Babasının verdiği 2 bin sterlin ile 13 yaşında ticarete atılan Harvey Millington bir yıl içinde milyoner olmayı başardı.

Şu an 14 yaşında olan Milington ticarete araç sahipleri için hazırladığı vergilerin son ödeme günlerini gösteren fişlerin satışı işi ile başladı. Bu işten kazandığı 100 bin sterlin ile gayrimenkule yatırım yapan ticari deha çocuk daha sonra gayrimenkulü 2 milyon sterline sattı ve kısa sürede milyoner olarak tarihe adını yazdırdı.

Gelişmelerden sonra sosyal medyada da ilgi görmeye başlayan Harvey’in hikayesi geliştirdiği yenilikçi fikirle araç sahiplerinin vergileri zamanında ödememe durumlarını ortadan kaldıracak vergilerin ödeme zamanlarını gösteren fişleri satışa sunmasıyla başlıyor. Yenilikçi fikrini ortaya koyup satışa başladığı ilk hafta 400’e yakın satış gerçekleştiren Milington zamanla satış rakamlarını yüz binlere ulaştırmış ve kurduğu internet sitesiyle de yaygınlaştırmış. Satış karınının bir kısmını işte kullanmak için harcayan kalanı ile ise akıllı bir yatırımla gayrimenkule yapan ve bu gayrimenkulü de Türk Parası ile 8,2 milyon Liraya satan 14 yaşındaki Harvey Millington adını genç milyonerler arasına yazdırmayı başarmış. Satın aldığı arazinin zengin bir iş adamının arazilerinin ortasında olması da böylesi yüksek bir rakama satışın gerçekleşmesinin gerekçesi olmuş.

Basına açıklamalarda bulunan çocuğun babası Howard Millington oğlunun pragmatik bir özelliğe sahip olduğunu, iş hayatında başarılı olacağını küçük yaşlarında anladığını ve hayatta başarılı olmanın yollarını ona öğrettiğini anlattı.