Çelik, kamu kurumlarının tümüyle sendikalarla enine boyuna konuşulduğunu ifade etti. Alt işveren işçisinin olacağını anlatan Çelik, buradaki haksızlıkları, sömürüyü, emeğin israfını ortadan kaldıracak bir yaklaşımın sergilenmesi gerektiğini ifade etti.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayracak.

  1. altan BERK diyor ki:

    Acaba dünyada bunlardan daha aşağı, daha münafık,daha şahsiyetsiz insanlar varmıdır merak ediyorum ?

    (1)

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..

İlginizi çekebilecek çalişma hayati kategorisinden HABERLER

SON DAKİKA HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar