01 KASIM 2014 CUMARTESİ 05:10

Haberahval! Haber, iş ve yaşam portalı

AÖF Tek Ders Sınav Sonucları Açıklandı mı? AÖF Tek Ders Sınavı Nedir?
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2014 güz dönemi Açıköğretim AÖF  Sınav Sonuçları Açıklandı! 2013 AÖF Sınav Sonuçlarını TC No İle Sorgula!....


AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2014 güz dönemi Açıköğretim AÖF  Sınav Sonuçları Açıklandı! 2013-2014 AÖF Sınav Sonuçlarını TC No İle Sorgula! Aöf Sınavları Ne Zaman ve Aöf Sınav Sonuçları. Aöf sınav sonuçları öğrenme.
FACEBOOK AÖF SAYFASI TIKLA BEĞEN KATIL

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Anadolu Üniversitesi açık öğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı, 2013-2014 öğretim yılında tek dersten başarısız olan ve bu dersini geçtiği takdirde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere tek ders sınavı yapılmıştı.

AÖF Tek Ders Sınav Sonucları Açıklandı mı? AÖF Tek Ders Sınavı Nedir? (2014 AÖF Tek Ders Puan Hesaplama) AÖF tek ders sınavı sona erdi. Tek dersten başarısız olan öğrencilerin sınıfta kalmasını önlemek için yapılan Tek Ders Sınavları 20 Temmuz’da yapıldı. (AÖF Tek Ders Sınavı Soru ve Cevapları – Cevap Anahtarı) 19 Temmuz tarihinde AÖF için Tek Ders sınavları yapıldı. 2 veya 4 Yıllık Anadolu Üniversitsi Açıköğretim Fakültesi okuyan öğrenciler TEk Ders yüzünden sınıfı geçemediklerinde AÖF Tek Ders sınavına girdiler. AÖF Tek Ders Sınav Sonuçları Ne zaman Açıklanacak, AÖF Tek Ders Sınav Soruları 2014 Ne Zaman Açıklanacak, AÖF 2014 Sınav Soruları, AÖF 2014 Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Açıköğretim Tek Ders Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır Tek Ders Sınavları nedir? AÖF Tek Ders Sınav sonucu ne zaman açıklanacak? 2014 AÖF Tek Ders Sınavı sorgulama işlemi. AÖF Tek Ders Sınavı ve dahası

AÖF Kayıt yenileme işlemlerini yapabilmek için öğrencilerin ilk olarak yeni dönemde görmek istedikleri yada görmek zorunda oldukları dersleri seçmek zorundalar. Ders seçim işleminin tamamlanmasının ardından, seçilen ders sayısına göre öğrenci bir ücret ödeyecekler.

Açık Öğretim Sorularına Ulaşmak için Aşağıdaki linki Tıklayınız.

SINAV SORULARI İÇİN TIKLAYIN

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

Ücret ödeme tamamlanınca otomatik olarak kayıt işlemleri de tamamlanmış olmaktadır.

AÖF Ders kayıtlarını Anadolu Üniversitesi resmi internet adresi olan ogrenci.anadolu.edu.tr sayfası üzerinden AÖF Kayıt Yenileme İşlemlerini yapabilir ve sonuçları öğrenebilirler.

Kayıt yenileme işlem tarihlerinin 15-26 Eylül 2014 zaman diliminde olacağı duyuruldu.
2013-2014 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU, KAYIT VE KAYIT YENİLEME TARİHLERİ

AÖF Nedir?

1982- 1983 öğretim yılında, ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’ne bağlı olarak başlamıştır. Daha önce 70’li yıllarda Mektupla Öğretim adı altında uygulanmak istenen bu tip eğitim sistemi, bazı nedenlerden dolayı başarısız olmuştur. 1982 yılında başlayıp günümüze kadar ulaşan AÖF sistem, ilk dönemlerdeki aksaklıklarını gidererek, günümüzde 500 bin öğrenciye eğitim veren, başarılı bir kurumdur.

1982- 1983 öğretim yılında, ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’ne bağlı olarak başlamıştır. Daha önce 70’li yıllarda “Mektupla Öğretim” adı altında uygulanmak istenen bu tip eğitim sistemi, bazı nedenlerden dolayı başarısız olmuştur. 1982 yılında başlayıp günümüze kadar ulaşan AÖF sistem, ilk dönemlerdeki aksaklıklarını gidererek, günümüzde 500 bin öğrenciye eğitim veren, başarılı bir kurumdur. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ bünyesinde halen 3 fakültede AÖF sistemi ile eğitim verilmektedir. Bunlar İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Önlisans öğrencilerinin eğitimini veren AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİdir.

AÖF’ DE HANGİ BÖLÜMLER VAR?

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ bünyesinde toplam 3 fakülte ve 20 bölümle AÖF sistemi ile eğitim vermektedir. Önlisans ve Lisans programları olarak ikiye ayırırsak;

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ bünyesinde toplam 3 fakülte ve 20 bölümle AÖF sistemi ile eğitim vermektedir. Önlisans ve Lisans programları olarak ikiye ayırırsak;

Anadolu üniversitesi bünyesinde toplam 3 fakülte ve 20 bölümle AÖF sistemi ile eğitim vermektedir. Önlisans ve Lisans programlarının tam listesi aşağıdadır.

AÖF ÖNLİSANS PROGRAMLARI

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Sosyal Bilimler Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Ev İdaresi Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Halkla İlişkiler Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Yerel Yönetimler Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Dış Ticaret Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Muhasebe Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Bankacılık ve Sigortacılık Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) İlahiyat Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Tarım Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Bilgi Yönetimi Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Laborant ve Veteriner Sağlık Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Programı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı

AÖF LİSANS PROGRAMLARI

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) İşletme Fakültesi İşletme Bölümü

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) İktisat Fakültesi Maliye Bölümü

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) İktisat Fakültesi İktisat Bölümü

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayracak.

 1. zeynep nuray diyor ki:

  Bende iki donemde tek drsten kaldim butunleme olsun lutfennn

  (1)
 2. mağdur diyor ki:

  Örgün öğretimde okuyanlar yüz yüze eğitim almalarına rağmen bütünleme ve mazeret sınavları olurken, aöf te okuyanlar hem işe gidiyor hemde yüz yüze eğitim alamamalarına rağmen bütünleme hakkı verilmiyor, ner kaldı bu eğitimdeki eşitlik ? Yapamadıklarını söylüyorlar peki önceki senler nasıl yapıyordunuz, canınız istese her türlü yaparsınoz siz, büt parası neyse onuda verelimde yapın, bari senemiz boşa gitmesin.

  (3)
 3. Anonim diyor ki:

  Bizde para yatırıyoruz bizimde büte ihtiyacımız var zaten zor ders çalışıyoruz maddi olanaklarında zorluyoruz Allah rızası için tekrar büt çıksın

  (2)
 4. CÜNEYT diyor ki:

  bütünleme için hep beraber gerekli merciye başvuruda bulunalım arkadaşlar , bilen varsa yazsın aynı yere gönderelim arkadaşalar.

  (2)
 5. volkan diyor ki:

  büt yok tek ders yok allah belanızı versin

  (1)
 6. tayfun diyor ki:

  Butunleme istiyoruz YÖK

  (1)
 7. Anonim diyor ki:

  sadece tek ders değil bütün derslerimiz için bütünleme olsun haksızlık olmasın

  (1)
 8. Anonim diyor ki:

  bütünleme istiyoruz

  (0)
 9. yeliz diyor ki:

  Arkadaslar Ataturk universitesi her yonuyle anadolu univertisesinden cok cok ustun butunleme sinavida var ilk ara sinavida evde internet uzerinden yapiliyo ben iki universitede kaydim var keske anadolu universitesinde olmasaydi hakkimizi yiyorlar paralari alip alip isteseler butunleme sinavini yaparlar.Ama goreceksiniz ataturk universitenin kaydi ogrenci sayisi birkac yil sonra anadolu universitesini gececek bundan cok eminim her konuda yeni gelismelerdede aninda bilgi mesaji gonderiyorlar.

  (0)
 10. Anonim diyor ki:

  hakkımı helal etmiyorum bütünlemeyi geri istiyoruz
  bizleri maf ettiniz artık herşey para olmuş paranızı alın başkaları sizleri ilgilendirmez artık değilmi bu ülkede o kadar çok öğrenci var bitmez bizlere yardım edeceğinize bizleri batırıyorsunuz

  (1)
 11. rahucan diyor ki:

  aöf sadece insanları söğüşleme peşinde insanları eğitimden yoksun ve ülkede eğitim seviyesinin yükselmesi açısından mahrum bırakmaktadır büt hakkının verilmemesi eğitim eşitliği açısından da haksızlıktır

  (0)
  • HABİBE diyor ki:

   arkadaşlar bende aynı durumdayım.tek oturumda 3dersi birden kaldım.sınav günü E-5 karayolu üzerindeki yol çalışması yüzünden sınava 2-3dk geç kaldığım için alınmadım.madem büt yok o zaman tek oturumda tek ders olsun.varmı böyle bir saçmalık?burada bir haksızlık var ben aylarca uğraştım yapılabilecek bir şey var mı diye.para ödeyip istanbul’dan eskişehir’e sınava girmeye gidecektim eğer öyle bir şansım olsaydı.sadece şu noya ulaşabildim 444 10 26.ve hep aynı cvp.son dönem tüm derslerimi en iyi notlarla geçtim o 3ü hariç.ve ben son sınıf son dönemdeydim bu yaz dört yıla geçecektim.bu geçiş sadece yazın güz döneminde oluyor ama bn seneye yazı beklemek zorundayım.1dönem değil bir 1YIL kaybım oldu.zaten 4yıl ara vermiştim kredili sisteme geçince de fazla ders almak zorunda kaldım üstelik örgünde aldıklarımı tekrar aldım.hayatımda bir çok şey bundan dolayı altüst oldu.kpss sınavına başvurdum bu moral bozukluğunu hala üstümden atamadım.sınava 1ay kaldı ve ben sadece8 soru çözdüm bunun günahınıda bu sistemi yapanlar çeksin artık.eminim bir çok öğrenci benzer sıkıntılardan madur.tek ders sınavının hiç bir espirisi yok en azından son dönemde olanlara kaldığımız dersler için büt şansı verilseydi geçemeyenlerde en azından girdik olmadı derdi.bu konuda herkes arasın yazsın bir yerlere sonuçta aöf ögrenciler için var öğrencilerin gelmiş geçmiş en önemli sorununu çözmeyecekse bu konuda bizleri anlamayacaksa ne için var o zaman AÖF ???

   (0)
 12. Anonim diyor ki:

  not ortalamız 2.00 üstü olsa yabancı dilden 20 olursa geçebilimiyim.

  (0)
  • mehmet hafif saruhanoğlu diyor ki:

   Hayır geçemezsin çünkü 25in altındaki notlar değerlendirilmeye alınmıyor ortalaman 3,5 olsa bile yabancı dilin FF Gelir ve seneye yeniden almak zorundasın.

   (0)
1 18 19 20

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..

İlginizi çekebilecek aöf kategorisinden HABERLER

SON DAKİKA HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar