Son Dakika 4C Kadro Geçici İşçilerin Kadroya Alınması TBMM’de Gündeme Getirildi! [080837]

22 Aralık 2015 günü Niğde Milletvekili Ömer Fethi GÜRER; kamu teşebbüslerinde görev yapan geçici işçilerin kadroya alınarak mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla TBMM’de konuşma yapmıştır. Geçici işçiler TBMM son durum. Geçici işçilerin durumları TBMM’de gündeme getirildi. Geçici.

2016-02-08 8:37 - Efendi adam, kendisinden çok şey, başkalarından az şey bekler. Konfiçyüs

22 Aralık 2015 günü Niğde Milletvekili Ömer Fethi GÜRER; kamu teşebbüslerinde görev yapan geçici işçilerin kadroya alınarak mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla TBMM’de konuşma yapmıştır. Geçici işçiler TBMM son durum. Geçici işçilerin durumları TBMM’de gündeme getirildi. Geçici işçiler ne zaman kadroya alınacak?

Niğde Milletvekili Ömer Fethi GÜRER; “Taşeron işçilerin kadroya alınmayı bekledikleri bu dönemde, şeker fabrikalarında yıllardır aynı şartlarda çalışan geçici işçilerin kadro beklentisi yoğun biçimde devam etmektedir. Örneğin, Niğde’nin Bor Şeker Fabrikasında on beş yirmi yıldır geçici işçi statüsünde çalışanlar bulunmaktadır. Bu geçici işçiler kadroya alınmayı beklemektedir.

Şeker fabrikasında tecrübeli işçi önemlidir. Üretim, işletme, bakım, onarım, enerji faaliyetlerinde yetişmiş işçi sayısı giderek azalmaktadır. Geçici ama tecrübeli, yıllardır çalışanlara bir an önce kadro verilmelidir. Aksi takdirde üretim sorunları, iş kazaları olağan olacaktır. Üretimin aksamadan devamı, verimli bir iş ortamı için şeker fabrikalarında çalışan geçici işçilerin kadroya alınması ve bu yolda çalışma yapılması beklentidir.” Şeklinde konuşma yapmıştır.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. kağızmanlı diyor ki:

  ben oy vermem hep yalan 2004 ten beri kadro verecek hala gelmedi galiba aya gitti bizim kadro insanları kandırmayın yazıktır hayelleri yıkmayın akp sizi ALLAHA havale ediyorum

  (0)
 2. 4c li diyor ki:

  seçilince kadro vercekler. şimdi baştayken kadro verseniz olmuyomu. verin kadroyu. yarın savaş çıkmıycagı bile belli değil. hükümetin ne olacağı belli değil. hazır fırsat varken yediğiniz hakkımızı verin.

  (-2)
 3. Köle diyor ki:

  Haram olsun verdiğimiz oylar…

  (0)
 4. as diyor ki:

  arkadaşlar bunların adaleti sınırlıdır.boşuna 4/c kadro müjdesi haberlerine bakmayın.oyunuzuda düşünerek atın .

  (0)
 5. Anonim diyor ki:

  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan Bu 4/C Sorunu el atmanızı Bekliyoruz saygılarımla

  (0)
 6. ercan yetkin diyor ki:

  4/c işçilerine niye kadro gelmiyor

  (0)
 7. Anonim diyor ki:

  yıllarca uyuttunuz…. ve yinede durmak yok yola devam… haaa hangi yol çok merak ettim

  (0)
 8. Anonim diyor ki:

  allah belanızı versin

  (1)
 9. sevcan kaya diyor ki:

  Ak Parti klasiği

  (0)
 10. misafir diyor ki:

  2005/ 20 nisan itibarıyla kadro bekleyen ve bir türlü gerçekleşmeyen yasa yüzünden maddi sıkıntılara düşen 657/4celer önce aiilelerinden sonrada intihara teşebbüs etmişlerdir yeni yüzyılda dünyanın hiç bir yerinde böyle kölelik yasası görülmemiş duyulmuş bir şey değildir ilgilileri bu insanlık ayıbını telefi etmeleri için yüce türk milleti adına binlerce 657/4celi aillerine sosyal destek onurlu bir yaşam için göreve davet ediyoruz ne mutlu türküm diyene

  (1)
 11. Anonim diyor ki:

  4 c li personele yapılan bu zulume kim dur diyecek

  (0)
 12. 4/c li manisa diyor ki:

  Daha dün seçim arabalarında ak partiye oy diye dolaşırken şimdi sana oy vermesinler diye bütün akrabalarımı dolaşıyorum.

  (0)
 13. Anonim diyor ki:

  yeter artık tayyıp bey gelınde siz geçinin bu maaşla madem özelleştirdiniz ekmek kapımızı gelinde bunu siz izah edin çocuklarımıza istediklerini alamıyoruz oysa ki hep sizi savundum ama artık isyan ediyorum size bize elimizden aldıklarınızı geri verin 4c

  (0)
 14. 4c diyor ki:

  akp olduğu sürece kadro falan yok

  (0)
 15. 4c mağduru diyor ki:

  Yok kardeşim yok bu adamlar kadro felan vermez 5 senedir bu mücadele devam ediyo kendilerine 700 tl zam yaparken külfet olmuyo bize gelince külfet oluyo ne desem az gelir

  (0)
1 3 4 5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER