30 AĞUSTOS 2014 23:21

Emniyet Genel Müdürlüğü 20 Bin Bekçi Alımı İlanı Ne zaman

BEKÇİ ALIMI Emniyet Genel Müdürlüğü Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli olarak  bekçi alacak. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis ...

BEKÇİ ALIMI Emniyet Genel Müdürlüğü Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli olarak  bekçi alacak.
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli olarak bekçi alınacak. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira maaş alacak. Emniyet…

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli olarak bekçi alınacak.

En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira maaş alacak. Emniyet Teşkilatı’nda ‘bekçi abi’ dönemi başlıyor. Yıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58’e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak.

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

ÖZEL YETENEK SINAVI

155haber.com’un haberine göre; Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevleri ve yetkileri tanımlandı.

Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar bekçi yapılacak. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.

Göreve intibak edemeyenlerin sözleşmeleri feshedilecek. En az üç yıl emniyet bekçisi olarak görev yapanlardan başarılı olanlar polislerde olduğu gibi kıdemli bekçiliğe geçirilecek.

İşte Başvuru Detayları!

İç işleri bakanlığı yıllardır ihmal edildiği için sayıları 5 binlere düşen bekçi kadrosu için yaklaşık 20 Bin alım yapacak…işte ayrıntılar…

Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak.

En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira maaş alacak. Emniyet Teşkilatı’nda ‘bekçi abi’ dönemi başlıyor. Yıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58’e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak.

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

BEKÇİLER POLİS OLABİLECEKLER

EGM’ce ihtiyaç duyulması halinde en az üç yıl fiilen kıdemli emniyet bekçisi olarak görev yapmış ve üniversite eğitimini tamamlamış olanlar yapılacak sınav ile polis memurluğuna atanabilecek. Bir yıl içerisinde kıdemli emniyet bekçilerinden polis memurluğuna geçeceklerin sayısı, başvuru şartlarına haiz bekçilerin toplam sayısının yüzde 5’ini geçmeyecek.

Bekçi Maaşları

Bekçi maaşları 1500 TL civarında olacak. Ayrıca bekçilik mesleğinde üstün başarı gösteren kişiler ilerleyen dönemlerde polislik mesleğine de geçiş yapabilecek. Yazımızın devamından açıklanan genel şartlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İşte görevleri

* Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılansaldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak.

* Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.

* Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.

Emniyet Bekçi Alımları Nasıl Yapılacak ?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) oluşturduğu kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevlerini ve yetkilerini belirledi.

Yetenek Sınavı yapılacak ve başarılı olanlar emniyete bağlı sözleşmeli bekçi olarak çalışabilecek. Başarılı olan kişiler polis eğitim kurumlarında minimum 90 gün meslek eğitimi yani bekçilik konusunda ders görecek.

Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.

Minimum 3 sene başarılı olarak bekçilik yapanlar kıdemli bekçi unvanı alacak. 3 sene bekçilik yapan kıdemli bekçi rütbesini kazanan üniversite mezunu kişiler ihtiyaç duyulduğu takdirde yapılacak sınavlara girmeye hak kazanacak ve bu sınavlarda başarılı olurlarsa polis olarak görev yapabilecekler.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayracak.

 1. Anonim diyor ki:

  Ne zaman olacak arkadaşlar bileniniz varmı bu konuda .

 2. avni diyor ki:

  Fasafidoooooo

 3. avni diyor ki:

  Hepsi fast fiso

 4. sefer cin diyor ki:

  Yalan dunya da olumden baskasi yalan

 5. İSMİ LAZIM DEĞİL diyor ki:

  BAYANLARDA 1.68 BOY İSTİYORLAR BÖYLE BİR SAÇMALIKMI OLUR YA. TÜRKİYE GENELİNDEKİ BAYANLARIN BOY ORTALAMASI 1.60 ZATEN BAYANLARIN ALIMLARINI İMKANSIZLAŞTIRIYORLAR.

  • Adamın biri diyor ki:

   sizin söylediğiniz şartlar koruma alımları için geçerli sanırsam henüz bekçi alımlarıyla ilgili yasa çıkmadı şartlar nasıl belli olsun ki ayrıca böyle bir taslak olduğunu doğrulayan kaynak yok sadece söylentiden ibaret.

   • patron diyor ki:

    kardeş alım yok daha böyle bir konuyla ilgili de bişey yok emniyet genel müdürlüğünden takip edin ve ankarayı arayın içinizde kuşku kalmasın bu haberlere inanmayın bunlar sadece insanın umudunu kırıyor ve umutlandırıyor bir sene oldu halen daha gelişme yok

    • Anonim diyor ki:

     haklısn kardeş dedıgın gıbı hep kandırma haberlerı untanmıyorlar ınsanların uuduyla oynamak sankı başka heber yok bu haberlerı yayınlıyor

     • mekan26 diyor ki:

      bu insanlar onurlarıyla oynamak artık kolay biz millet olarak nereye gideceğiz bilmiyorum hayat sartları kötü ayreten iş olanağı bitmiş bir ülkedeyiz milyonlarca insan kpss giriyor acaba bi iş düsermi diye isimiz cok arkadaslr nasıl olurda biz bir iş buluruz bilmiyorum kardesler

 6. Anonim diyor ki:

  Inşallah hayırlısı olur bos ümıt olmasın da

 7. Deniz ertopcu diyor ki:

  Bunlar nasil olacak kafam durmuş şimdi

 8. Halil diyor ki:

  başvuru tarihi ne zaman bende merakla beklemeye başladım bu haberi

 9. tunay diyor ki:

  detaylı bilgi il emnıyet mudurluklerıne gıderek yada telefon ıle arıyarak bılgılendırılsınız suan yazı emnıeyt mudurluklerıne ulasmamıs meclıs komısyonundan bu karar acıklandı henus emnıyete ulasmadıyazı geldıgı an zaten genel duyuru ınternet uzerınden yapılacak

 10. Şaban diyor ki:

  Arkadaşlar alım filan beklemeyin yalan haberler şartları filan okuyun koruma memuru alım şartlarına başvuruların hepsi aynı sadece umitlendiriyorlar insanlari

 11. emin diyor ki:

  1.SINIF Emniyet müdürü dayım var yaş 40 olacakmış en çok bilginize

 12. taner diyor ki:

  Bekçi alımı ne zaman lütfen bilgi verebilirmisiniz

 13. yigit diyor ki:

  Slm bekcilik alimi nezaman olcak ben ozel guvenligim 36 yas lise mezunu nezaman belli olcak yas

1 3 4 5

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..

İlginizi çekebilecek çalişma hayatı kategorisinden en son haberler

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar