17 NİSAN 2014 PERŞEMBE 03:48
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-15 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-15
KIYAMET HABERCİSİ Mİ? KIYAMET HABERCİSİ Mİ?
ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de

2014 gardiyanlık sinavı başvurusu

...[...]

Ceza evlerinde gittikçe artan tutuklu sayısı ve buna oranla da ceza evlerinin artması; GARDİYAN ihtiyacının da fazlalaştırılmasını gerektirmeye başlamıştır. Zira Gardiyan yani İnfaz Koruma Memuru tutuklu ve hükümlülerin sosyal hayatla bağlarını sağlamaktadır.

Ceza evlerinin artması nedeniyle GARDİYAN yetersizliğine neden olduğu nedeniyle; Adalet Bakanlığı tarafından personel alınacağı açıklamasını yapmıştır.  Alınacak personeller; Ankara, Erzurum, İstanbul ve Kahramanmaraş İllerinde görevlendirilecek olup başvuruların bu illerde görev yapacakları bildirilmiştir.

Ceza evlerine alınacak olan  GARDİYAN olarak görev yapacak adayların; KPSS sınav sonucunda en az 70 puan almış olmaları, Lisans, ön lisans ve orta öğretim  mezunlarının başvuruda bulunmaları , her adayın sadece bir pozisyon için başvuruda bulunması, gerekmektedir.   2014 GARDİYANLIK sınavına katılmak isteyen adayların T.C vatandaşı olmaları, gerekmektedir.

   2014 Gardiyanlık sınavı için katılacak adayların;  Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenmiş olan başvuru formunu, T.C Adalet Bakanlığı Adli sicil raporu, Mezun olduğu okula ait öğrenim diploma  belgesi, Nüfus cüzdanı fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, ve adayın son altı ay içerisinde çekilmiş olan fotoğrafı ikametgah etmiş oldukları İldeki komisyon başkanlığına yada Cumhuriyet Başsavcılıklarına şahsen müracaat ederek teslim  etmeleri gerekmektedir.

REKLAMLAR6 Cevap
  1. büşra diyor ki:

    Başvurular başladı mı bi de nerden yapılıyo ?

  2. Ahmet Komurcu diyor ki:

    Basvurular ne zaman basliyor

  3. Anonim diyor ki:

    tam olarak başvuru günü nezaman onuda yazsaydınız iyi olacaktı

Bir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer iş ilanlari haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU