30 EKİM 2014 PERŞEMBE 15:42

Emniyet Genel Müdürlüğü 20 Bin Bekçi Alımı İlanı Ne zaman

BEKÇİ ALIMI Emniyet Genel Müdürlüğü Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli olarak  bekçi alacak. Emniyet Genel Müdürlüğü....

BEKÇİ ALIMI Emniyet Genel Müdürlüğü Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli olarak  bekçi alacak.
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli olarak bekçi alınacak. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira maaş alacak. Emniyet…

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli olarak bekçi alınacak.

En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira maaş alacak. Emniyet Teşkilatı’nda ‘bekçi abi’ dönemi başlıyor. Yıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58’e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak.

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

ÖZEL YETENEK SINAVI

155haber.com’un haberine göre; Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevleri ve yetkileri tanımlandı.

Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar bekçi yapılacak. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.

Göreve intibak edemeyenlerin sözleşmeleri feshedilecek. En az üç yıl emniyet bekçisi olarak görev yapanlardan başarılı olanlar polislerde olduğu gibi kıdemli bekçiliğe geçirilecek.

İşte Başvuru Detayları!

İç işleri bakanlığı yıllardır ihmal edildiği için sayıları 5 binlere düşen bekçi kadrosu için yaklaşık 20 Bin alım yapacak…işte ayrıntılar…

Polis teşkilatına en az orta öğretim mezunu olmak şartıyla 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak.

En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira maaş alacak. Emniyet Teşkilatı’nda ‘bekçi abi’ dönemi başlıyor. Yıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58’e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak.

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

BEKÇİLER POLİS OLABİLECEKLER

EGM’ce ihtiyaç duyulması halinde en az üç yıl fiilen kıdemli emniyet bekçisi olarak görev yapmış ve üniversite eğitimini tamamlamış olanlar yapılacak sınav ile polis memurluğuna atanabilecek. Bir yıl içerisinde kıdemli emniyet bekçilerinden polis memurluğuna geçeceklerin sayısı, başvuru şartlarına haiz bekçilerin toplam sayısının yüzde 5’ini geçmeyecek.

Bekçi Maaşları

Bekçi maaşları 1500 TL civarında olacak. Ayrıca bekçilik mesleğinde üstün başarı gösteren kişiler ilerleyen dönemlerde polislik mesleğine de geçiş yapabilecek. Yazımızın devamından açıklanan genel şartlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İşte görevleri

* Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılansaldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak.

* Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.

* Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.

Emniyet Bekçi Alımları Nasıl Yapılacak ?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) oluşturduğu kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevlerini ve yetkilerini belirledi.

Yetenek Sınavı yapılacak ve başarılı olanlar emniyete bağlı sözleşmeli bekçi olarak çalışabilecek. Başarılı olan kişiler polis eğitim kurumlarında minimum 90 gün meslek eğitimi yani bekçilik konusunda ders görecek.

Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.

Minimum 3 sene başarılı olarak bekçilik yapanlar kıdemli bekçi unvanı alacak. 3 sene bekçilik yapan kıdemli bekçi rütbesini kazanan üniversite mezunu kişiler ihtiyaç duyulduğu takdirde yapılacak sınavlara girmeye hak kazanacak ve bu sınavlarda başarılı olurlarsa polis olarak görev yapabilecekler.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayracak.

 1. erkan diyor ki:

  Ne zaman sinav tarihi felan belli değil mi

  (-1)
 2. serdar diyor ki:

  Ya 2 yıldır bu haberi bekliyorum fakat artık ümidini yitirdim böyle bişey olmucak sanirim

  (0)
 3. Anonim diyor ki:

  ne zaman olacak o iş

  (0)
 4. mehmet diyor ki:

  Yaş sınırı 18-25 olmasın bebeler mi mahalleyi korucak hiç kimse takmaz.Yaş sınırı 25-35 yani olgun olması lazım ki karşıdaki insan baktığında Bekçiyi saysın belli şekli olsun..Yoksa mesela 22 yaşındaki genç Bekçiyi kimse takmaz bu zamanda Polisleri takmıyorlar…

  (4)
 5. hakanjaa diyor ki:

  Var ya şu bekçi alımları 1 seneyi geçik duyurudu.Hep alıncak hep alıncak insanlara ümit veriyorlar alcaksanız alın artık!.Birde dikkatimi çekti bekçi polis gibi saldırganlara karşı engel olucak..İnsan düşünmez mi adam tek başına bekçise saldırganlarda 3 4 kişise ne yapıcak??akıl mantık ermiyor yukardaki maddelere

  (2)
 6. atillahan demirdağ diyor ki:

  ben fırıncıyımım diploma var 1.70 boyundayım 65 70 kşilo arsıyım hayalimde polis olmak vardı işte bu fırsat polis olcam nasip olursa

  (1)
 7. ibrahim Ergül diyor ki:

  Sayın iç işleri bakanımızın bu konu hakkında çalışma başlayacağına eminim. Çünkü bekçilere ihtiyaç var. Ülkemiz özellikle suriyeden gelen Mülteciler sebebiyle gittikçe çoğalıyor. Cogaldikca da olaylar huzursuzluk artıyor. Insallah bi an önce aon bulur ve Türkiye birazda olsa rahata kavuşmuş olur. ALLAH DEVLETIMIZE VE MILLETIMIZE ZEVAL VERMESIN

  (6)
 8. saim diyor ki:

  Issizim

  (0)
 9. tayfun diyor ki:

  peki tarihi belli deilmi neden açıklama yapmıyolar yalan haber çıkartıp insanlara umut vermeyin kardeşim

  (18)
1 4 5 6

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..

İlginizi çekebilecek çalişma hayati kategorisinden HABERLER

SON DAKİKA HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar