Şarkıcı son dönemde yaşına uygun olmayan mekanlarda sahne alıyor eleştirileri ile gündeme gelmişti. Aleyna Tilki Türkiye’de konser başına 20 ila 30 bin arasında kazanırken Avrupa konserlerinden 45 bin lira kazanıyor. En son yılbaşı geçesi Azerbeycan konserinden 50 bin lira kazanmıştı.

Genç yaşına rağmen elde ettiği büyük kazançlarla anne ve babası Havva-Mehmet Tilki’ye, İstanbul Pendik’te deniz manzaralı bir rezidanstan 750 bin liraya daire alan Aleyna Tilki tapuyu da annesinin üzerine yaptırdı.

Aleyna Tilki 2016 yılında ‘Cevapsız Çınlama’ şarkısı ile Türkiye’de tanınır hale gelmişti. 16 yaşında olan sanatçının yaşına uygun olmayan mekanlarda sahne alması nedeniyle ailesine eleştiriler yöneltilmiş ve çocuklarının bakım ve yükümlülüğünü yerine getirmedikleri sebebiyle suçlanmışlardı.

Suçlamalarla ilgili olarak yargı mercilerine ifade de veren Aleyna Tilki yaşadıklarının da etkisiyle olsa gerek sarı olan saçlarını griye boyatıp imaj değiştirdi.

 

İstagram üzerinden gri saçlı fotoğrafını paylaşan Tilki, “Çok kısa bir süre gri bir kedicik olucam sonra zaten akıyor kısa sürede korkmayın” notunu da hayranları ile paylaştı.