24 NİSAN 2014 PERŞEMBE 23:40
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-3 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-3
Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-11 Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-11
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-13 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-13
ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-11 ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-11

Direksiyon Sınavı Sonuçları 2014-04083723-13

DİREKSİYON SINAV SONUÇLARI Direksiyon sınav sonucunuz. Ehliyet sınav sonuçları işlemleri. Direksiyon Sınav Sonucu Öğrenme. Ehliyet sınav sonucunda her bir testten 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken[...]

DİREKSİYON SINAV SONUÇLARI

Direksiyon sınav sonucunuz. Ehliyet sınav sonuçları işlemleri. Direksiyon Sınav Sonucu Öğrenme.
Ehliyet sınav sonucunda her bir testten 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken saatlerinde, ehliyet kursları tarafından belirtilen direksiyon sınav noktalarında yerlerini alıyor. Aynı sınav güzergahında birden fazla kursun öğrencileri sürüş yapacağı için sınav esnasında gerek trafik, gerek aday sayısı bakımından bir yoğunluk yaşanacak. Adaylar direksiyon sınav sonuçlarını sınav oldukları gün öğleden sonra kurslarını arayarak öğrenebilecekler.

SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA BU LİNKTEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ!

Motorlu Taşıtlar Sınav Tarihleri

Yazılı Sınav Tarihi

11 Ocak 2014 Cumartesi

08 Şubat 2014 Cumartesi

08 Mart 2014 Cumartesi

14 Haziran 2014 Cumartesi

12 Temmuz 2014 Cumartesi

09 Ağustos 2014 Cumartesi

06 Eylül 2014 Cumartesi

18 Ekim 2014 Cumartesi

06 Aralık 2014 Cumartesi

Ancak bilgi vermesi açısından, sürüş esnasında adaylar nereden kaç puan kaybedebiliyor şöyle bir göz atalım:

 

1. Aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymuyor emniyetli ve rahat kalkış yapamıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

2. Durakladığınız veya parkettiğiniz yerden çıkarken yoldan geçen araçlara geçiş kolaylığı sağlamıyor, kontrolsuz ve işaretsiz çıkış yapıyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

3. Şerit izleme kurallarına uymuyor. Uygun şeritten gitmiyor. Şerit değiştirme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

4. Hız kurallarına uymuyor. Hızını ayarlamada başarısız bulunuyor. Hız sınırlarına dikkat etmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

5. Önündeki aracı yakından takip ediyor. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı hususundaki kontrol metodunu bilmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

6. Önündeki aracı sollayıp geçme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

7. Kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

8. Kavşak yaklaşımlarında doğrultu değiştirme (Dönüş) kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

9. Kavşaklardaki karşılaşmalarda ilk geçiş hakkı kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

10. Araçların manevralarıyla ilgili kurallara uymuyor. Manevra beceriniz zayıf bulunuyor ise 5 puan kaybedersiniz.

11. Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

12. Durma, duraklama, parketme, indirme, bindirme, kapıların açılmasıyla ilgili kurallara uymuyor iseniz5 puan kaybedersiniz.

13. Yaya geçidi, okul geçidi ve demiryolu geçidi yaklaşımlarındaki kurallara uymuyor, geçiş hakkı vermiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

14. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

15. Eğimli yolda aracı harekete geçirmede başarısız bulunuyor, eğimli yolda hareket etme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

16. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda pedallerine yeterince intibak edemiyor iseniz, Vites değiştirme beceriniz zayıf ise, Vites değiştirirken direksiyon hakimiyetiniz azalıyor ise, gözünü yoldan ayırıyor iseniz 10 puan kaybedersiniz.

17. Genel olarak direksiyon hakimiyetiniz zayıf ise 10 puan kaybedersiniz.

18. Ses cihazını ve araçların ışıklarını gereksiz yere ve amaçları dışında kullanıyor iseniz, gerektiğinde kullanmıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

19. Işık sisteminin, ısıtma ve havalandırma tertibatının kumanda düğmelerinin yerlerini bilmiyor ve kul-lanamıyor iseniz. Soğutma, yağlarna, şarj ve yakıt göstergelerini ve manalarını bilmiyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

20. Aşırı derecede heyecanlı ve telaşlı bulunursanız. Bu halinizle dikkatiniz dağınık görülürse 10 puan kaybedersiniz.

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

REKLAMLARBir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

Direksiyon Sınavı Sonuçları 2014-04083723-13

DİREKSİYON SINAV SONUÇLARI Direksiyon sınav sonucunuz. Ehliyet sınav sonuçları işlemleri. Direksiyon Sınav Sonucu Öğrenme. Ehliyet sınav sonucunda her bir testten 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde yapılıyor. Adaylar sabahın[...]

DİREKSİYON SINAV SONUÇLARI

Direksiyon sınav sonucunuz. Ehliyet sınav sonuçları işlemleri. Direksiyon Sınav Sonucu Öğrenme.
Ehliyet sınav sonucunda her bir testten 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken saatlerinde, ehliyet kursları tarafından belirtilen direksiyon sınav noktalarında yerlerini alıyor. Aynı sınav güzergahında birden fazla kursun öğrencileri sürüş yapacağı için sınav esnasında gerek trafik, gerek aday sayısı bakımından bir yoğunluk yaşanacak. Adaylar direksiyon sınav sonuçlarını sınav oldukları gün öğleden sonra kurslarını arayarak öğrenebilecekler.

SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA BU LİNKTEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ!

Motorlu Taşıtlar Sınav Tarihleri

11 Ocak 2014 Cumartesi

08 Şubat 2014 Cumartesi

08 Mart 2014 Cumartesi

14 Haziran 2014 Cumartesi

12 Temmuz 2014 Cumartesi

09 Ağustos 2014 Cumartesi

06 Eylül 2014 Cumartesi

18 Ekim 2014 Cumartesi

06 Aralık 2014 Cumartesi

Ancak bilgi vermesi açısından, sürüş esnasında adaylar nereden kaç puan kaybedebiliyor şöyle bir göz atalım:

1. Aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymuyor emniyetli ve rahat kalkış yapamıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

2. Durakladığınız veya parkettiğiniz yerden çıkarken yoldan geçen araçlara geçiş kolaylığı sağlamıyor, kontrolsuz ve işaretsiz çıkış yapıyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

3. Şerit izleme kurallarına uymuyor. Uygun şeritten gitmiyor. Şerit değiştirme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

4. Hız kurallarına uymuyor. Hızını ayarlamada başarısız bulunuyor. Hız sınırlarına dikkat etmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

5. Önündeki aracı yakından takip ediyor. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı hususundaki kontrol metodunu bilmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

6. Önündeki aracı sollayıp geçme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

7. Kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

8. Kavşak yaklaşımlarında doğrultu değiştirme (Dönüş) kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

9. Kavşaklardaki karşılaşmalarda ilk geçiş hakkı kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

10. Araçların manevralarıyla ilgili kurallara uymuyor. Manevra beceriniz zayıf bulunuyor ise 5 puan kaybedersiniz.

11. Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

12. Durma, duraklama, parketme, indirme, bindirme, kapıların açılmasıyla ilgili kurallara uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

13. Yaya geçidi, okul geçidi ve demiryolu geçidi yaklaşımlarındaki kurallara uymuyor, geçiş hakkı vermiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

14. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

15. Eğimli yolda aracı harekete geçirmede başarısız bulunuyor, eğimli yolda hareket etme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

16. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda pedallerine yeterince intibak edemiyor iseniz, Vites değiştirme beceriniz zayıf ise, Vites değiştirirken direksiyon hakimiyetiniz azalıyor ise, gözünü yoldan ayırıyor iseniz 10 puan kaybedersiniz.

17. Genel olarak direksiyon hakimiyetiniz zayıf ise 10 puan kaybedersiniz.

18. Ses cihazını ve araçların ışıklarını gereksiz yere ve amaçları dışında kullanıyor iseniz, gerektiğinde kullanmıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

19. Işık sisteminin, ısıtma ve havalandırma tertibatının kumanda düğmelerinin yerlerini bilmiyor ve kul-lanamıyor iseniz. Soğutma, yağlarna, şarj ve yakıt göstergelerini ve manalarını bilmiyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

20. Aşırı derecede heyecanlı ve telaşlı bulunursanız. Bu halinizle dikkatiniz dağınık görülürse 10 puan kaybedersiniz.

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

REKLAMLAR127 Cevap
 1. dilek diyor ki:

  Bende 5 nisanda ilk direksiyon sınavıma girdim ve kazandım kız olmakla alakalı bi durum yok bence benim önümde giden aractakide bayandı ve yarı yolda indirdiler iyi kullanırsanız geçersiniz bu bi gerçek

 2. Anonim diyor ki:

  Bende dün girdim sınava gayet iyiydi sadece rampada biker stop ettim geri manevra iki araç arasına parketme hepsini yaptım kendikendime geçtim diyordum ki ertesi gün kursyerini aradım başarısız deyince başımdan kaynar sular döküldü ” eski sürücülerin acısını bizden neden çıkarıyorlar anlamış değilim,, lütfen buna bir çözüm bulun yazık günah okadar masraf yapıldı hakkımız yeniyor ,,

 3. Anonim diyor ki:

  Kirmizi isikta gecmek kac puan goremedigim icin soruyorum

 4. Anonim diyor ki:

  arkadaşım süremiyosanız kalırsınız tabi komisyona mana bulmayın bende girdim bugün adam yarı yolda geçirdim seni dönelim dedi çünkü kullanmayı biliyorum 6 senedir araç sürüyorum. araç kullanmayı bilmiyosunuz komisyona lf soylüyosunuz napçak adam size ehliyet verip canımızımı tehlikeye atacak

 5. Anonim diyor ki:

  ARKADAŞLAR NE KADAR DİKKATE ALIRSINIZ BİLMİYORUM AMA SINAVDA EĞER KIZ SANIZ VE BİRAZDA KONUŞMA BECERİNİZ VARSA GEÇERSİNİZ ERKEKLER Mİ ÇOK CİDDİ SÖYLÜYORUM YANDINIZ 24 YAŞINDAYIM ALMAK YENİ NASİP OLDU 18 YAŞINDAN BERİ ARAÇ KULLANIYORUM SINAV YERİNE BİLE ŞİRKETİN ARABASIYLA GİTTİM BİR KEZ DAHİ HATA YAPTIĞIMI DÜŞÜNMÜYORUM NE KALKMADA NE SİNYALDE NEDE GERİ GİTMEDE.. ARACI HİÇ BİLMEYEN VE İNANIN İKİ DEFA İSTOP ETTİREN BAYAN GEÇTİ VE BEN KALDIM… SINAVDAN SONRA KENDİ SÜRÜCÜ KURSUM DAKİ HOCA TEBRİK ETTİ AMA MİLLİ EĞİTİMİN HOCALERIII NERDEN NE KESTİ BİLMİYORUM TORPİL Mİ KIYAKMI BİLMEM ŞİMDİ 150 TL VERİP BİR DAHA DİREKSİYON SINAVINA GİRCEM… EMİN OLUN BU BÖYLE :

  • ezel diyor ki:

   Dün sinava girdim hepsini yaptim park geri gitme ranpada kalkma tam dönüş de kirmizi isik bekliyoruz ywsil yandi ondekiler gitti ben kalktim sarı yanmış o an fark edenedim geçtin kaldın dediler indirdiler bu nasıl bir duzendir anlamadım yani dört dörtlük araba kullanmani bekliyorlar bence sikayet edilmeli temmuza kadar da dreksiyon sınavı yok diyorlar bildigimizide unutacagiz unutmamak icin ehliyetsiz trafige cikmak gerekiyor insani suca tesvik ediyorlar resmen :((((

  • Anonim diyor ki:

   ben dosya yaktım bursuru param gıtdı helal etmıyorum

 6. serkan diyor ki:

  puan falan yok arkadaşlar.
  komisyon üyeleri bir [1] hatanızda sizi bırakma yetkisine sahip.
  hatta bu konuda müfettişler tarafından zorlanıyorlar.

 7. Anonim diyor ki:

  29 mart dıreksıyon sınavı sonucu

 8. Nihat diyor ki:

  29 martta direksiyon sınavına girdim sonucu nu nasıl öğrenebilirim yardımcı olun lütfen

 9. ozgenur diyor ki:

  Ben iki kere kaldim .son sinavda niye kaldigimi anlamis degilim .ama sunu anladimki bu sans isi .sinyal kapatmayi unuttum .bunun icin kaldim galiba ama ben burdan yetkililere sesleniyorum .lutfen bizi magdur etmeyin sonucta biz surucu degil adayiz…

 10. baran bozkurt diyor ki:

  arkadaşlar geçtiğimiz cumartesi benim de 3. Direksiyon sınavım vardı ve bu sefer geçtim şükür,komisyon üyeleri kendi aralarında konuşuyorlardı kaç yıllık şoförüz anarya parkı yapamıyoruz diye duydum,yeterince tecrübesi olmayan kişiler bizleri sınava tabi tutuyor,önce onların sınava girmesi gerekiyor,her kaldığımızda 100 tl para,bir de sürücü kursları kazık atıyorlar haram olsun

 11. çağrı diyor ki:

  arkadaşlar şimdiki direksiyon sınavları iyice zorlaştı önceden bu kadar zorluk yoktu bu zorlukları çıkaranda zaten milli egitim bakanlıgı adamınız tanıdıgınız olacak artık bu devirde bende 16 martta sınava girdim kemermi takmadım çıkarken sinyal vermedim hatalı sollama yaptım ve hızlı kullandım aracı ama yinede 100 le geçtim :)

 12. çayır diyor ki:

  arkadaşlar ben 24 kasımda direksiyon sınavına girdim 10 ders aldım ve hiç bilmiyordum kullanmayı ama çok çabuk kavradım ve hocam çok iyiydi.. sınavda heyecan yapmayın derim banada en berbat müfettişler düştü ama hiç sesimi çıkartmadım sırf önüme baktm hata yapmam için ellernden geleni yaptılar ama ben hata yapmadan gectim ilk sınavda ehliyetimi aldm ve şuan araba kullanıyorum size tavsiyem heyecan yapmayın ve direksiyon hakimiyetinizi asla kaybetmeyin parketmeyi öğrenin ve en önemlisi vitesi iyi bilin ve asla sinyalsiz çıkış yapmayın yoksa direk bırakıyolar ;)

 13. mustafa diyor ki:

  ewet bilerek kusuyer bırakıyolarmış ben bunu duydum hemde hocalardan haksızlık direksiyon sınavına girecegim gün aynı şeyler benimde başıma gelirse yeminle soylüyorum komisyon filan takmam agzımı açarımm

 14. Anonim diyor ki:

  öööööööööööööööööööööö

 15. selman diyor ki:

  amk araba kulanmayı bilmiorsunuz yok şöyle oldu yok böyle oldu

  • Anonim diyor ki:

   lan … sen … ögrendinde direksiyon sınavına GİRENDEN DÖRT DÖRTLÜK OLMASINI BEKLİYON

 16. Gozz diyor ki:

  Oncelikle sinavda sakin olun siz olabildigince hatasiz major bir kusur olmadan surerseniz sanmiyorum ki ozellikle biraksinlar o formdaki yapmamaniz gereken noktalari iyi bilin kendinize guvenin sahsen ilk sinavimda bu isi bitirdim onceden araba surmuslugum bilgim yoktu fakat kurstan hakkinizi sonuna kadar alin pratik derslerinizi isteyin bilmiyorsak nasil ogrenicez surmeden son olarakta yinede hakkinizin yendigini dusunuyorsaniz kesinlikle komisyonu sikayet edin bosvermeyin ve pesine dusun bu gibi bu durumda o insanlarin bi daha gorevlendirme alamama ihtimalleri var bilginize ;)

 17. NnN diyor ki:

  Bugün direksiyon sınavına girdim ve herzaman kullandım arabayı bugün kullanamadım bilinçli bir şekilde insanın ilk hetapta moralini bozuyolar kii arkası geliyor zaten o moral bozuklugu ile hem stres hem heyecan hata üstüne hata yaptım bilerek yapıyolar bunlarda vijdan yok Allah yardımcımız olsun tüm sürücü adaylarına

 18. EMRE diyor ki:

  MERHABALAR BEN HEMEN DİREKSİYONA GECER GECMEZ GİDELİM DEDİM EMNİYET KEMERİMİ BİLE YOLDA TAKTIM ARTI BANA ARACI PARK ET DEDILER BENDE 2 DUBANIN ARASINA GIRIP OYLE PARK ETTIM VEDAHA SONRA DIREKSIYONUM BITTI DEDILER AMA HIC SINYALIDE KULLANMADIM 100 ALDIM VE ILK SINAVIMDA GECTIM BU NASIL OLUYORKI AYRICA HOCALARIN TEK BIR SANSIM VARDI EN SON SINAVA GIRDIM YANI OGUN SANSIM YAVER GITTI DARISI SİZLERİN BASINA YANI TEK ANLIYACAGINIZ HIC HEYECAN YAPMAYIN HOCALARLADA HIC KONUSMAYIN HOCALAR NE DERSE DESINLER HEP EVET DEYIN ONUNUZE BAKIN ONLAR SIZLERI KONUSTURDUKCA SIZLERIN PSIKOLIJISINI OLCMEK VE DENEMEK HEPSI BU ONLARI YAPIN ZATEN GECERSINIZ HEPSI BU KADAR SEVGILERIMLE BASARILAR

 19. zeynep diyor ki:

  gerçekten hakısı arkadaş suruc kursları hepsi aynı resmen haksızlık ediyorlar saniyolarki biz parayı yede topliyoruz ne şartlala kazandğımızıum umrlarında bile deyiler

 20. gülden dayan diyor ki:

  ben erkan sürücü kursuna yazıldım… 3 günde 45 45,45, 45, 45 yani toplamda 235 dakika ders verildi arka, arkaya anarya hiç gösterilmedi ve direksiyon sınavında anarya ile park istendi öğretilmeyen bişeyi nasıl isterler, 2. de 10 dakıka bile arac sürdürmediler ve arabadan inmemei istediler erkandaki hoca bile sasırdı neden indirildiğime, kafalarına göre adam geciriyorlar ben 3. ye gireceğim resmen benim debriyajı ve freni müfettiş kullandı!!!! 3. aynı şey olursa başbakanlığa kadar sesimi duyuracagım parayı çöpten toplamıyoruz bu işin içinde bir iş var ama bu sefer isimlerini alacağım, benimde tanıdıklarım var, haksızlıkla adam geciriyorlar, aracı kullanma hakkı yarım saatken ben 5 dakıka arac kullanmadan ındırıldım… burdan yetkılılere seslenıyorum insaflı olun lütfen asgari ücretle geçim saglıyoruz, bidaha parayı nerden bulacagız!!!! müfettis bana azıcık parana kıyda direksiyon dersi al dedı zor sartlarda calışıyorum dedım hep öyledir dedi, sen benim nasıl gecindiğimi kaç bogaza baktıgımı biliyormusunda konusuyorsun… saati 40 lirayı nerden bulimde ders alim.. ve dalga gecer gibi konustular.. bu hakka sahiplarmi!!!

  • Anonim diyor ki:

   Bende haksızligi uğradım 2.gidicemde bunda da öyle olursa bende sesimi duyurmayı düşünüyorum sessiz kaldıkça bunlar zevklerine göre bırakacaklar bu haksızlık insafsızlık hatalı olsam tamam derim ama hatam yokken çok iyisin derlerken kaldığımı duymak büyük şoka uğradım kaldırımdan çok haksız yere kaldığıma üzüldüm…

  • mehmet diyor ki:

   sınavı kayettiğinde diğer sınava ne kadar zaman arayla girdin

  • kader diyor ki:

   gülden hnm ben de sizin gibi haksızlığa uğradığıma inanıyorum .ben de yokuşta aracı istop ettirdim diye inin arkaya geçin dediler.dün girdim ben de inanılmaz moralim bozuk

 21. gülden dayan diyor ki:

  bende 2. kere gırdım 1. hiç ders almadıgım bır bmw geldi 2. de adeta müfettiş aracı kullandı.. ve benıde her ikisinde bıraktılar hocalarda sorun var bılerek yapıyorlar.. bende şikayetçi olacagım hep para tuzagı

 22. ibo diyor ki:

  eşim sınava gırdı arabayı güzel kullandı sınav yerıne 20metre kala rampada dur demişler durmus kalkmasını istemışler araba stop etmiş in aşağa diyerek hocayı bındırmişler bazı kişilerı arabaya bındırıyolar 10dakka surdurup ehlıyet verıolar tabıkı torpul ama hesabın bu hocalardan sorcam

  • Anonim diyor ki:

   tırpile alakası yok bende dün girdim direksiyon sınavına kalkışta soluma baktım yavaşca çıktım hız olarak 30-40 arasında gittim adam konuşturmaya çalışıyodu arkadakine dikiz aynasına bakarak cvp verdim adam dedi sen ustasın anlaşılan iyi biliyorsun kullanmayı dedi bende yk kursta ögrendim dedim tamam dedi geri geri parket deid ettim çıkarken tekrar sola sinyel verdim ve yavaşca çıktım adam yeter sana bir tur dedi arabayı tekrar çıktığım noktaya parketim yanitorpil filan yok boşuna milletin günahını almayalım.

  • kayserili diyor ki:

   yok abi sınav hocaları korkudan kendıler frene basıyolar hergün gidip geldim yollarda bu sefer istop ettırdım adam dakıka başı frene basıyo konsatresı bozuluyor insanların

   • kayserili diyor ki:

    ders hocalaraı geçersin dedıler kavşakta arabanın hızı nı ayarlayım dedım adama baktım araba falan gelmıyo frene basıyo sınav hocaları denetlenmesı gerek doğru hopcaları görevlendırmelerı gerek

  • aykut tezcan diyor ki:

   Torpille hiç alakası yok ben herşeyi usulüne uygun yaptım 20 dk boyunca sürdüm konuştular aynadan bakıp kafamı salladım dikkatimi dağıtmaya çaılştılar oralı bile olmadım bir kere istop ettrdim o da yokuşta geri geri giderken o da hocların ınsafına kalmış bırakabilirdi ama devam et dediler olur böyle şeyler dediler onun dışında zaten herşeyi mükemmele yakın yaptım ve geçtim yani benim ne dayımdı ne de bi tanıdık arabadakiler ama insaflılarmış bırakmadılar torpil değil yani işin özeti bu kardeşim

 23. aydın öztürk diyor ki:

  ben de çankırıda 1 mart cumartesi günü girdim direksiyon sınavına o kadar heyecan yaptırdılar ki elim ayağım birbirine dolaştı acayip moralim bozuldu bir sürü yamuk yumuk sürenler vardı eğer onlardan birinin geçtiğini görürsem Cumhurbaşkanlığına kadar şikayet edeceğim. Ya çarşıda ne kadar beyaz şahinli maganda varsa bu kişilerin ehliyetlerini toplasınlar ya da insanın tipine bi bakıp ona göre ehliyet versinler. ne psikopatlar var arabalarla ölüm dansı yapıyor millet. usta söfor dahi olsan o aracın içindeki ortamda gaz pedal birbirine karışır yıllardır araba kullanıyorum biliyorum ama gelin görün heyecandan elim ayağım birbirine dolaştı.

  • aydın öztürk diyor ki:

   hem hocalar kendileri diyor bugün akşam olmaz diye bakanlıktan gelenler ben de baktım bunlar böyle diyor diğer arkadaşların da hakkı yenmesinh diye acele ettim zaten çok gönülsüzdüler bi an evvel bitse de gitsek der gibi bi halleri vardı bizde de insaniyetlik var hiç olmazsa payıma düşeni yapıyım dedik acele ettik

 24. cihan diyor ki:

  bende yarın gireceğim

 25. firuze diyor ki:

  4 v 5 saatlik direksiyon dersi veriliyor yönetmelikte 20 diyor madem sınavlar zorlaştı m.e.b niye bunları kontrol etmiyor

 26. x woman diyor ki:

  bende bu hafta girecğim.ama heyecan bana hata yaptırıyor.sakin ve soğukkanlı olmam lazım.inşallah geçerim çünkü bir 90 daha veremeyecemmmm.

 27. burçin diyor ki:

  Merhaba ben 22 şubatta sinava girdim bugün aciklandi sinavda hoca bana gecersin diyor herseyi gerektigi gibi yaptim parkimi düzgün birsekilde yaptim en güzel sekilde kullandim rampadan kalkisimi yaptim herseyi harfoyen uyguladim bugünse bana basarisizsiniz diyolar nasil basarisizim ben nerde hata yaptim nerde yanlis yaptimda beni biraktiniz 2 ciye girdim ve size söylüyorum hocalar bilerek yapiyo bunu

  • Anonim diyor ki:

   aynen çok sıkıştırıyolar kendi kulaanıyo sanki ordam gaza freni basıyolar biz geçtik bir seferde

 28. Anonim diyor ki:

  bende 15 şubatta sınava girdim parketme bozuk yolda arka arka gitme hız kuralları herşey uyguladım hoca bana çoktan beri araba kullanıyosun galıba dedi 15 gun oldu dedm afferm beyendm dedi ve kaldgmı ogrendim hocalar sevdiğini geciriyor ve kimseye hesap vermiyor 3 tane adam arabaya oturup ikisi bi karar verip yazıyorlar nasıl sistem anlamadım ..

  • Anonim diyor ki:

   Benimde herşey düzgün gerektigi gibi sürdüm ve ben oncedende kulladim bana kesin gecersiniz dediler ve ogreniyorum ki kalmisim nasil birseydir bu ya saçmalığa bak en iyi sekilde surüyosun seni yinde birakiyolar kendi kafalarina göre

 29. Anonim diyor ki:

  Ben 15 şubat cumartesi direksiyon sınavına girdim güzel geçti sınavım ilk gircem için çok heyacanlıydım ama başardım herkese başarılar…

 30. Anonim diyor ki:

  bende öyle yaptım sürücü kursunu aradım geçtiğimi söylediler. o kadar

  • Anonim diyor ki:

   evet kardeşim bu ne sıkıntı dün girdim direksiyona her şey güzel geçti derken parkı yaptım çıkışta sürücü adayı yanıma yanaştı yan aynadan görüş yok yavaşca çıkış yaparken sivil araç çıktı firene bastım dogal olarak istop etti hoca tamam in dedi neymiş dikkatsizlik bu ne insafsızlık yani süper kullancaz ki tamam diyecekler biz usta şöförmüyüz ki süper kullanalım el insaf bizim pisikolejimiz ne olacak 24 saat araç kullancaz ki süper sürelim bu ne biçim sistem milli egitimin yöneticileri bi el atın yazıktır bu adaylara

   • M.E.B diyor ki:

    Konuyla ilgileniyoruz. Teşekkürler.

