03 HAZİRAN 2015 ÇARŞAMBA 16:34

2015 yılı son seçim anketi

03 Haziran 2015 Çarşamba 16:34:50 Herşeyi kaybetseniz bile tecrübeleriniz size kalır. – Macaulay

2015 genel seçimleri anket sonuçları gelmeye devam ediyor.

2015 genel seçimleri anket sonuçları gelmeye devam ediyor. 7 haziran seçimlerinde hangi parti kaç oy alacak? AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, AK Parti’nin seçim anketlerinde yüzde 50 bandında olduğunu söyledi.

HDP’NİN OY ORANI YÜZDE 8.5

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, HDP’nin yüzde 10 barajını aşmasının mümkün görünmediğini, anket çalışmalarında yüzde 8,5 civarında oy oranı görüldüğünü savunarak, “Önceki seçimlerde CHP’ye, MHP’ye yatırım yapanlar, bunları organize eden bu paralel cunta çevreleri de dahil olmak üzere bu sefer daha çok HDP’nin barajı aşması üzerine strateji izliyor” dedi.

Şentop, AK Parti’nin seçim çalışmaları ve 7 Haziran seçimlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede aday adaylarıyla ilgili çalışmanın devam ettiğini, temayül yoklaması, mülakatların tamamlandığını, bugün Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında üst kurul çalışmalarının başlayacağını belirtti.

AK PARTİ’NİN OYU

Gazetecilerin “AK Parti listelerinde sürpriz adaylar görecek miyiz?” sorusu üzerine Şentop, “Olabilir. Sürprizlere hazırlıklı olmak lazım. Sürprizler olabilir” dedi. Anket çalışmalarından AK Parti oylarına ilişkin 48,50, 50 üzeri, 51 gibi bir takım sonuçlar geldiğini belirten Şentop “Biz 50 bandında diyoruz. Bu biraz da seçim sathı mailine girilmesiyle ilgili bir durum. Seçime yaklaştıkça kararsızlar azalıyor, AK Parti’ye kaymalar oluyor. AK Parti ile diğer partiler arasında geçişler yok, kararsızlarla AK Parti arasında geçişler var” ifadelerini kullandı. Anketlere göre HDP’nin yüzde 10 barajını aşamadığını ve oy oranının yüzde 8,5 civarında çıktığını kaydeden Şentop şöyle devam etti:

HDP’Yİ ŞİŞİRİYORLAR

“Türkiye’de seçim öncesi strateji oluşturmaya çalışanların bir hesabı var. CHP ve MHP’yi desteklemek, onların oylarının artması Meclis’teki milletvekili kompozisyonuna çok etki etmiyor. AK Parti’yi zayıflatmak için CHP ve MHP’ye destek verdiğinizde belki oylarını artırabilirsiniz ama milletvekili kompozisyonunu çok değiştiremiyorsunuz. Ama HDP’nin barajı aşması halinde milletvekili kompozisyonunun daha etkili bir şekilde değişeceğini düşünüyorlar. Bu bakımdan daha önceki seçimlerde CHP’ye, MHP’ye yatırım yapanlar, bunları organize eden bu paralel cunta çevreleri de dahil olmak üzere bu sefer daha çok HDP’nin barajı aşması üzerine strateji izliyor.”

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. kardeş diyor ki:

  Oyum saadete

  (0)
 2. ridvan diyor ki:

  Basbakan’a sesleniyorum; sigorta veya bagkur tescili oncesi bayanlari dogum borclanmasinda magdur ettiniz. Soz, verdin gerceklestirmedin. Sozunde durmayanlara bizde ALLAHIN izniyle oy vermiyecegiz.

  (7)
 3. Anonim diyor ki:

  Hele CHP iki Bayram maaş vereceğim diyor kendini bilmez güya cumhuriyetçilerde maaş var oy verelim diyor bende siz oyu para içinmi yoksa bu millet içinmi diyorum şaşırmadım doğrusu her zamanki gibi kapitalist CHP liler bu kadarına pes doğrusu 1946 yılından beri kazanamıyorlar şükür yoksa bu devleti satarlar yada insanları süründürürler

  (-15)
  • zorbey bozkurt diyor ki:

   satacak yermi bıraktılar türkiyede anaonim ortak /16 türk toprakları yabancılara satıldı eskiden sade gayrimenkül alabiliyorlardı senin anonimler topragıda sattı son çıkardıklaru yasalarla satılmayan neyin kaldı sen anladın türktelekom gitti millipyanyo gitti tek gitti neyse ben yazmayım nelerin dsatıldıgını araştır satılmayanları yaz buraya bilip bilmeden yorum yazma cahilligini belirtiyorsun anonom

   (4)
 4. Anonim diyor ki:

  eyt yasası cıkmazsa oy moy yok

  (-1)
 5. Anonim diyor ki:

  BAĞIMSIZLIK RUHUMDA VAR ONUN İÇİN HAYDAR BAŞ
  MİLLİYETÇİLİK ÖZÜMDE VAR ONUN İÇİN HAYDAR BAŞ
  ATATÜRKÇÜLÜK DAMARLARIMA İŞLEMİŞ ONUN İÇİN HAYDAR BAŞ
  MİLLİ EKONOMİ MODELİNİN SAHİBİ DÜNYAYA NAM SALMIŞ HAYDAR BAŞ…..

  (25)
 6. ahmet mithat diyor ki:

  hiç bir partinin milleti ekonomik cendereden kurtaracak projesi modeli yok,BTP ve prof dr HAYDAR BAŞ hariç,(milli ekonomi modeli 500 tl vatandaşlık maaşı 1000 ev hanımlığı maaşı asgari ücret emekli maaşı 3000 olması,kaynak para basma yani senyoraj)hiç birisinin ülke özerklik tiyatrosu ile bölünme aşamasına geldiği halde birliği beraberliği sağlayacak fikri yok BTP ve prof dr HAYDAR BAŞ hariç(vatandaşlık maaşı ev hanım ve çocuk maaşı doğuda her haneye büyük rakamlar karşılıksız girecek,devlet baba rölüne bürünecek kimse onu yıkmaya çalışmayacak),hiçbir partinin bu kadar büyük boşanma rakamlarını aşağıya çekecek,fuhuş sektörünü bitirecek kadın ölümlerini bitirecek çözümü yok BTP hariç,(kadınlar 1500 aylık alacak çocuk parası evlilik ikramiyesi,boşanmaları bitirecek,para için zoraki evlılıkler olmayacak,sevenler kavuşacak çünkü bunlar evlerini geçindiremez bahanesi kalmayacak)ireplanı yok BTP ve prof dr HAYDAR BAŞ hariç,sorarım size mezhep çatışmalarına hangisinin çözümü var ,BTP ve prof dr HAYDAR BAŞ hariç çünkü kendisi şia nın alevi caferiliğinde diğerleri gibi hak mezhep olduğunu ilmen ispat etti ortak payda EHLİ BEYTİ SEVMEK kavramıyla.,22 Mart 2015 te yapılacak olan MİLLİ EKONOMİ KONGRESİNİ dikkatli izleyin(meltem mesaj kadırga marmara köy tv lerden yabanci ilim adamlarının itiraflarını ve MEM in ülkelerinde nasıl uygulandığını söyleyecekler,hiç kimse takım tutar gibi parti tutması kendi partisine güvenen varsa neden haydar baş ile aynı ekranlarda görülemedıklerını izah etsinler neden sayın HAYDAR BAŞ ve kadrosu hiçbir televizyona çagrılmıyor düşünün

  (34)
 7. sevgi aslan diyor ki:

  Oyum mhp ye neden mi vatan nedir bayrak nedir toprak nedir bilenler yetim hakkı nedir bilenlerin tek alternayifi şuan

  (-2)
 8. emree diyor ki:

  bende inandım :)
  oylar hdp ye. barajı yıkmaya geliyoruz

  (-9)
 9. MESUT kulak diyor ki:

  Muhalefette en fazla yeni lider arayışı göze çarpıyor. Sonrasında ise kadro ve proje eksikliği ön plana çıkıyor.

  (0)
 10. MESUT kulak diyor ki:

  küfür ve kötü söz kişiye aittir.istesenizde kendinizi dar ağacınada assanız,nefrette etseniz ,Güneş balçıkla sıvanmaz AKP:%46 CHP:%27 MHP:%15 HDP:% 6-7 diğerleride :18 alır 2 puan aşşağı yada yukarı bu seyirde olur tahminleimizde yanılmadık. saygıyla kalın arkadaşlar.MUhalefette hala bu kafa lider değişmedikçe illaki AKP kazanır gerisi hava cıva beyler bayanlar.Saygılarımla

  (-21)
 11. fırat diyor ki:

  sizin yaptığınız anketin içine tüküreyim akp yalakasısınız lan hepiniz yalakalaaaarrrr

  (23)
 12. Anonim diyor ki:

  lan anonim ancak siz ersiniiz boku kör mahluklar akadan nal toplarken sıçtımız okuda toplayın bigün gelir aç kalınca yersiniz

  (2)
 13. Aslan diyor ki:

  Öyle bir ülkede yaşıyoruzki hırsızları başa geçirip sabinin hakkını yedirme kanimiza işlemiş yarın çocuklarımız bir lokma ekmek bulamayıp sebebini sorduğunda tek bir cevapımız olacak çıkarlarım için AK denilen ama aslı KARA olanların peşinden gittim.Seninde geleceğini onlara çaldırdım dememek için erkenden uyan uyan ülkem başa geçirdiğin hırsızların gerçek yüzünü gör artık…….

  (12)
  • Anonim diyor ki:

   siz kör sünüz chp zihniyeti

   (-7)
   • ahmet veli diyor ki:

    Yahu bir adım yol alamayız sizinle! Ha chp ile yol alır mıyız hayır.. Ancak rüşvet yiyen hakın parasını cebine atanlar ne bu dünya da ne öbür dünyada ihya olmaz! Ben CHP ye oy mermeyeceğimden ve AKP ye ders vermek için aynı politik zemini paylaşmasamda HDP ye oy vereceğim en azından dilinden emin olduğum adamlar ne diyorlarsa onu yapıyorlar….

    (0)
 14. Anonim diyor ki:

  Chp

  (2)
 15. mehmet gün diyor ki:

  akparti hükümeti işçilerin tazşıyorminatlarına gözü dikti onlarıda eritmeye çalı

  (4)
1 16 17 18

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..
bilgi kategorisinden en son haberler