24 NİSAN 2014 PERŞEMBE 17:01
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-2 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-2
Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-10 Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-10
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-12 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-12
ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-10 ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-10

Direksiyon Sınavı Sonuçları 2014-04083723-11

DİREKSİYON SINAV SONUÇLARI Direksiyon sınav sonucunuz. Ehliyet sınav sonuçları işlemleri. Direksiyon Sınav Sonucu Öğrenme. Ehliyet sınav sonucunda her bir testten 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken[...]

DİREKSİYON SINAV SONUÇLARI

Direksiyon sınav sonucunuz. Ehliyet sınav sonuçları işlemleri. Direksiyon Sınav Sonucu Öğrenme.
Ehliyet sınav sonucunda her bir testten 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken saatlerinde, ehliyet kursları tarafından belirtilen direksiyon sınav noktalarında yerlerini alıyor. Aynı sınav güzergahında birden fazla kursun öğrencileri sürüş yapacağı için sınav esnasında gerek trafik, gerek aday sayısı bakımından bir yoğunluk yaşanacak. Adaylar direksiyon sınav sonuçlarını sınav oldukları gün öğleden sonra kurslarını arayarak öğrenebilecekler.

SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA BU LİNKTEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ!

Motorlu Taşıtlar Sınav Tarihleri

Yazılı Sınav Tarihi

11 Ocak 2014 Cumartesi

08 Şubat 2014 Cumartesi

08 Mart 2014 Cumartesi

14 Haziran 2014 Cumartesi

12 Temmuz 2014 Cumartesi

09 Ağustos 2014 Cumartesi

06 Eylül 2014 Cumartesi

18 Ekim 2014 Cumartesi

06 Aralık 2014 Cumartesi

Ancak bilgi vermesi açısından, sürüş esnasında adaylar nereden kaç puan kaybedebiliyor şöyle bir göz atalım:

 

1. Aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymuyor emniyetli ve rahat kalkış yapamıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

2. Durakladığınız veya parkettiğiniz yerden çıkarken yoldan geçen araçlara geçiş kolaylığı sağlamıyor, kontrolsuz ve işaretsiz çıkış yapıyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

3. Şerit izleme kurallarına uymuyor. Uygun şeritten gitmiyor. Şerit değiştirme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

4. Hız kurallarına uymuyor. Hızını ayarlamada başarısız bulunuyor. Hız sınırlarına dikkat etmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

5. Önündeki aracı yakından takip ediyor. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı hususundaki kontrol metodunu bilmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

6. Önündeki aracı sollayıp geçme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

7. Kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

8. Kavşak yaklaşımlarında doğrultu değiştirme (Dönüş) kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

9. Kavşaklardaki karşılaşmalarda ilk geçiş hakkı kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

10. Araçların manevralarıyla ilgili kurallara uymuyor. Manevra beceriniz zayıf bulunuyor ise 5 puan kaybedersiniz.

11. Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

12. Durma, duraklama, parketme, indirme, bindirme, kapıların açılmasıyla ilgili kurallara uymuyor iseniz5 puan kaybedersiniz.

13. Yaya geçidi, okul geçidi ve demiryolu geçidi yaklaşımlarındaki kurallara uymuyor, geçiş hakkı vermiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

14. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

15. Eğimli yolda aracı harekete geçirmede başarısız bulunuyor, eğimli yolda hareket etme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

16. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda pedallerine yeterince intibak edemiyor iseniz, Vites değiştirme beceriniz zayıf ise, Vites değiştirirken direksiyon hakimiyetiniz azalıyor ise, gözünü yoldan ayırıyor iseniz 10 puan kaybedersiniz.

17. Genel olarak direksiyon hakimiyetiniz zayıf ise 10 puan kaybedersiniz.

18. Ses cihazını ve araçların ışıklarını gereksiz yere ve amaçları dışında kullanıyor iseniz, gerektiğinde kullanmıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

19. Işık sisteminin, ısıtma ve havalandırma tertibatının kumanda düğmelerinin yerlerini bilmiyor ve kul-lanamıyor iseniz. Soğutma, yağlarna, şarj ve yakıt göstergelerini ve manalarını bilmiyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

20. Aşırı derecede heyecanlı ve telaşlı bulunursanız. Bu halinizle dikkatiniz dağınık görülürse 10 puan kaybedersiniz.

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

REKLAMLARBir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

Direksiyon Sınavı Sonuçları 2014-04083723-11

DİREKSİYON SINAV SONUÇLARI Direksiyon sınav sonucunuz. Ehliyet sınav sonuçları işlemleri. Direksiyon Sınav Sonucu Öğrenme. Ehliyet sınav sonucunda her bir testten 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde yapılıyor. Adaylar sabahın[...]

DİREKSİYON SINAV SONUÇLARI

Direksiyon sınav sonucunuz. Ehliyet sınav sonuçları işlemleri. Direksiyon Sınav Sonucu Öğrenme.
Ehliyet sınav sonucunda her bir testten 70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için direksiyon sınavı tüm Türkiye genelinde yapılıyor. Adaylar sabahın erken saatlerinde, ehliyet kursları tarafından belirtilen direksiyon sınav noktalarında yerlerini alıyor. Aynı sınav güzergahında birden fazla kursun öğrencileri sürüş yapacağı için sınav esnasında gerek trafik, gerek aday sayısı bakımından bir yoğunluk yaşanacak. Adaylar direksiyon sınav sonuçlarını sınav oldukları gün öğleden sonra kurslarını arayarak öğrenebilecekler.

SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA BU LİNKTEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ!

Motorlu Taşıtlar Sınav Tarihleri

11 Ocak 2014 Cumartesi

08 Şubat 2014 Cumartesi

08 Mart 2014 Cumartesi

14 Haziran 2014 Cumartesi

12 Temmuz 2014 Cumartesi

09 Ağustos 2014 Cumartesi

06 Eylül 2014 Cumartesi

18 Ekim 2014 Cumartesi

06 Aralık 2014 Cumartesi

Ancak bilgi vermesi açısından, sürüş esnasında adaylar nereden kaç puan kaybedebiliyor şöyle bir göz atalım:

1. Aracı çalıştırma ve harekete geçirme usul ve kurallarına uymuyor emniyetli ve rahat kalkış yapamıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

2. Durakladığınız veya parkettiğiniz yerden çıkarken yoldan geçen araçlara geçiş kolaylığı sağlamıyor, kontrolsuz ve işaretsiz çıkış yapıyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

3. Şerit izleme kurallarına uymuyor. Uygun şeritten gitmiyor. Şerit değiştirme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

4. Hız kurallarına uymuyor. Hızını ayarlamada başarısız bulunuyor. Hız sınırlarına dikkat etmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

5. Önündeki aracı yakından takip ediyor. Takip mesafesinin yeterli olup olmadığı hususundaki kontrol metodunu bilmiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

6. Önündeki aracı sollayıp geçme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

7. Kendisini geçmek isteyen araçlarla ilgili geçilme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

8. Kavşak yaklaşımlarında doğrultu değiştirme (Dönüş) kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

9. Kavşaklardaki karşılaşmalarda ilk geçiş hakkı kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

10. Araçların manevralarıyla ilgili kurallara uymuyor. Manevra beceriniz zayıf bulunuyor ise 5 puan kaybedersiniz.

11. Karşıdan gelen trafikle karşılaştığında geçiş kolaylığı sağlama kurallarına uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

12. Durma, duraklama, parketme, indirme, bindirme, kapıların açılmasıyla ilgili kurallara uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

13. Yaya geçidi, okul geçidi ve demiryolu geçidi yaklaşımlarındaki kurallara uymuyor, geçiş hakkı vermiyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

14. Okul taşıtlarıyla geçiş üstünlüğü hakkına sahip araçlarla karşılaştığında ilgili kurallara uymuyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

15. Eğimli yolda aracı harekete geçirmede başarısız bulunuyor, eğimli yolda hareket etme kurallarına uymuyor iseniz 5 puan kaybedersiniz.

16. Aracı harekete geçirmede, yavaşlatıp durdurmada, kumanda pedallerine yeterince intibak edemiyor iseniz, Vites değiştirme beceriniz zayıf ise, Vites değiştirirken direksiyon hakimiyetiniz azalıyor ise, gözünü yoldan ayırıyor iseniz 10 puan kaybedersiniz.

17. Genel olarak direksiyon hakimiyetiniz zayıf ise 10 puan kaybedersiniz.

18. Ses cihazını ve araçların ışıklarını gereksiz yere ve amaçları dışında kullanıyor iseniz, gerektiğinde kullanmıyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

19. Işık sisteminin, ısıtma ve havalandırma tertibatının kumanda düğmelerinin yerlerini bilmiyor ve kul-lanamıyor iseniz. Soğutma, yağlarna, şarj ve yakıt göstergelerini ve manalarını bilmiyor iseniz 2 puan kaybedersiniz.

20. Aşırı derecede heyecanlı ve telaşlı bulunursanız. Bu halinizle dikkatiniz dağınık görülürse 10 puan kaybedersiniz.

Toplamda 100 üzerinden, hatalarınızdan kaynaklanan puanlar düşüldüğünde 70 veya üzeri bir puandaysanız direksiyon sınavını başarıyla geçtiniz demektir.Sınava giren adayların yorumları bu sayfanın en altında. Dilerseniz siz de sınav tecrübenizi paylaşabilirsiniz…

REKLAMLAR127 Cevap
 1. dilek diyor ki:

  Bende 5 nisanda ilk direksiyon sınavıma girdim ve kazandım kız olmakla alakalı bi durum yok bence benim önümde giden aractakide bayandı ve yarı yolda indirdiler iyi kullanırsanız geçersiniz bu bi gerçek

 2. Anonim diyor ki:

  Bende dün girdim sınava gayet iyiydi sadece rampada biker stop ettim geri manevra iki araç arasına parketme hepsini yaptım kendikendime geçtim diyordum ki ertesi gün kursyerini aradım başarısız deyince başımdan kaynar sular döküldü ” eski sürücülerin acısını bizden neden çıkarıyorlar anlamış değilim,, lütfen buna bir çözüm bulun yazık günah okadar masraf yapıldı hakkımız yeniyor ,,

 3. Anonim diyor ki:

  Kirmizi isikta gecmek kac puan goremedigim icin soruyorum

 4. Anonim diyor ki:

  arkadaşım süremiyosanız kalırsınız tabi komisyona mana bulmayın bende girdim bugün adam yarı yolda geçirdim seni dönelim dedi çünkü kullanmayı biliyorum 6 senedir araç sürüyorum. araç kullanmayı bilmiyosunuz komisyona lf soylüyosunuz napçak adam size ehliyet verip canımızımı tehlikeye atacak

 5. Anonim diyor ki:

  ARKADAŞLAR NE KADAR DİKKATE ALIRSINIZ BİLMİYORUM AMA SINAVDA EĞER KIZ SANIZ VE BİRAZDA KONUŞMA BECERİNİZ VARSA GEÇERSİNİZ ERKEKLER Mİ ÇOK CİDDİ SÖYLÜYORUM YANDINIZ 24 YAŞINDAYIM ALMAK YENİ NASİP OLDU 18 YAŞINDAN BERİ ARAÇ KULLANIYORUM SINAV YERİNE BİLE ŞİRKETİN ARABASIYLA GİTTİM BİR KEZ DAHİ HATA YAPTIĞIMI DÜŞÜNMÜYORUM NE KALKMADA NE SİNYALDE NEDE GERİ GİTMEDE.. ARACI HİÇ BİLMEYEN VE İNANIN İKİ DEFA İSTOP ETTİREN BAYAN GEÇTİ VE BEN KALDIM… SINAVDAN SONRA KENDİ SÜRÜCÜ KURSUM DAKİ HOCA TEBRİK ETTİ AMA MİLLİ EĞİTİMİN HOCALERIII NERDEN NE KESTİ BİLMİYORUM TORPİL Mİ KIYAKMI BİLMEM ŞİMDİ 150 TL VERİP BİR DAHA DİREKSİYON SINAVINA GİRCEM… EMİN OLUN BU BÖYLE :

  • ezel diyor ki:

   Dün sinava girdim hepsini yaptim park geri gitme ranpada kalkma tam dönüş de kirmizi isik bekliyoruz ywsil yandi ondekiler gitti ben kalktim sarı yanmış o an fark edenedim geçtin kaldın dediler indirdiler bu nasıl bir duzendir anlamadım yani dört dörtlük araba kullanmani bekliyorlar bence sikayet edilmeli temmuza kadar da dreksiyon sınavı yok diyorlar bildigimizide unutacagiz unutmamak icin ehliyetsiz trafige cikmak gerekiyor insani suca tesvik ediyorlar resmen :((((

  • Anonim diyor ki:

   ben dosya yaktım bursuru param gıtdı helal etmıyorum

 6. serkan diyor ki:

  puan falan yok arkadaşlar.
  komisyon üyeleri bir [1] hatanızda sizi bırakma yetkisine sahip.
  hatta bu konuda müfettişler tarafından zorlanıyorlar.

 7. Anonim diyor ki:

  29 mart dıreksıyon sınavı sonucu

 8. Nihat diyor ki:

  29 martta direksiyon sınavına girdim sonucu nu nasıl öğrenebilirim yardımcı olun lütfen

 9. ozgenur diyor ki:

  Ben iki kere kaldim .son sinavda niye kaldigimi anlamis degilim .ama sunu anladimki bu sans isi .sinyal kapatmayi unuttum .bunun icin kaldim galiba ama ben burdan yetkililere sesleniyorum .lutfen bizi magdur etmeyin sonucta biz surucu degil adayiz…

 10. baran bozkurt diyor ki:

  arkadaşlar geçtiğimiz cumartesi benim de 3. Direksiyon sınavım vardı ve bu sefer geçtim şükür,komisyon üyeleri kendi aralarında konuşuyorlardı kaç yıllık şoförüz anarya parkı yapamıyoruz diye duydum,yeterince tecrübesi olmayan kişiler bizleri sınava tabi tutuyor,önce onların sınava girmesi gerekiyor,her kaldığımızda 100 tl para,bir de sürücü kursları kazık atıyorlar haram olsun

Bir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer ehliyet haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU