Çevremizde ağaçlar olmasaydı ne olurdu kısaca

Çevremizde her ne kadar farkında olup kıymetini bilmesak de varolan ormanlar aslında sağlığımız ve yaşamımız için çok önemlidir. Çevremizdeki ağaçlar sadece bize değil doğada yaşayan tüm canlılara barınaktır. Gündelik hayatımızda yararlandığımız pek çok araç-gerecin hammaddesi.

2016-01-25 11:11 - Hırs bir sandalın yelkenini şişiren rüzgara benzer fazlası gemiyi batırır azı da gemiyi olduğu yerde tutar Woltaire

Çevremizde her ne kadar farkında olup kıymetini bilmesak de varolan ormanlar aslında sağlığımız ve yaşamımız için çok önemlidir.

Çevremizdeki ağaçlar sadece bize değil doğada yaşayan tüm canlılara barınaktır. Gündelik hayatımızda yararlandığımız pek çok araç-gerecin hammaddesi ağaçtır.

Ağaçlar, kuşlar dahil olmak üzere pek çok canlının yaşadığı yerdir. Eğer ağaçlar olmasaydı bu canlılar yaşayacak yer bulamazlardı.

Ağaçlar bize yağmur ve güneş gibi doğal olaylardan korunma alanı sağlarlar. Ağaçlar olmasaydı ağaç gölgeleri de olmazdı.

Ağaçlar bitkiler için de çok önemlidir. Suyun toprakta tutulmasını sağlayan ağaçlar, toprak altında yetişen bitki ve yaşayan hayvanlara da besin sağlarlar.

Ormanlar oksijen deposudur. Şehir içinde dahi olsa ağaçlar oksijenli havayı solumamızı sağlarlar. Bu da sağlığımız için çok önemlidir.

Kısacası ağaçların olmadığı bir dünya düşünülemez. Sadece insanlar için değil, doğada yaşayan tüm canlılar için ağaçları korumalı ve ağaçlandırmaya özen göstermeliyiz…

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER