02 EYLÜL 2015 ÇARŞAMBA 03:18

BİLGİ

2015 Kamu İşçi İkramiyelerinin Verilme Tarihleri

Kamuda çalışan işçi ikramiyeleri resmi gazetede yayınlanan  ”6772 Sayılı Kanun Kapsamına Giren Kurumlarda Çalışan İşçilere 2015 Yılında Yapılacak İlave Tediyelerin Ödeme Tarihlerinin Belirlenmesi Hakkında Karar” ile belirlendi. Buna göre 1. dönem için 30/1/2015, 2.

Kamuda çalışan işçi ikramiyeleri resmi gazetede yayınlanan  ”6772 Sayılı Kanun Kapsamına Giren Kurumlarda Çalışan İşçilere 2015 Yılında Yapılacak İlave Tediyelerin Ödeme Tarihlerinin Belirlenmesi Hakkında Karar” ile belirlendi. Buna göre 1. dönem için 30/1/2015, 2. dönem için 30/6/2015′te kamu işçi ikramiyeleri verildi. 2015 yılı için İlgili karar  resmi gazetede yayımlanmış olup aşağıdadır.

RESMİ GAZETEDEN KONTROL ETMEK İÇİN TIKLAYIN

16 Ocak 2015 CUMA Resmî Gazete Sayı : 29238
BAKANLAR KURULU KARARI
Karar Sayısı : 2015/71814/7/1956 tarihli ve 6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2015 yılında;a) Kanunun 1 inci maddesine göre yapılacak ilave tediyenin birinci yarısının 30/1/2015, diğer yarısının 30/6/2015 tarihinde,b) Kanunun 2 nci maddesine göre maden işletmelerinin münhasıran yer altı işlerinde çalışanlara yapılacak ilave tediyenin tamanının 25/12/2015 tarihinde,ödenmesi; Maliye Bakanlığının 9/1/2015 tarihli ve 312 sayılı yazısı üzerine, mezkur Kanunun 4 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 13/1/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. srpl.09 diyor ki:

  Eşim Aydın büyükşehir belediyesinde kadrolu işçi. 30 Haziran da yatması gereken işçi ikramiyeleri henüz hesaplarında görünmüyor . Bununla ilgili bir bilginiz var mı , ikramiyelerin ödenmeme gibi bir durumu olabilir mi , aydınlatırsanız sevinirim ..

  (0)
 2. nur diyor ki:

  eşim bir yıl önce sakarya büyükşehir Belediyesinde kadrolu isci oldu ikramiye maaşlamı veriliyor acaba ayrımı bir bilgimiz yok bilgilendirirseniz sevinirim

  (1)
 3. Anonim diyor ki:

  Benim eşim 1 yıl önce büyükşehir kadrolu isci oldu ikramiye ayrımı veriliyor yoksa maaşın icindemi bir bilgi alabilirmiyim

  (0)
 4. Anonim diyor ki:

  Merhabalar arkadaşlar sendika işvereni savniyor dsi

  (0)
 5. Anonim diyor ki:

  bize zam nezaman gelecek ve nekadar zam alacağız zaten hepsini vergi diye geri alıyorsunuz

  (4)
 6. Anonim diyor ki:

  222

  (0)
 7. ahmet diyor ki:

  sendika aidat almayı biliyor iler arası geçişleri bilmiyor

  (1)
 8. Anonim diyor ki:

  felek diyor ki bu sendikacıların zamanı geldiği an hepsini toplayıp yunan gibi denize atacaksın değil işçi hakları kendi işi içinde yaramıyor. işçinin sendika aidatı ile keyf yapıyor işçi hakkını savunmuyor.bu sendikacılar hepsi totikler.

  (3)
 9. Hatice parlatıcı diyor ki:

  Merhaba ben 2003 yılında işe başladım.Müdür yardımcısı maaşınız çok düşük döner sermayeden yararlanma hakkınız varsa araştırın demişti.Maaş düşük olunca ikramiye de ve de vergi dilimi zaten toplu sözleşmede arttırılanı geri alıyor.Bu nedenle yeni yapılacak olan toplu sözleşmeye döner sermaye maddesi eklenebilir mi.?ya da maaşımız diğer işçi arkadaşlara göre çok düşük bunu nasıl iyileştirme yolu ile düzene koyabiliriz.?Artış vergi dilimine gidiyor anlamı olmuyor artan maaşın .Şu an 1.700 alıyorum.1.800’den aşağı olmayacak denilmişti ama kesintilerden sonra aldığımız bu maaş hiç adil değil.Toplu sözleşmede aradaki farkın en aza indirilmesi konusunda umarım gerekli çalışma anlaşmayla sonuçlanır.

  (0)
  • DERMAN diyor ki:

   Evet bende mem de çalışıyorum yok vergi dilimi işsizlik sigortası hepsi geri alınıyor ne oluyor birtürlü anlamıyorum 1850 altında işçi kalmayacak diyorsunuz biz alıyoruz 1700 bune yav evlenmeyelimmi bazı arkadaşlar 2350 alıyor Allah çok versin çünkü her arkadaş evine ekmek , çocuk okutuyor peki ben nasıl evleneyim ondan sonra 5 çocukk diyorsunuz maaşıma zam istiyorum sömürücü sendikalar .her ay kesintisiz , vergisiz 1 yevmiye alıyorsunuz helal etmem zam istiyorum zammmmmm

   (3)
 10. Anonim diyor ki:

  İŞÇİ İKRAMİYELERİNDEN VERGİ KESİLİYOR … ASLINDA İKRAMİYELERDEN VERGİ KESİNTİSİ OLMAMASI LAZIM…ZATEN ..ÇALIŞAN İŞÇİLERİN MAAŞINDAN ..VERGİ KESİLİYOR….BUNA SENDİKALARIN..DİLE GETİRMESİ..LAZIM..İŞÇİ İKRAMİYESİ…13 GÜNLÜK OLAN …İŞÇİ İKRAMİYELERİ..NORMALDE …13 GÜNLÜK ..AYRI AYRI DEĞİLDE…30.. GÜNLÜK ..BİR SEFERDEN VERMELERİ..LAZIM…YARIM …13 GÜNLÜK …VEYAHUTTA 13… GÜNLÜK VERİLEN İKRAMİYELERDEN VERGİ KESİLMEMESİ DAHA İYİ OLUR..BENCE ..SAĞLIK TA ÇALIŞAN İŞÇİLERE LOJMAN HAKKI TANINMASI LAZIM….SITMA SAVAŞ İŞÇİLERİ… SAĞLIK PERSONELİ..AMA LOJMAN HAKKI YOK… … BUNLAR ..SAHADA HEP İNSEKTİSİT .İLAÇLARA İLAÇLAMA YAPIYOR..AMA DİĞER KURUMLARDA ÇALIŞAN İŞÇİLERE MAAŞLAR ÇOK ..FARKLI…..BUNLARIN..DÜŞÜNÜLMESİ LAZIM..DSİ..VS. İŞÇİLERİ..AYRI MAAŞ …İŞİÇİ LERDE ÇOK MAAŞ FARKI KARAYOLARI ÇOK FARKLI … YANI TÜM İŞÇİLERÇÇ ÇOK FARKLIUMAAŞ ALIYOR … 2015 TE İŞÇİ, SÖZLEŞMESİ.. BAŞLIYOR MAAŞ DÜZELTİLMESİ LAZIM SEYANEN VERILMESİ LAZIM… YAŞAMA ŞARTLARININ DÜZELTİLMESİ LAZIM… BUNLARI SENDİKALAR …DİLE GETIRİLMESİ LAZIM….

  (16)
 11. Anonim diyor ki:

  bu ikramiye verilen işçilerin arasında taşerona varmı taşeron çalışanı kurban kesemez çocuklarımızda kesenlere bakar kalır.bu hakmıdır hangi dinimizde var acaba

  (-5)
 12. Anonim diyor ki:

  profile koyyduğunuz resim çalısan işci kola kravat yan gelip yatan ikramiyekulak kabartan ne için verilir bu ikramiye hani sosyal adalet

  (-53)
 13. GREYDER OPERATOR diyor ki:

  HAK İŞ …..ÖZ ORMAN İŞ ….SY SETTAR ASLAN BASKANIM ORMAN İŞÇİSİNE DESTEK ..5620 MAGDURLARININ SORUNLARINA BIRAZ DAHA ETKILI SES GETIRECEK BIR FORMUL 5 AY 29 GUN CALISIPTA DIGER ZAMANLARDA BOSA CIKAN VE KIS AYINA RASTLAYAN IS BULMANIN ZOR ZAMANINDA CIKISA GIDEN İŞÇİLERİNİ YUZUNU GULDURECEK BIR MUJDE..ÇOK MU SEY ISTEDIK BU DEDIKLERIMIZ SENDIKANIN GOREVI DEGIL MI ACABA..CALISMA SURESINI DAHI UZATAMIYORUZ..SORUN BIRAZDA SIZLERDE

  (2)
 14. ////// diyor ki:

  sendikalar uyuyor. sanki işçinin sendikası değilde işverenin sendikası gibi çalışıyorlar.yöneticiler kıçlarını koltuğa koymak için o makamlara geliyor. işçiye saf köle muamelesi yapıyorlar.

  (166)
 15. rasit diyor ki:

  2 ekim 2014 26 aralık 2014

  (45)
  • AHMET diyor ki:

   GERCEKMİ ? YOKSA KAFA BULUYORSUNUZ

   (5)
  • Anonim diyor ki:

   koop iş sendikası oldukça işimizden olmamız an meselesidır. illerde gorevlendır kişiler biz işveren ne dese yaparız karşimiza alamayız işçiyi karşimiza alirız diyorlar.

   (71)
  • salih abi diyor ki:

   olur mu hiç öyle şey ya prosedür gereği ocak sonu yatar ilk ikramiye

   (0)