20 NİSAN 2014 PAZAR 02:04
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-8 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-8
KIYAMET HABERCİSİ Mİ?-18 KIYAMET HABERCİSİ Mİ?-18
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-18 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-18
ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK-18 ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK-18

EYT HABERLERİ- Erken emeklilikte son durum, emeklilikte yaşa takılanlar son dakika-04062317-23

Erken emeklilikte son durum! Erken emeklilik son dakika, erken emeklilikte son dakika, emeklilikte yaşa takılanlar son durum? Emeklilikte yaşa takılanlar son dakika.[...]

 

EYT HABER Erken Emeklilik

EYT HABER Erken emeklilik yaşı bekleyenler için son gelişme

EYT HABER- Erken emeklilik emeklilikte yaşa takılanlar için eyt kanun teklifi »

EYT HABER Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

EYT HABER-Yaşa takılanlara düşük maaşla erken emeklilik – Yaşa takılanlarda son durum »

EYT HABER ERKEN EMEKLİLİKTE SON DAKİKA ERKEN EMEKLİLİK 2013 SON DURUM

EYT HABER- Erken Emeklilik Son dakika, Erken Emeklilik 2014 son durum »

EYT HABER Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yeni bir umut

EYT HABER- Yaşa takılanlara düşük maaşla erken emeklilik »

EYT HABER Erken emeklilikte son durum

EYT HABER- Erken emeklilikte son durum, emeklilikte yaşa takılanlar son dakika »

Emeklilikte yaşa takılanlara KÖTÜ haber
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, erken emeklilikle ilgili bir çalışma söz konusu olmadığını söyledi.

Emeklilikte yaşa takılanların beklediği erken emeklilik ile ilgili son açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten geldi. Bakan Çelik erken emeklilik bekleyenlerin umudunu bir kez daha suya düşürdü.

“ERKEN EMEKLİLİK GÜNDEMDE DEĞİL”

Bakan Çelik, gazetecilerin erken emeklilik konusunda bir çalışma olup olmadığını sorması üzerine, gazetelerde bu konuda asılsız haberlerin yer aldığını anlattı. Faruk Çelik, “Bu işin dedikodusu aldı başını gidiyor ve 1999 yılında oyunun kuralının, oyun ortasında değişmesi neticesinde bugün sorun yaşayan vatandaşlarımız maalesef yanlış da bilgilendiriliyor. Bizim kamuoyuna böyle bir taahhüdümüz olmadı, kendilerine böyle bir taahhüdümüz olmadı” dedi.

“Erken emeklilik diye bir ifade zaten bizim sistemimizde hiç olmaması gereken bir ifadedir” diyen Çelik, “Erken emeklilik olur mu, Türkiye erken emekliliği 1999′da yaşadı. 1999′daki yasa, o erken emekliliğin neticesidir” dedi. Çelik, “Biz gelecek nesilleri üzmek için bir politika inşa etmiş değiliz” diyerek, erken emeklilikle ilgili bir ifadelerinin olmadığını, böyle bir ümit vermediklerini söyledi.
Bakan Çelik, kamudaki başörtüsü konusuyla ilgili bir soru üzerine ise, “Şuanda hemen önümüzde olan, çalıştığımız bir konu değil. Bilinen bir konudur. Talepler de biliniyor, konu da biliniyor. Bunları bir bakanlık olarak değil, hükümet politikası olarak ele almak gerekiyor. Şuanda Bakanlık olarak bizim üzerinde çalıştığımız bir konu olmadığını söylemeliyim” diye konuştu.

REKLAMLAR186 Cevap
 1. ahmet diyor ki:

  habertük e diyorumki şu yorumların hepsini biryerde toplayın kendi yazdığımızı bulamıyoruz sanki iki kişinin derdiymiş gibi duruyor.işinize gelmiyorsa söyleyin bize bizim derdimizle dertlenen gerek yoldaki vatandaş olur belediyeci vekil bakan başbakan gasteci kim olursa olsun derdimizi derdi bilsin biz nasıl ülkenin derdini acımızdan ölsekte önce vatan diyoruz.siz ölmeyin anladığınızı belli edin bizde sesimizi duyuralım.ama yazarak ama birleşen oylarımızla.sahte sendikacılar gibi olmayın.taksime gidecekmiş tuzukuru eski sendikacı yeni vekil.ssk lı acından ölmüş işsiz emekli olabilmek için yaşını yada ölmeyi bekliyormuş.yada emekli ay sonunu getirmek için ne halt ediyormuş sırtlanın umrunda deyil taksime çıkacakmış.zıkkımın köküne çık.hak hırsızları.meclistesiniz bu insanlar aç neyapabiliriz deme demeyin .

 2. ahmet diyor ki:

  şu yeni dediyiniz haberlerin hangisi yeni????bu ülkede işini bilerek yapanmı yok?bilenlere fırsatmı yok?ben bildiğim işi bilmediğim şekilde yapılır olunca ayak uyduramayıp işsiz kaldım.anlayacağınız biraz ayakçı olmakta gerekiyormuş.ssk lıların geriye dönük borç ödemesini niye kimse gündeme getirmiyor?askerlik şuanda çoğunluğa sadece 1sene yarıyor.ama 18 ay yaptık.mecburiydi ama parası bizden isteniyor priminin hemde( BU ) kadar.erken emeklilik niye diyorlar .lütuftamı bulunmuşlar.gasteciler haberleri düzgün yapar takip ederse siyasileri bilmemde vatandaşın işi kolaylaşır.geriye dönük borçlanma vs. herkeze birkaç defa çıkarken ssklıya niye çıkmıyor??ssklıya bir gıcıklarımı var??yoksa ssklı başka ülkenin vatandaşımı?

 3. Perişan diyor ki:

  Daha çok beklersiniz Buhak hakınıaramayı bilmiyor takımtutargibi partitıtuyo demiyoki neden benim anamın ak sütügibi helal hakkımı vermiyorsunuz sandıkda bile yıllarca bu haksızlık için mücadeleedenlerden haberinizvarmı 8 Haziran’da Kadıköy’de Emeklilikde yaşatakılanların yani seniilgilendiren çocuğunu aileni ilgilendiren bu mitinge mutlaka katılmamız lagzım yoksa çok beklersin iktidarından muhalefetinden kimsenin umurunda değiliz hadi hükümeti anladıkda muhalefet birkere meydanlarda bizim bu haksızlığımız için bahsetmedi onlarada 8 Haziran saat 13 de Kadıköy de Demokratik hakımızı arayalım herkez büyük katılım sağlamalı unutmayın bizi hiçbir siyasiparti ilgilendirmemeli biz sadece hakkımızı istiyoruz.

 4. anonim diyor ki:

  1966 dogumlugum 1986 senesınde sigorta baslangıcım su an calısamıyorum 27yıl 5600 gunum var ey devlet bızı yoneten mılletvekıllerı nerdesiniz eger eyt yasası cıkmasın evde 10 tane oyum var bbir tanesin verirsem ellerım kırsın hak adalet hak adeletttttttttttttttt

 5. Anonim diyor ki:

  Sayin arkadaslar önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var eyt gundemimizde degil diyorlar bizimde bunlara oy gundemimizde olmamali

 6. Anonim diyor ki:

  Arkadaslar chp çamur atmakla degilde bu isleri dile getirseydi hem puanını artirirdhemde bu yasa çıkardı adamlarda icraat yok Kılıçdaroğlu kampanya boyunca paradan baska bisey konusmadi.

Bir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer çalişma hayatı haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU