03 AĞUSTOS 2015 PAZARTESİ 07:52

Taşeron yasası taşeronda son durum

TAŞERON İŞÇİLER TAŞERON KADRO 2015 Devlette çalışan taşeron işçileri bakımından aslında yol haritası belirlendi gibi. Nitekim torba yasa da bu konuda önemli ipuçları veriyor. Devlet 2015’te çalıştırdığı taşeron işçilerin sayısını azaltacak. Artık her iş taşeron

TAŞERON İŞÇİLER TAŞERON KADRO 2015

Devlette çalışan taşeron işçileri bakımından aslında yol haritası belirlendi gibi. Nitekim torba yasa da bu konuda önemli ipuçları veriyor. Devlet 2015’te çalıştırdığı taşeron işçilerin sayısını azaltacak. Artık her iş taşeron işçisine yaptırılmayacak.
Yeni yılda sadece temizlik, güvenlik, yemek ve servis işlerinde taşeron işçi kullanımına devlette izin verilecek. Diğer yandan taşeron işçisi olup da, devlete dava açıp, davalarını kazananlar da kadroya alınacaklar.
Karayolları işçileri
Çünkü yargı kararları yaklaşık üç yıldır uygulanmıyor. Devlet kendisi yargı kararına rağmen işçilerin kadrolarını vermiyordu. Ne var ki 2015 yılı içerisinde, yargı yoluna başvurup, haklılıkları tescil olan işçilere özellikle de 8 bine yakın karayolu işçisine kadroları verilecek gibi. 2015 yılının ilk günlerinde bu sorunun çözüleceği Çalışma Bakanlığı bürokratlarınca ifade ediliyor.(milliyet)

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. maraton taşeron diyor ki:

    Taşeron işçilere kadro verilmezse oy vermeyeceğiz,verdirtmeyeceğiz!.

  2. Anonim diyor ki:

    Belediyede sibeski bölümünde çalışıyorum kesin bir yanıt verin bizde kadro alacakmıyız su faturası yaziyorum

  3. faruk diyor ki:

    Ankara büyük şehir belediyesinde çalışmaktayım .ego otobüs şöför ütülü bizler resmi araç kullanıyorum bizlerde kadro istiyoruz

bilgi kategorisinden en son haberler