Bayramiç iddialı film ile ilgi odağı olacak


Bütçesi ile dikkat çeken Asımın Nesli İstiklal filminin Bayramiç ilçesindeki çekimleri sonrası bu ilçeye ilginin artması beklenirken filmin yapım ekibi ilçeyi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

2018 yılında vizyona girecek olan “Asımın Nesli İstiklal” isimli sinema filminin yapımcıları İMAY yapımı temsilen Mehmet Akif Ersoy’un doğduğu, Çanakkale ilçesi Bayramiç’i ziyaret etti.

Bayramiç belediye başkanı Sadettin Arslan’ın karşıladığı İmay yapımın yapım ortakları Yeşim Erbek ve İbrahim Akbaba beraberinde Projenin Genel Koordinatörü Zafer Kayaokay milli şairimiz Mehmet Akif’in evini ziyarete gidince duygulu anlar yaşadılar.

Oyuncu kadrosu Zafer Kayaokay tarafından her yönleriyle incelenerek seçilirken filmin çekileceği mekânlarda da aynı titizliği gösteriyorlar.

Bayramiç Belediye başkanı Sadettin Arslan ile birlikte Milli şairimizin evi sonrası merhum babasının görev yaptığı tarihi caminin restorasyonunu inceleyen ekip “ ASIMIN NESLİ İSTİKLÂL” filmi sayesinde tüm dikkatler Bayramiç’e çevrilecek, filmimize buradan başlayacağız değerlerimize neden sahip çıkmamız gerektiği de filmimizde en güzel şekilde anlatılacaktır” dedi.
ASIMIN NESLİ İSTİKLÂL KONUSU
İstiklal mücadelesinin ve İstiklal Marşı’nın yazılma sürecini, Mehmet Akif Ersoy’un hayatını ve fikirlerini beyazperdeye taşıyacak olan ‘Asım’ın Nesli İstiklal’ filmi, İbrahim Akbaba ve Yeşim Erbek ortaklığıyla geliyor. Hakan Gürtop’un yönetmenliğini üstlendiği 15 milyon lira bütçeli film, Türkiye’nin en büyük bütçeli sinema filmi olacak.

Yorumlar