EYT HABERLERİ- “Yaşı bekleyenlere erken emeklilik” iddiası-04040014-5
16 NİSAN 2014 ÇARŞAMBA 10:34
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-15 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-15
KIYAMET HABERCİSİ Mİ? KIYAMET HABERCİSİ Mİ?
ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de

EYT HABERLERİ- “Yaşı bekleyenlere erken emeklilik” iddiası-04040014-5

Yaşı bekleyenlere erken emeklilik” iddiası[...]

“Yaşı bekleyenlere erken emeklilik” iddiası -Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı: “Basın yayın organlarında yer alan haberlere konu hususlarla ilgili Kurumumuzca alınmış ve diğer Bakanlıklara iletilmiş herhangi bir karar bulunmamaktadır”

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, yaşı bekleyenlere erken emeklilik konusunda, kurumca alınmış ve diğer Bakanlıklara iletilmiş herhangi bir karar bulunmadığını bildirdi.
SGK’ndan, bazı basın yayın organlarında yer alan, “Yaşı bekleyenlere erken emeklilik hakkı sağlayacak çalışma olduğu” haberleri üzerine yazılı açıklama yapıldı.
Sosyal Güvenlik Kurumunun, toplumun tüm kesimlerinin olduğu gibi emekli vatandaşların sorunlarıyla da yakından ilgilendiği belirtilen açıklamada, mevcut mevzuat ve uygulamalar ya da geçmişte düzenlenen mevzuatlar gereği yapılan uygulamalarla ilgili çeşitli talepler iletildiği kaydedildi.
Bu talepler doğrultusunda, vatandaşların memnuniyetlerinin yanı sıra gelecek nesillerin de sosyal güvencelerini teminat altına alacak mali sürdürülebilirlik analiz çalışmaları yapıldığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
“Geçmiş yıllardaki erken yaşta emeklilik ve diğer borçlanma uygulamalarının, sosyal güvenlik sisteminin gelir gider dengesini bozduğu ve finansman açığını arttırdığı gerçeğinden hareketle mali sürdürülebilirlik yaptığımız çalışmalara esas teşkil etmektedir.
Basın yayın organlarında yer alan haberlere konu hususlarla ilgili olarak Kurumumuzca alınmış ve diğer Bakanlıklara iletilmiş herhangi bir karar bulunmamaktadır.”

REKLAMLAR75 Cevap
  1. Anonim diyor ki:

    çocuklarımızın geleceği için böyle aptalca beklentiler üreten insanlara inanmayın. (prim günü ve yılı dolduran biri olarak) söyleyebileceğim tek şey bu insanların sizin hakkınız için değil kaos ve çıkmaza girmiş bir Türkiye hayal ettikleridir.

  2. Anonim diyor ki:

    Oyuna 5000 gün prim 20 yil sigortayla basladik. Oyun basladi ortasında kural değişiyor.benim gunahim ne.devlete borcumu odedim.6400 gün ve 26 yil sigortaliyim ama devlet hala yasini bekle diyor.bu nasil bir haktir..

  3. Anonim diyor ki:

    Benin hakkmi yiyosunuz.bu dunyanin diger tarafida var orada .gorusuruz.

Bir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer çalişma hayatı haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU