24 TEMMUZ

Erken emeklilikte son durum: Emeklilikte yaşı takılanlara müjde var mı?

Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar 2016 EYT Son Dakika gelişmelerinin yer aldığı haber sayfamızda, erken emeklilik bilgileri yer almaktadır. Erken emeklilikte yaşa takılanlar konusu, son aylarda gündemin en tepesinde yer alan konuların başında gelmektedir. Hükumetin hazırlamış...

Erken emeklilikte son durum: Emeklilikte yaşı takılanlara müjde var mı?

Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar 2016 EYT Son Dakika gelişmelerinin yer aldığı haber sayfamızda, erken emeklilik bilgileri yer almaktadır.

Erken emeklilikte yaşa takılanlar konusu, son aylarda gündemin en tepesinde yer alan konuların başında gelmektedir. Hükumetin hazırlamış olduğu ve senenin belirli süreçlerinde hayata geçirmeyi planlayarak düzenlemeler sağladığı torba yasaların ortaya çıkarılması sonrasında gündemden hiç düşmeyen erken emeklilikte yaşa takılanlar konusu, 2016 yılında da büyük bir merak konusu oldu. Peki, erken emeklilikte yaşa takılanlar son dakika haberleri nedir? Erken emeklilikte yaşa takılanlar için 2016 yılında yasa çıkarılacak mı? Ülkemizde yapılan genel seçimler ile beraber erken emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili bir çalışmanın yapılacağı gündemdeydi. 2016 yılında da hükumet tarafından gündeme getirilen erken emeklilikte yaşa takılanlar konusu meclise getirilmesi sürecinde yine vatandaşlar arasında bir umut ışığının yanmasına neden oldu. Eyt yasası olarak adlandırılan erken emeklilikte yaşa takılanlar için bir yasanın çıkarılıp çıkarılmayacağı sorusu hala gündemdeki sıcaklığını korurken, yeni bir adımın atılıp atılmayacağı hakkında henüz hükumet nezdinde bir açıklama yapılmadı.

Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar 2016 Son Durum

Erken emeklilik konusunda yaş nedeni ile emekli olamayan vatandaşlarımızı ilgilendiren çalışmaların olup olmayacağı hakkında henüz net bir bilgi ortaya çıkmazken, geçtiğimiz günlerde Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, konu ile ilgili yeni düzenlemelerin gündemlerinde olduğunu ve erken emeklilikte yaşa takılanlar için bazı önemli çalışmaların söz konusu olduğunu açıkladı. Stajyerlik sürecinde borçlanma hakkının da gündemde olması ile beraber bu düzenlemenin yasalaşması durumunda çalışan vatandaşlarımız, stajyerlik sürecinde borçlanmaya girerek erken emeklilikten faydalanabilecekler. Ayrıca, sigorta girişi daha önceki zamanlarda olduğu için erken emeklilik yaşının da geriye çekilmesi söz konusu olacak.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

Darbe girişimi ‘Cumhuriyet ve Demokrasi’ mitingi… Eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Aktepe itirafçı… Darbecileri Vodafone Arena’ya kadın pilot indirmiş Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Keleş gözaltına alındı Van’da terör saldırısı: 1 ölü, 2 yaralı Nevşehir’de 284 kamu personeli açığa alındı