Türk Telekom eğitimi tüm imkanlarıyla destekliyor

Eğitimin sanal ortama kayması öğrenciler arasında fırsat eşitliği sağlamasının yanında gelecekte öğrenme ve öğretme metotlarının da bu eksende ilerleyeceği yönünde kuvvetli işaretler veriyor.

Türk Telekom  üst yöneticisi Doany MEB tarafından yürütülmekte olan FATİH projesine Vitamin uygulaması ile destek verdiklerini gelecekte eğitim öğretime teknolojinin yön vereceğini söyledi.
Doany MEB ile Telekomun birlikte çalışmaya başlamalarının üzerinden 10 sene geçtiğini, yeni okullar yaptıklarını, dijital eğitim materyalleri üzerinde çalıştıklarını, işbirliğine başladıklarında Türkiye’de 2,5 milyon bilgisayar olduğunu bugünse dijitalleşme de Türkiye’nin çok mesafe kaydettiğini belirtti.
Sadece sınav başarısını değil hayat boyu başarıyı desteklediklerini söyleyen Doany, Türk Telekom hizmeti olan Vitaminle tüm müfredatı kapsayan online eğitim içeriği sunduklarını ve ürünleri ile gurur duyduklarını ifade etti.
Doany, Türk Telekom olarak okullara teknoloji desteği sunmalarının yanında, öğretmen ve öğrencilerin yardımcısı haline gelen Vitamin ile online eğitim destek hizmeti mahiyetinde eğitim içeriği de sunduklarını, Türkiye’nin her tarafında kullanılabilen ücretsiz ürünleri olan online eğitim içerikleri ile de eğitimde fırsat eşitliğine katkı verdiklerini sözlerine ekledi.
Vitamin MEB müfredatının 4. ve 12 sınıfa kadar olanının tamamını kapsamakta, internetin olduğu her yerden ücretsiz olarak kullanılabilen Vitamin okul öncesi eğitimi de katkı sunmaya hazırlanıyor. Okul öncesi eğitiminden lisans eğitimine kadar tüm öğretmen ve öğrencilerin Vitaminde aradıklarını bulmaları hedeflenmekte.
MEB tarafından başlatılan FATİH projesi ile ileride eğitime yön vereceği tahmin edilen dijital ortamda eğitime bir adım atıldığı ve bu proje için Türk Telekom tarafından geliştirilen Vitamin ile de dijital uçurumun kapatılacağını anlatan Doany, Türkiye’de eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve dijital yetersizliklerin ortadan kaldırılması amacıyla 176. yıllık geçmişi ve tecrübesi olan Türk Telekomun çalıştığını, MEB ile güçlü altyapıları ve teknik hizmetleri ile işbirliği yaptıklarını böylece eğitimde dijitalleşmenin ve fırsat eşitliğinin önünü açtıklarını, güvenli ve hızlı internetin ülkenin en ücra köşesine dahi ulaştırdıklarını böylece yeni nesil eğitim öğretim metodolojisinden herkesin yararlanabilmesini hedeflediklerini dünyanın örnek proje olarak gördüğü FATİH projesinin içerisinde olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını açıkladı.
Türk Telekom verdiği destekle MEB’e bağlı kırkbin okulda altı yüz bin sınıfta internet hizmeti ve altı bin okulda da hızlı ve güvenli internet hizmeti vermekte.