28 AĞUSTOS 2014 18:13

EYT HABERLERİ- “Yaşı bekleyenlere erken emeklilik” iddiası

Yaşı bekleyenlere erken emeklilik” iddiası...

“Yaşı bekleyenlere erken emeklilik” iddiası -Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı: “Basın yayın organlarında yer alan haberlere konu hususlarla ilgili Kurumumuzca alınmış ve diğer Bakanlıklara iletilmiş herhangi bir karar bulunmamaktadır”

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, yaşı bekleyenlere erken emeklilik konusunda, kurumca alınmış ve diğer Bakanlıklara iletilmiş herhangi bir karar bulunmadığını bildirdi.
SGK’ndan, bazı basın yayın organlarında yer alan, “Yaşı bekleyenlere erken emeklilik hakkı sağlayacak çalışma olduğu” haberleri üzerine yazılı açıklama yapıldı.
Sosyal Güvenlik Kurumunun, toplumun tüm kesimlerinin olduğu gibi emekli vatandaşların sorunlarıyla da yakından ilgilendiği belirtilen açıklamada, mevcut mevzuat ve uygulamalar ya da geçmişte düzenlenen mevzuatlar gereği yapılan uygulamalarla ilgili çeşitli talepler iletildiği kaydedildi.
Bu talepler doğrultusunda, vatandaşların memnuniyetlerinin yanı sıra gelecek nesillerin de sosyal güvencelerini teminat altına alacak mali sürdürülebilirlik analiz çalışmaları yapıldığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
“Geçmiş yıllardaki erken yaşta emeklilik ve diğer borçlanma uygulamalarının, sosyal güvenlik sisteminin gelir gider dengesini bozduğu ve finansman açığını arttırdığı gerçeğinden hareketle mali sürdürülebilirlik yaptığımız çalışmalara esas teşkil etmektedir.
Basın yayın organlarında yer alan haberlere konu hususlarla ilgili olarak Kurumumuzca alınmış ve diğer Bakanlıklara iletilmiş herhangi bir karar bulunmamaktadır.”

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayracak.

 1. şener çırpan diyor ki:

  uçağa 400milyondolar verirler. bize gelince para yok. 46 yaşındayım, işe başvurunca yaşlısın diyorlar emekli olmak isteyince gençsin diyorlar..bizim sırtımızdan saltanat sürenlere hakkımız haram zıkkım olsun

 2. İbrahim diyor ki:

  Yaşa takılanlar arkadaşlar kapatın bu konuyu artık . Kabak tadı verdi artık .

 3. Abdurrahman diyor ki:

  Bende bir akp.sempatizanı olarak artık bu işin olacağına inanmıyor ve hakkımı.helal etmiyorum.

 4. Anonim diyor ki:

  bizim halimiz ne olacak

 5. Anonim diyor ki:

  bizim halimiz ne olacak çelik geçen sene dengeler bozulmaz dedi ağız degiştirdi maliye babacan bü bakanlar firuvun düşünceler sahip hz alinin adaleti gerekmiş bu tc de 766tl geçinmek mümkün deyil bir yetkili mahataba almıyo YÜCE ALLAHA havele ettim

 6. Mağdur diyor ki:

  Arkadaşlar birçoğunuzun düşüncesine katılıyorum.Sayın Başbakanım şimdi Cumhurbaşkanı olacak ve bu da seçimle olacak.Be 10 yıllık bir AKP’li olarak arık oy atmayacağım,oy atmayın diye çevremde de propaganda yapacağım.Çalışma bakanı bizi sadece avutuyor.Milletin çalışmadığı halde pirim borçlarını silip emekli ettiriyor,ama bize hak ettiğimiz halde emekliliğimizi vermiyorlar.Kardeşim ben iş arıyorum,adamlar benim yüzüme bile bakmıyor,çünkü 48 yaşındayım.Çok kızgınım ve kırgınım onlara bundan sonra oy yoooook.

 7. Perişan diyor ki:

  Bumillet hakkını aramayı bilmiyor .

 8. seydi diyor ki:

  yasayı bekleyen 5milyon kişi olduğunu söylüyorlar her ailede 4 oy olduğunu düşünün 20 milyon oy eder bunu akp düşünsün

 9. Anonim diyor ki:

  Başımızda firavun anlayışlı idareci ve yöneticiler olduğu sürece ve hala onlara oy verip iktidarda kalmalarını sağlayan basiretsiz insanlar varken emekliliği ancak mezarda görürüz.

 10. Anonim diyor ki:

  çocuklarımızın geleceği için böyle aptalca beklentiler üreten insanlara inanmayın. (prim günü ve yılı dolduran biri olarak) söyleyebileceğim tek şey bu insanların sizin hakkınız için değil kaos ve çıkmaza girmiş bir Türkiye hayal ettikleridir.

 11. Anonim diyor ki:

  Oyuna 5000 gün prim 20 yil sigortayla basladik. Oyun basladi ortasında kural değişiyor.benim gunahim ne.devlete borcumu odedim.6400 gün ve 26 yil sigortaliyim ama devlet hala yasini bekle diyor.bu nasil bir haktir..

 12. Anonim diyor ki:

  Benin hakkmi yiyosunuz.bu dunyanin diger tarafida var orada .gorusuruz.

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..

İlginizi çekebilecek çalişma hayatı kategorisinden en son haberler

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar