24 NİSAN 2014 PERŞEMBE 10:44
Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-8 Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-8
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-24 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-24
ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-8 ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-8
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-10 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-10

EYT HABERLERİ- Erken emeklilikte son durum, emeklilikte yaşa takılanlar son dakika-04083723-9

Erken emeklilikte son durum! Erken emeklilik son dakika, erken emeklilikte son dakika, emeklilikte yaşa takılanlar son durum? Emeklilikte yaşa takılanlar son dakika.[...]


Torba Yasa içerisinde hangi detaylar var? Torba Yasa ile Erken Emeklilik Yasası çıkacak mı? 4C’lilere kadro gelecek mi? SGK, Bağ-Kur, GSS Prim Borçları silinecek mi? Taşeron işçilere kadro ve kıdem tazminatı var mı? Gelişmeler burada.

Nisan ayı içerisinde TBMM’ye gitmesi beklenen Torba Yasa’da son durum ne? Torba Yasa içerisinde hangi detaylar yer alacak? Gelişmeler ve detaylar haber.sgk.net adresiyle ayaklarınıza kadar geldi. Yerel Seçimler’in hemen ardından çıkartılacağı söylenen Torba Yasa ne zaman çıkacak tam net değil fakat bu yasa içerisinde şu detayların yer alacağı bilinen bir gerçek;

TAŞERON İŞÇİYE GÜVENCE

Taşeron işçilerin yıllık izinleri, ödenmeyen ücretleri de güvence altına alınacak. TAŞERON işçilerin asgari sözleşme süreleri 3 yıla çıkarılırken, kıdem tazminatı yolu açılacak. Taşeron işçilerin yıllık izinleri, ödenmeyen ücretleri de güvence altına alınacak.

YAŞI BEKLEYENE SAĞLIK MÜJDESİ

Emeklilik için yaşı bekleyen yaklaşık 5 milyon kişinin sağlık hizmetlerinden düşük primle yararlanmasının önü açılacak. Prim gün sayısı ve sigortalılık şartlarını tamamlayıp emeklilik için yaşı bekleyenler, işsiz kaldıklarında 43 lira yatırarak sağlık hizmeti alabilecek.

GSS BORCUNA AF

GSS borçlularına af gelecek. Buna göre; gelir testine girdiği halde borcunu ödemeyen kişilerin faiz borcu silinecek. Borçlulara anaparayı taksitlerle ödeme imkanı sağlanacak. Tebligat aldığı halde gelir testine girmeyenlere 2 aylık süre tanınacak. Bu kişilerin gelir testine göre ödemesi gereken tutar belirlenecek. Bu kapsamda borcu olanların faiz borcu silinecek ve 1 yıl taksitlendirme imkanı sağlanacak.

KAMU ÇALIŞANLARINA YENİ HAKLAR

Kamu çalışanları ile ilgili önemli düzenlemeler yapılacak. Disiplin cezaları affedilecek. Özelleştirme nedeniyle kamuya geçen personel kariyerlerine uygun yerlere atanacak. Sümer Holding’teki işsizlik sigortası kesintisi kaldırılacak. İş ve meslek danışmanlarının ek ödemeleri artırılacak. Nöbetçi memur uygulamasına son verilecek. Adliyelerde çalışan personele fazla mesai verilecek.

EMEKLİ 3 KONUYA KİLİTLENDİ

Emekliler ve emekli adayları 3 konuya kilitlendi. Emeklilerin gündeminde intibak ve promosyon var. Yıl ve yaş şartlarını tamamlayıp prim günü eksiği olanlar da emeklilik imkanı bekliyor. Sayıları yaklaşık 10.5 milyon olan emeklilerin gözü kulağı banka promosyonunda. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kamu bankalarının yanı sıra özel bankalarla da masaya oturmasını isteyen emekliler, promosyonda iyi bir rakam üzerinden anlaşma sağlanmasını ve en kısa sürede ödemelerin başlamasını bekliyor. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların gündeminde intibak da var. Yeni intibak düzenlemesi gerçekleşirse, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşlarında artış gerçekleşecek. Emeklilik için yıl ve yaş şartlarını tamamlayan ancak prim gününe takılanlar, Çalışma Bakanlığı’nda başlatılan çalışmanın tamamlanmasını bekliyor. Eksik prim günü nedeniyle emekli olamayanların sayısının yaklaşık 100 bin olduğu belirtiliyor.

BAĞ-KUR BORCU SİLİNECEK

BAĞ-KUR prim borçlusu, bunu taksitle ödeyebilecek ya da hizmet süreleriyle birlikte sildirecek. Düzenlemeden Bağ-Kur kaydı olup da 24 aydan fazla prim borcu olanlar yararlanabilecek. Durdurulan hizmetler ileriki yıllarda ödenebilecek. İster 2, ister 5 yıl olsun ihya edilebilecek.

REKLAMLAR189 Cevap
 1. Anonim diyor ki:

  bizlerin emeklilik haklarını vermeyen bu amerikan köpeklerinin partisi , ülkemizdeki 900.000 tane suriye’li teröristleri beslemeye gelince, devlet bütçesini sonuna kadar kullanıyor. bu vatan hainlerine ödenen paraları biz eyt mağdurları olarak helal etmiyoruz. bizlerin rızkını bunlara yedirenler tez zamanda allah’larından bulsunlar.aileleri darmadağın olsun.

 2. ahmetf diyor ki:

  Şimdi ben size birşey yazayimda bunu okuyun siz gaiba bu ulkeyi sade kendinizin saniyorsunuz her turlu tassaruf sizdemi 5 milyon insanla dalgami geçiyorsunuz boyle birşeyi neden çikardiniz neden geri çekiyorsunuz çaresi yok yaşa takilanlari hemen emekli edin

 3. cem diyor ki:

  değerli eyt madurları, hep atıp tutuyorsunuz oy vermeye gelince koşarak iktidara oy veriyosunuz.

 4. ahmet diyor ki:

  habertük e diyorumki şu yorumların hepsini biryerde toplayın kendi yazdığımızı bulamıyoruz sanki iki kişinin derdiymiş gibi duruyor.işinize gelmiyorsa söyleyin bize bizim derdimizle dertlenen gerek yoldaki vatandaş olur belediyeci vekil bakan başbakan gasteci kim olursa olsun derdimizi derdi bilsin biz nasıl ülkenin derdini acımızdan ölsekte önce vatan diyoruz.siz ölmeyin anladığınızı belli edin bizde sesimizi duyuralım.ama yazarak ama birleşen oylarımızla.sahte sendikacılar gibi olmayın.taksime gidecekmiş tuzukuru eski sendikacı yeni vekil.ssk lı acından ölmüş işsiz emekli olabilmek için yaşını yada ölmeyi bekliyormuş.yada emekli ay sonunu getirmek için ne halt ediyormuş sırtlanın umrunda deyil taksime çıkacakmış.zıkkımın köküne çık.hak hırsızları.meclistesiniz bu insanlar aç neyapabiliriz deme demeyin .

 5. ahmet diyor ki:

  şu yeni dediyiniz haberlerin hangisi yeni????bu ülkede işini bilerek yapanmı yok?bilenlere fırsatmı yok?ben bildiğim işi bilmediğim şekilde yapılır olunca ayak uyduramayıp işsiz kaldım.anlayacağınız biraz ayakçı olmakta gerekiyormuş.ssk lıların geriye dönük borç ödemesini niye kimse gündeme getirmiyor?askerlik şuanda çoğunluğa sadece 1sene yarıyor.ama 18 ay yaptık.mecburiydi ama parası bizden isteniyor priminin hemde( BU ) kadar.erken emeklilik niye diyorlar .lütuftamı bulunmuşlar.gasteciler haberleri düzgün yapar takip ederse siyasileri bilmemde vatandaşın işi kolaylaşır.geriye dönük borçlanma vs. herkeze birkaç defa çıkarken ssklıya niye çıkmıyor??ssklıya bir gıcıklarımı var??yoksa ssklı başka ülkenin vatandaşımı?

 6. Perişan diyor ki:

  Daha çok beklersiniz Buhak hakınıaramayı bilmiyor takımtutargibi partitıtuyo demiyoki neden benim anamın ak sütügibi helal hakkımı vermiyorsunuz sandıkda bile yıllarca bu haksızlık için mücadeleedenlerden haberinizvarmı 8 Haziran’da Kadıköy’de Emeklilikde yaşatakılanların yani seniilgilendiren çocuğunu aileni ilgilendiren bu mitinge mutlaka katılmamız lagzım yoksa çok beklersin iktidarından muhalefetinden kimsenin umurunda değiliz hadi hükümeti anladıkda muhalefet birkere meydanlarda bizim bu haksızlığımız için bahsetmedi onlarada 8 Haziran saat 13 de Kadıköy de Demokratik hakımızı arayalım herkez büyük katılım sağlamalı unutmayın bizi hiçbir siyasiparti ilgilendirmemeli biz sadece hakkımızı istiyoruz.

 7. anonim diyor ki:

  1966 dogumlugum 1986 senesınde sigorta baslangıcım su an calısamıyorum 27yıl 5600 gunum var ey devlet bızı yoneten mılletvekıllerı nerdesiniz eger eyt yasası cıkmasın evde 10 tane oyum var bbir tanesin verirsem ellerım kırsın hak adalet hak adeletttttttttttttttt

 8. Anonim diyor ki:

  Sayin arkadaslar önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var eyt gundemimizde degil diyorlar bizimde bunlara oy gundemimizde olmamali

 9. Anonim diyor ki:

  Arkadaslar chp çamur atmakla degilde bu isleri dile getirseydi hem puanını artirirdhemde bu yasa çıkardı adamlarda icraat yok Kılıçdaroğlu kampanya boyunca paradan baska bisey konusmadi.

Bir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer çalişma hayatı haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU