‘Cübbeli Ahmet Hoca’nın yargılanmasına başlandı

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, yazdığı bir kitapta ”halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı” iddiasıyla yargılanmasına başlandı. İSTANBUL Kamuoyunda, “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü‘nün, yazdığı bir...

‘Cübbeli Ahmet Hoca’nın yargılanmasına başlandı

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, yazdığı bir kitapta ”halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı” iddiasıyla yargılanmasına başlandı.

İSTANBUL

Kamuoyunda, “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü‘nün, yazdığı bir kitapta ”halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı” iddiasına ilişkin yargılanmasına başlandı.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Ünlü katılmazken, müşteki Rasim Kubilay Ünlü hazır bulundu. Ahmet Mahmut Ünlü’nün avukatları da duruşmaya katıldı.

Müşteki Rasim Kubilay Ünlü, suçtan zarar gördüğünden kamu davasına katılmayı talep ederek, 12 sayfalık dilekçesini mahkemeye sundu.

Avukat Fatih Oğuz, müvekkili Ahmet Mahmut Ünlü’nün sağlık sorunu nedeniyle duruşmaya katılamadığını, bir sonraki duruşmada kendisini hazır edeceklerini söyleyerek, ”Müsnet eylem nedeniyle müştekinin suçtan zarar görmüş olması söz konusu olmadığından katılma talebinin reddine karar verilmelidir.” dedi.

Söz alan müşteki Ünlü de Müslüman ve Türk genci olarak söz konusu eylemlerden zarar görmemesinin mümkün olmadığını ifade ederek, ”Mahkemece kamu davasına katılma talebimin reddedilmesi halinde kamu davasının Diyanet İşleri Başkanlığı’na ihbar edilmesini istiyorum.” diye konuştu.

Hakim Aşkın Kocamanoğlu, sanığın ifadesi alındıktan sonra katılma talebinin değerlendirilmesine, bir sonraki duruşmada sanığın hazır edilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Muhabir: Melike Gallenkuş

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

Rıza Kocaoğlu ile Hande Subaşı denizde dudak dudağa Barış Arduç hayranlarından oyuncuya kitap sürprizi Elsa Hosk: Kalçalarımdan nefret ederdim Kim Kardashian ve Kanye West ile yatakta! Beşiktaş’tan Delgado’ya teşekkür Çukurca’da yol kontrolü yapan askerlere saldırı