    • hamdin diyor ki:

     oncelıkle mrb 15 subat cumartesi gunu ehlıyet sınavına gırdım ve ondan bir gun once mersınde kayıt olmus oldugum lider surucu kursu beni arayıp 14 subat cuma gunu calısmaların oldugunu soyledi yani arada bir gun oynuyor bir sürücu adayı bir gunde ne örene bilir ve bu birgun icerisinde 15 aday gelmıs ve bir yarım otobusle calıstıgım sure 30 dk yani ehliyet sınavına girdiğm sureyle eşit demek istediğm şey mili eğitim öncelikle ehliyet kurslarını denetlesınler sadece ticaret haneye cevırmısler insanların parasını yiyorlar bide su olaya deyinmek istiyorum sürdügum arabayı park etmek istedıgımde ıki elımle otobusun direksiyonunu zorla ancak ceviriyorum nasıl müsade ediyorsunuz böyle arabalarla adayların sınava girmesini ayıp yani bu arada ben kendim icin soylemıyorum ben E ehliyete girmişdim kazandım ama cogu arkadslarım bu sorunlardan dolayı kaldılar yazık yanı görevli milli eğitım bakanlıgı mensupları bu olayla ilgili bilgi verirseniz cok sevinirim

     • Anonim diyor ki:

      evet öyle yapıyorlar bende girdim arabaya 3 günde toplam 1 saat sürdüm arabayı hocalar iyi keyif yapıyorlar

    • Anonim diyor ki:

     iyi olur

    • aday diyor ki:

     hocalar fazla detaya girmiyo otryo yanımıza sola dön sağa dön hızını yavaşlat vitesi 2 ye at 1 e al falan ayrıntıları göstermiyolarki bizde 4 4 lük öğrenelim zaten 550 lira ilkinde veriyz 2. kursta saat başı 40 lira ödeye bilen var ödeyemeyen var nasıl gircek insanlar 2. kursa giremeyenler hep kalcak yada 1 2 saat girebilecek ondada hocalar yeterli kalmıyo zaten

    • sevgi diyor ki:

     Ben 1 martta girdim 1 hafta 7 saat ders aldım ve buna rağmen çok çok iyiydik hatta hocalar zaman doldurmak için çay içelim dediler çok iyisin dediler akşam öğreniyorum ki kalmışım neden diye soruyorum hatam ne diye sorduğumda cevap yok adımı bu ben başlıca çok iyiydik hatam sıfır nasıl adalet bu adamların para gözlüğü yüzünden hem zamandan hem cepten zarara uğruyoruz yerden mi topluyoruz paraları onlar açlar ondan yApıyorlar biz saltanatı sürüyoruz en kötüler geçiyor ben kalıyorum yetkililere sesleniyorum bunda düzenleme getirin artık 2.sınava gidicemde 15 martta bunda haksız yere kalırsam ben şikayet edecek 3.tahammül edip para yedirmem daha fazla…

   • ömer kuaför diyor ki:

    2014 02 22 tarıhınde gırdım guzel geçti:))herkese başarılar..soguk kanlı olun sadece:)

    • Anonim diyor ki:

     benim 3. girişim. hepsinde kaldımm. yeterli çalışamadım. daha doğrusu kursum çalıştırmadı. yasal olarak 12 saat ders var ben öğretmenim onların dediği saatte derslerim vardı bir şekilde ayarlamaya çalıştım fakat onlar hiç yardımcı olmadılar bana çalışma saatleri için.. ekstradan ders al dediler her saat 40 tl el insaf yani kaç saat alabilirim kii.. (!) hakkım olan saati istediğimde 4 ten sonra yok diyorlar özel ders almaya gelince 5 te de ders veriyorlar. Kesinlikle mebe sesleniyorum bir meb personeli olarak nasıl sürücü adaylarını denetliyorsanız kursları da kaldırın ya da kursa yazılma zorunluluğunu kaldırın en başta zaten 400-500 tl yazılma parası . Dersaneleri kapatacağınıza şuraları bi denetleyin allah rızası için meb…

   • Anonim diyor ki:

    gerçekten haklısın

  • murat diyor ki:

   22 şubatta bende direksiyona girdim arkadaşlar arabatı tek teker yaptırmadım diye kalmışım hocalar biz 80 tlyi nasıl kazanıyz biliyomusnz

 31. kader diyor ki:

  Hedefim dreksiyon hocasi olmak xd

 32. kader diyor ki:

  Birdee hoca bana sen araba kullanirken kendimi gvende hissettom acemiligini grmedim dedi cok sevindim

 33. kader diyor ki:

  Ben ayin 2 de grdim sinava istop ettirdim ama isiklarda dururken bosa atamadim attmisimdir diye debriyaji biraktim istop etti normalde biliyorum kullaniyorum ama araba baska olunca oluyo iste ama gectim allaha sukur

 34. Anonim diyor ki:

  Sabah sabah 2 şerefsiz taksici yüzünden stop ettirdiğim sınav deli olacam

 35. Anonim diyor ki:

  ben kaldım çoküzgünüm derslerde çok iyiyim sınavda çok kötü heycanımı yenemiyorum ne yapmalıyım

 36. ömer diyor ki:

  ben bugün girdim aktif olarak araç kullandığım için 100 puan aldım :D

 37. durali diyor ki:

  2 duba arasına 65 cm yaklaşmışım ğecmişmiyimdir baska hatam yokmuş

 38. Emre Solmaz diyor ki:

  Bugün sinava girdim park etmeyi yapamadim istop etti başka hata yok gecermiyim ki acil cevap..

 39. Seyfullah diyor ki:

  Bende ayın 14 girecem isanlah kazanırım

 40. ismail kaplan diyor ki:

  Dun girdim ve aksam surucu kursu arayip gectigimi soyledi darisi herkesin basina

 41. Anonim diyor ki:

  Bugun direkson sinavina girdin ne zaman aciklanir osman

 42. ali demir diyor ki:

  Bende bugun girdim isalah kazanirim :)

 43. Can diyor ki:

  Vallahi davutpasada pasalar gibi kullandim 1 tane hata bile yapmadim hocalarim agzi acik kaldi ve hayatimda hic araba kullanmadim surucu kursu arabasindan baska abartmayin araba surmeyi

 44. ahmet kocaturk diyor ki:

  Ya bugun girdim ama nezamn aciklancak acaba bilginiz varmi arkadaslar.. :-D :-D

 45. hasan diyor ki:

  Sınavıda direksiyondua bir kerede kazandım. Herkeze başarılar

 46. Anonim diyor ki:

  Heyecan vardı ama birkerede kazandım

 47. ÇİĞDEM diyor ki:

  BUGUN GİRDİM Bİ DAHA Kİ NE ZAMAN OLUR ACABAAA

 48. ÇİĞDEM diyor ki:

  BİR KERE STOP ETTİRDİM KALDIN DEDİLER TAM IŞIKLARDA GEÇİCEM KALDIM KALDIGIMA MI YANAYIM ZORLA İŞ YERİNDE İZN ALIP GİTMEMMI YANAYIM BİLMİYORUM BU KADAR DA ZORLASTIRMA OLMAZ YAAA:((

 49. Anonim diyor ki:

  Cok iyi gecti bunuda kazandim

 50. başarılar diyor ki:

  sıra direksiyonda bakalım nasıl olcak , teorik sınavdan 96 aldım bundanda 90 alırım inşaallah.

 51. hayal diyor ki:

  komisyondan bir tanıdık çıkmazsa işiniz zor.ben şanslı günümdeydim

 52. nurten bkpn diyor ki:

  Bende 11 ocakta sinava girdim komisyon gectigimi soyledi sonuclar ne zaman aciklanir acaba bilen varmi puanımı merak ediyorum..

 53. Hülya diyor ki:

  Gereksiz heyecan yapmışım.. Araca binince heyecanım tamamen gıttı.. Sürekli soru sordular dikkatimi ölçmek için.. Yemezler :)) hem sorularını cevapladım hemde aslanlar gibi sürüşümü yaptım hatasız ve geçtim.. Heyecan olursa hata kaçınılmaz o yüzden heyecan yapılmaması gerek..

 54. dsada diyor ki:

  Herşey hoş güzel yaptım hızı çok aştım ve müdahele de etmediler yaklaşık 80 kadar çıktım yol boştu rahatlatmam gerekirdi hızın yüksek dedi 50 e indim hemen şuan geçtigimime inanıyorum inşallah öledir. Herkese bol şans

 55. Anonim diyor ki:

  Herşey hoş güzel yaptım hızı çok aştım ve müdahele de etmediler yaklaşık 80 kadar çıktım yol boştu rahatlatmam gerekirdi hızın yüksek dedi 50 e indim hemen şuan geçtigimime inanıyorum inşallah öledir. Herkese bol şans

 56. Anonim diyor ki:

  Dıreksıyn sınavndan hocalar cok knstugu ıcın dıkktımı vermedım kaldım

  • Anonim diyor ki:

   BAK BENDEN SANA Bİ TAVSİYE MÜFETTİŞLER ÇOK BOŞ KONUŞTUYSA SEN VEYA YOL HAKKINDA MUHABBET ETMEDİLERSE BU GİBİ DURUMLAR İÇİN ANKARAYA DİLEKÇE YAZIYOSUN VE ONLAR BİR KERE ARAŞTIRIP SANA DİREK DOSYANI GÖNDERİYORLAR BENDE BU GÜN GİRDİM ARABAYI 1 DEFA İSTOP ETTİRDİM AMA SAĞLIK OLSUN DEDİM SONUNDA ÖLÜM YOK ;)

 57. x diyor ki:

  emnıyet kemerini takmayı unuttum ilk başta kaç puan kaybettım acaba

  • Anonim diyor ki:

   YENİ SİSTEMDE EMNİYET KEMERİNİ TAKMADAN ARACI HAREKET ETTİRDİYSEN DİREK KALIYORSUN AMA ESKİ SİSTEMDE ÇOK DA BİRŞEY DEĞİŞMİYOR KURS HOCAN SENİ UYARIYOR İNŞALLAH GEÇMİŞSİNDİR BOL ŞANS ;)

 58. i-ntiza diyor ki:

  Abi ben galeride durdum 4.siniftan lise 2 ye kadar yani anlatmak istedigim 85′in altnda beklemiyorum :)

 59. Anonim diyor ki:

  Heyecan yapmamak lazm besmeleyi cek araba duani oku biiznillah gecersin

 60. Adem diyor ki:

  Arkadaşlar çok bilmişlik yapmak istemem ama size bi tavsiyede bulunacam. Ben küçük bi şehirde yaşıyorum. Bu hafta sonu benim de direksiyon sınavım vardı. Güzergahımın uzunluğu 2 kilometre kadar yani kısa.2 tur atıp gelsek 15 dakikada bitecek ama yarım saatin dolması gerektiği için gözetmen sürekli yavaş gitmemi istedi. Erken varıp diğer sürücüyü beklemek yerine arabada gezmeyi tercih ediyorlar. Benden size tavsiye sağdan yavaş yavaş gidin,çok hoşuna gidiyor deyusların..

  • mehmet diyor ki:

   arkadaşlar ben 13.12.2013 tarihinde girdim direksiyon sınavına gayet iyi sürdüm tüm kurallara uydum her şey yolunda gitti ama park yaparken onu da yaptım ikinci kez tekrarlamamı istediler ikinci kez yine park ettim ama park çıkışı dubaya vurdum hemen bni bıraktırdılar

 61. Anonim diyor ki:

  karşıdan geçen arabaya yol verdim ve bir kere stop ettirdim diye bırakıldım

 62. Anonim diyor ki:

  ben geçtim çok şükür rahat olmak lazım

 63. Şeyda diyor ki:

  İlk defa araba kullanan biri olarak yanındaki konsey üyesinin hayati tehlikem var deyip sizi korkuttuktan sonra heyecan ve panik ile vitesleri karıştırsanız ve size bir fırsat vermeden sağda durdurup 15 gün sonra gel diyen bayan müffettiş keşke sesimi duysan benden önceki sürücü sizi korkuttuysa siz beni niye korkutup bıraktınız.

 64. sadık diyor ki:

  16 kişi arasında 100 puan alıpta geçen tek kişiyim tabi bulundugum kursta sadece . yukarıda azan kuralların hepsi geçtigimiz dönemlere ait. bu dönemde 22 farklı kusurdan bırakıyorlar . geçenlere hayırlı ugurlu olsun .

 65. Anonim diyor ki:

  çok haksızlık yapıyolar hakkımı helal etmiyorum

  • Anonim diyor ki:

   Aynen helal ayni fikirdeyim 10 yildir soforum acik park ettihim icin gecemwdim sinavda zehir zikkim olsun

  • Anonim diyor ki:

   şerefsizler gözümün önünde arabayı 6-7 defa stop ettiren bir sürücü adayını geçirdiklerini söylediler ve ardından ben sürdüğümde 1 defa stop ettim. beni geçirmediler. normal bir sürücüde gün içinde 1 yada 2 defa stop edebiliyorken söylediğiniz zaman torpil yapılıyor diye öyle bir şey yok biz kimsenin hakkını yemiyoruz diyorlar. rüşvet verilirken çok güzel hak yiyip karnınızı doyuruyorsunuz. . .

   • Anonim diyor ki:

    aynen katılıyorum aracı kaldırmamam bile izin vermediler ayağıyla müdehale edip aracı kaldırmadın dedi. Bin kere aynı araçla sürüş yaptım hiç stop ettirmedim. Sonra da yeterli ders almamışsın deyip.Başka bir noktaya dikkat çekti. Para vermezsen geçemiyorsun arkadaş bu kadar basit.

 66. ömer kalender diyor ki:

  park yaparken yanaşamadım kazanırmıyım

 67. aslı diyor ki:

  Hiç hata yapmadım ama kendisi müdahale ettigi. İçin araba stop etti kazanırmıyım acaba

 68. guler diyor ki:

  benım bu 3 uncu gırısım bırakmak ıcın can atıyorlar nasıl bı sıstem bu anlayamadm önceden arabayı kaldıramayan dıreksıyondan gecıyodu cogu kısının dosyası yanacak yazık yha yazık verılen parayamı acıyaym yanan dosyayamı son hakkım kaldı ama grmeyecem ha bıre para somuruyorlar bu vatandaşlar napacak gerçekten cok merak edıyorum

  • Kural diyor ki:

   Sen de öğren gir canım! Eskiden öyleydi de çok mu iyiydi yollar meZbahaneye döndü!

   • sadık diyor ki:

    kural’a katılıyorum . ehliyeti olupta sinyal kolunun ne işe aradıgını bilmeyen tanıdıgım bir kaç şöförüm diye geçinen arkadaşlarım var. cumartesi günü girdigim sınavda gözümün önünde 6 kişiyi aracı daha 100 metre ilerletmeden bıraktırdılar .

 69. Engin diyor ki:

  Ben çok iyiydim ve sınavı geçtim insanda biraz yetenek olcak bay

 70. Anonim diyor ki:

  Yukarıdaki not sistemi şimdi geçerli değil zannederim çünkü takip mesafesine uymadığım söylendiği için kaldım o da bir sefere mahsus çok yaklaşmışım.Bu moralle nasıl derse girip yavrularıma ışık saçarım bilmiyorum . Hakkımı helal etmiyorum. Meslektaş kazığı bu olsa gerek. Ordu’dan.

Bir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer ehliyet haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU