24 NİSAN 2014 PERŞEMBE 19:32
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-2 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-2
Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-10 Torba yasada neler var, emeklilikte yaşa takılanlar, Ali Tezel’den açıklamalar – izle-10
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-12 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-12
ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-10 ALTIN FİYATI TEPKİ ALIMLARIYLA YÜKSELEBİLİR-10

2014 meb yer değiştirme kılavuzu-04083723-13

MEB TAYİN KLAVUZU!  Öğretmen atamaları meb yer değiştirme kılavuzu, alan değişikliği kılavuzu, meb yer değiştirme, eş durumu atamaları ne zaman? il içi yer değiştirme,  il dışı tayin,  il içi tayinler ne zaman. il dışı atamalar ne[...]


MEB TAYİN KLAVUZU!  Öğretmen atamaları meb yer değiştirme kılavuzu, alan değişikliği kılavuzu, meb yer değiştirme, eş durumu atamaları ne zaman? il içi yer değiştirme,  il dışı tayin,  il içi tayinler ne zaman. il dışı atamalar ne zaman açıklanacak

MEB şube müdürlüğü atama sonuçları açıklandı

MEB tarafından İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri “şube müdürü” kadrolarına görevde yükselme suretiyle yapılan atama sonuçları açıklandı.

2014 MEB İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri şube müdürü Kadrolarına Görevde Yükselme Suretiyle Atama Sonuçları açıklandı.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

MEB Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavı’nda 70 puan barajını aşan 5 bin 913 aday, Başkent Öğretmenevinde “Sözlü Sınav ve Değerlendirme Kurulu” tarafından yapılan sınavlara girdi.

2014 ŞUBAT ATAMASI KLAVUZU

ŞUBAT ATAMASI – 2014 MEB Şubat Öğretmen atama sonuçları açıklandı (TC Kimlik no ile sorgula)

MEB 2014 Şubat Öğretmen atama sonuçları açıklandı (TC Kimlik no ile sorgula) TIKLAYINIZ

2014 Yılı Şubat Dönemi Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Duyurusu indirmek için tıklayınız

MEB 2014 öğretmen atama takvimi MEB İl İçi İl Dışı ve Özür Grubu Öğretmen Atama Takvimini Açıkladı..

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yaptıığı resmi açıklama ile Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeleri ile 2014 İl içi, İller Arası isteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerin takvimini belirledi. Buna göre
2014 İl içi, İller Arası isteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmeler 02 Mayıs-30 Haziran
İller Arası il ve ilçe yöneticileri için Yer Değişikliği 02 Mays-31 Temmuz 2014
Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirmeleri 01 Temmuz- 31 Ağustos 2014
İlk Atama 01 Ağustos- 30 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMENLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ İÇİN TIKLAYIN

MEB İL İÇİ İL DIŞI İLLER ARASI ÖZÜR GRUBU YER DEĞİŞTİRME BAŞVURULARI

Öğretmenlerin Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Detayları haberi için tıklayın
2014 Şubat Özür Durumundan Yer Değiştirme Kontenjanları ve Başvuru Sayfası haberi için tıklayın
2014 Ocak Eş Durumu Ataması Başvuru Tarihleri MEB haberi için tıklayın

MEB EŞ DURUMU ATAMA SONUCU Öğretmen ÖZÜR GRUBU Eş Durumu 2014 Atama Sonuçları MEB eş durumu özür grubu atamaları. Mebbis 2014 Özür Grubu atama başvuru sayfası Özür grubu atama I.aşama başvuru sayfası

 

ÖZÜR GRUBU ATAMA TAKVİMİ Mebbis 2014 Özür Grubu atama başvuru sayfası
MEB Eş Durumu Tayinleri Başvuru Sayfası haberi için tıklayın
Eş durumu atamaları meb atama 2014 öğretmen tayin haberi için tıklayın

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, özür durumu ve öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Tekin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Sevgili öğretmen ve öğretmen adayı arkadaşlar. Özür grubu atamaları ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Elimizden geldiğince mağduriyetleri çözeceğiz. İnşallah yardımcı olabiliriz.

Öğretmen adayı arkadaşlarımız için de malum olduğu üzere Sayın Başbakanımız Şubat döneminde 10.000 atama sözü verdi. Bununla ilgili yasal prosedür tamamlandı. Branşlar itibariyle dağılımı da yapıyoruz. En kısa zamanda bu dağılımı sizlerle paylaşacağız. 10.000 kadroyu orantılı olarak branşlara dağıttık. Herkese kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

- Öğretmenler için alan nedir, alan değişikliği nasıl yapılır? -
 
MEB il içi, iller arası ve özür durumu kılavuzlarını yayımladı. Şimdi en çok merak edilen bir alan değiştirme kılavuzunun yayımlanıp yayınlanmayacağı… Çok sayıda soru geldiği için alan değişikliği nedir, kimler alan değişikliği isteyebilir, verilen sertfikalar alan değiştirmeye imkan sağlar mı gibi sorulara tek bir dosyada cevap veriyoruz.

Alan nedir?Öğretmen adayları ve öğretmenlerin; mezun oldukları lisans düzeyindeki Yükseköğretim programına bağlı olarak atanabilecekleri alanlardır.Yan Alan nedir?Öğretmen adayları ve öğretmenlerin; yükseköğrenimlerinde alanlarına ek olarak aldıkları ve diplomalarında yer alan öğrenim programını veya farklı bir alanda yüksek lisans üzerine yapılandoktora eğitimi programıdır.Aylık Karşılığı Ders nedir?

Öğretmenlerin atandıkları alanlar ve yan alanları ile ekli çizelgede “Aylık Karşılığı Okutacakları Dersler” sütununda gösterilen dersler ve yeterliliği Kurulca kabul edilen yurt içi ve yurt dışı hizmet içi eğitim yoluyla yetiştirildikleri alanlardaki derslerdir.

Çizelge nedir?

Öğretmen adayları ve öğretmenlerin, atanabilecekleri öğretmenlik alanları ile bu alanlara atanabilmek için mezun olmaları gereken yükseköğretim programlarını ve bu alanlara bağlı olarak aylık karşılığı okutacakları dersleri gösteren çizelgedir.

Öğretmen Olarak Atamaya Esas Alanlar, Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutulacak Dersler Nasıl belirlenir?

Öğretmen olarak atanmaya esas alanlar, her bir alan öğretmenliği için mezun olunacak yükseköğretim programı ile öğretmenliğe atananların alan ve yan alanlarına göre aylıkları karşılığında okutacakları dersler80 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı eki Çizelge’ye göre belirlenir.

Hangi öğretmenler alan değişikliği isteğinde bulunabilirler?

Talim ve Terbiye Kurulu, öğretmen atamalarına temel oluşturan ve hangi bölüm mezunlarının öğretmen olarak atanabileceğini ve öğretmenlerin aylık karşılığı okutabileceği dersleri belirleyen 80 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı eki Çizelge’ye göre, geçebileceği ?alan?a kaynak olan yükseköğretim programlarından mezun olan öğretmenler, ilan edilen ?alan?lara, ?Alan değişikliği? isteğinde bulunabileceklerdir.

Öğretmenler her istediği zaman alan değişikliği isteğinde bulunabilir mi?

Öğretmenler istedikleri zaman alan değişikliği isteğinde bulunamazlar. Bu işlem için Bakanlığın ?Öğretmenlerin Alan Değiştirme Kılavuzunu? yayınlayarak ilana çıkması gerekmektedir.

Öğretmenler hangi alanlara alan değişikliği başvurusunda bulunabilirler?

MEB tarafından ?Öğretmenlerin Alan Değiştirme Kılavuzunu? yayınlanarak ilana çıkıldığında bu kılavuz da alan değiştirilecek alanlar ilan edilmektedir.

Alan değiştirme işlemlerinde hangi kriterler göz önünde bulundurulur?

a) Öğretmenlikte adaylığın kalkmış olması,

b) Eğitim kurumlarının atama yapılacak alanlarda, norm kadro açığının bulunması,

c) Atamalarda, hizmet puanı üstünlüğü esas alınmaktadır. Hizmet puanlarının eşit olması durumunda öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana öncelik verilir.

Görev yeri değişikliği gerçekleştirilen öğretmenler alan değişikliğine başvurabilirler mi?

İl içi ve iller arasında görev yeri değişikliği gerçekleştirilen öğretmenler, atandıkları yerde göreve başlamış olmak kaydıyla alan değişikliği isteğinde bulunabileceklerdir.

Resen alan değişikliği yapılabilir mi?

80 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararının ?Dersi Kaldırılan veya İstihdam Alanı Daralan Öğretmenler? başlıklı 13. maddesindeki; ?Dersi ya da alanı kaldırılan öğretmenler, ek çizelgede mezuniyeti itibarıyla atanabileceği alana ya da öğretmenlerin aylık karşılığı okutacakları dersler bölümünde belirtilen derslerin öğretmenliğine isteklerine bakılmaksızın alan değişikliği yoluyla atanırlar.

İstihdam alanı daralan öğretmenler, ek çizelgede mezuniyeti itibarıyla atanabileceği alana ya da öğretmenlerin aylık karşılığı okutacakları dersler bölümünde belirtilen derslerin öğretmenliğine istekleri de dikkate alınarak alan değişikliği yoluyla atanırlar. Bunlardan mezuniyeti birden fazla alana kaynak teşkil edenlerin alan değişiklikleri görevli oldukları yerlerde mezuniyetlerine göre atanabilecekleri alanlardaki öğretmen ihtiyacı ve tercihleri de dikkate alınarak, ilgili mevzuat hükümlerine göre yapılır.? hükümlerine göre resen alan değişikliği yapılabilmektedir.

2014 ALAN DEĞİŞİKLİĞİ KLAVUZU

2014 Alan değişikliği ne zaman yapılacak haberi için tıklayın

Alan Değişikliği Branş Öğretmenlerini Mağdur Etti! haberi için tıklayın

2014 Alan Değişikliği İptali ve Öğretmen Atamaları haberi için tıklayın

2014 İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME

25 okul tercih edilebilecek Öğretmenler için zorunlu yer değiştirme takvimi haberi için tıklayın

MEB iller arası yer değiştirme başvuruları başladı.. haberi için tıklayın

MEB’den iller arası yer değiştirme duyurusu.. haberi için tıklayın

MEB İl dışı yer değiştirmede öne çıkanlar haberi için tıklayın

2014 ÖĞRETMENLERE EK ÖDEME

Öğretmenlere ek ödeme müjdesi haberi için tıklayın

İller arası atama netleşti

2014 atama ve yer değiştirme takvimi haberleri

REKLAMLAR19 Cevap
 1. Anonim diyor ki:

  Ne alaka tayinle atama ayni sey mi arkadasim.mevcut kadro yer degistirecek.ucretli arkadaskarla veya kadro doldurmayla ilgisi yok.

 2. esra diyor ki:

  Mümkünse 2015 e kadar hic bir atama olmasin ucretli ogretmenleride dusunun lutfen hic olmazsa bu sene hazirana kadarda dewam etmeleri icin biraz merhamet edin

 3. Anonim diyor ki:

  Bu sene atamlarolmasin hazirana kadar hic bi atama olmasin seneye olabilir ucretli ogretmenleride düşünün

 4. Anonim diyor ki:

  ADANA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE İL İÇİ ÖZRE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME TAYİNİ İÇİN SİTEYE GİREMİYORUZ SİTEDE HATA VAR DİYOR.LÜTFEN BİR OYUN DÜZEN OLMASIN HAK EDEN İSTEDİĞİ YERE GİTSİN.

Bir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer çalişma hayatı haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU