21 NİSAN 2014 PAZARTESİ 07:33
FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-16 FARUK ÇELİK TAŞERON SON AÇIKLAMA-16
KIYAMET HABERCİSİ Mİ?-2 KIYAMET HABERCİSİ Mİ?-2
4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-2 4C Taşeron İşçilere Kadro Düzenlemesi İçeren Torba Yasa TBMM’de-2
ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK-2 ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ SÜRECEK-2

2014 yılı son seçim anketi-04085320-7

SEÇİM ANKETLERİ Son seçim anketi, anket sonuçları, anketler… CHP’li Oran, AKP ve CHP’nin oy oranlarını açıkladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, seçimlere 19 gün kala AKP’nin oylarının yüzde 36′ya düştüğünü, CHP’nin oylarının ise yüzde[...]

SEÇİM ANKETLERİ

Son seçim anketi, anket sonuçları, anketler…

CHP’li Oran, AKP ve CHP’nin oy oranlarını açıkladı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, seçimlere 19 gün kala AKP’nin oylarının yüzde 36′ya düştüğünü, CHP’nin oylarının ise yüzde 31,5 olduğunu iddia etti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Oran, yerel seçimlere 19 gün kala ellerindeki son oy oranı bilgilerini paylaştı.

“ARADAKİ MAKASIN TEK HANELİ RAKAMLARA İNECEĞİNİ GÖRÜYORUZ”
CHP olarak yerel seçimler için sahaya indiklerini ve halkın fikirlerini aldıklarını, araştırmalar yaptıklarını anlatan Oran, son günlerde yaşananların halkın gözünden kaçmadığını söyledi. Oran, şöyle konuştu:
“Yapmış olduğumuz değerlendirmeler sonucunda seçimlere 19 gün kala AKP ‘nin oyları şu anda yüzde 36′ya düştü. Biz daha da aşağı düşmesini bekliyoruz. Kararsızlar dağıtıldığı zaman bile 40′ları tam olarak göremiyor. CHP’nin de oyları bugün itibariyle yüzde 31,5. Biz mutlaka yüzde 30′larla buluşacağız yerel seçimde. Genel seçimlerde aradaki makas 24 puandı, biz bu makasın en az tek haneli rakama ineceğini söylemiştik, bugün de bunu görüyoruz. Amacımız da biran evvel onları yakalayıp, AKP’yi geçmek. Bütün bu olayların sonucunda AKP’nin artık halkı kandıramadığını, eridiğini görüyoruz. Bunu Erdoğan biliyor.
Şu anda Ankara’yı almış görünüyoruz. İstanbul’da nefesimiz AKP’nin ensesinde, çok yakınız. İzmir’de bir sorun görmüyoruz. Yerel seçim sonucunda üç büyük kenti de CHP’ye kazandırmak için 19 gün daha mücadelemizi sürdüreceğiz. Sonunda da bunu başaracağımızı düşünüyoruz.”
Anketlerin ve ortaya çıkan rakamların Başbakan Erdoğan’ın inandırıcılığını yitirdiğini gösterdiğini, AKP’nin güven, inanç ve itibar erozyonu içinde olduğunu ileri süren Oran, “Bence AKP yenilenmeli, bunlardan ders çıkarmalı. AKP’ye ne büyük yük, şu anda AKP’nin başında olan Erdoğan. AKP bu yükten biran evvel kurtulmalı. Toplum da Türkiye de rahat bir nefes almalı” dedi.
“BERKİN ELVAN’IN ÖLÜMÜNDE ERDOĞAN BAŞ SORUMLUDUR”
Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan Berkin Elvan’ın 269 gün sonra hayatını kaybetmesine değinen Oran, Berkin Elvan’ın ve ailesinin hastane sürecinde yalnız bırakıldığını ifade ederek, Berkin’in ölümüne neden olanların bulunmamış olmasını eleştirdi.
Oran, “Başbakan bu süreç içerisinde baş sorumlu kişidir. Berkin’in ölümünden de diğer Gezi‘deki olaylardan da diğer gençlerin ölümünden de baş sorumlu başbakandır” dedi.
Berkin’in ölümünün vicdanları kanattığını, bu olaya ilişkin dava bile açılmamış olmasının Türkiye’nin kaldıramayacağı bir yük olduğunu savunan Oran, cenazede ailenin acısını paylaşmak isteyenlere müdahale edilmesinden de endişe duyduklarını kaydetti.
“VATANDAŞLARIN YÜZDE 60′I YARGIYA MÜDAHALE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR”
Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Oran, bir soru üzerine vatandaşların yerel seçim öncesinde istifa eden dört bakan ile ilgili fezlekeleri görmek, içeriğini bilmek istediğini, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesini talep ettiğini söyledi. Oran, CHP olarak bu talebin yerine getirilmesi noktasında girişimlerde bulunacaklarını da belirtti.
Oran, bir başka soruyu yanıtlarken de çeşitli anketlerin vatandaşların yüzde 60′ının yargıya AK Parti tarafından müdahale olduğunu, yüzde 68′inin hukukun sağlıklı çalışmadığını, AK Parti’ye oy veren üç kişiden ikisinin de AK Parti’nin hukuku bağımsız ve tarafsız olarak çalıştırmadığını düşündüğünü ortaya koyduğunu aktardı.
Vatandaşların yüzde 92 oranında ses kayıtlarından haberdar olduğunu da söyleyen Oran, toplumun bu konuda bilinçli olduğunu gördüklerini vurguladı.
13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin tahliye taleplerini reddetmesiyle ilgili soruyu yanıtlarken de Oran, ülkede bir hukuk garabeti yaşandığını, bunun sorumlusunun ise Başbakan Erdoğan olduğunu iddia etti.

REKLAMLAR691 Cevap
 1. bozkurt diyor ki:

  Sonuna kadar cCc

 2. Anonim diyor ki:

  Koyun diyenlere sesleniyorum acele etmesinler yarin koyacaz

 3. Anonim diyor ki:

  Ulan kim koyun kim akıllı herkesin seçtigi liderin zeka seviyesinden belli bütün kpkler birleşseniz akp ye yinede yetişemezsiniz vatan haileri dizi bu seçimler küfür ile imanın seçimidir herkes kime oy verecegini iyi biliyor geri zekalılar aslını soyunu bilmeyen kpkler sizi artık sabrımız taşıyor iç savaş çıkarsa en az 20 kelle alıcam

 4. Anonim diyor ki:

  Özgürlüğün gölgesinden Kurtulmak için yakın partiye oy atmalı

 5. sinan diyor ki:

  eğer çalan bir hükümet nası olurda marmarayı ve birçok tünelleri yapıyor? ve bu kadar büyük eserler yapıyor ve kardeşim siz bunu kendinize bir sorun bu soruyu?ve bundan önceki hükümetleri bilmiyorsunuz tabi götünüz rahatladı unuttunuz ssk hastanelerinde ilaç kuyruklarını rahat rahat istediğin eczaneden ilacını alıyorsun ah kardeşim siz hastenelerde çile çekmemişsiniz,bunları bilenler akp yi desteklemeye devam edecektir ,,,ve söyleyin burada hangi liderin konuşması adam gibi chp genel müdürü götün önde gideni türbanlıların yüzüne tükürenler bugün cematin kanallarından ayrılmıyor ve bu memleketi bu adamlara kimse vermeyecektir halk uyandı ve siz kendinize bakın tencere tavacılar yarın sandıklar patlayacak akp bommbası ile ve şunuda söylüyorum eğer chp için oy kullanan insanların imanından şüphe etmek gerekir

 6. Anonim diyor ki:

  HER ZAMAN SENİNLEYİZ BUYUK USTA RTE

Bir Yorum Yazın (Üyelik Gerektirmez)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER Diğer haber haberleri

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU