25 EKİM 2014 CUMARTESİ 02:11

2014 AÖF BÜTÜNLEME VARMI…

AÖF 2014 BÜTÜNLEME VAR MI - AÖF BÜTÜNLEME VARMI - AÖF BÜTÜNLEME TARİHİ - 2014 AÇIKÖĞRETİM BÜTÜNLEME - AÖF BÜT 2014 - AÖF BÜT TARİHLERİ - 2014 AÖF BÜTÜNLEME - AÖF 2014 ...


2014AÖFde bütünleme sınavı var mı, 2013- 2014 aof de but var mı, acik ogretim butunleme, açıköğretimde bütünleme sınavı varmı, aof de butunleme sinavi varmi, aöf kredili sistemde bütünleme varmı, aöf nin bütünlemesi var mı

AÖF BÜTÜNLEME İSTEYENLER BİR ARAYA GELİYOR | Sayfanızı Da Tanıtın

2014 yılında AÖF de bütünleme mi geliyor AÖF öğrencilerini sevindiren haber

Açıköğretim fakültesi öğrencilerine müjde! AÖF’de geçen sene bütünleme kalkmıştı. AÖF öğrencilerini sevindirecek tavsiye, AÖF’de bütünleme geri mi geliyor.
Kamu Denetçiliği Kurumu’nda Açıköğretim Fakültesi öğrencilerini sevindiren tavsiye.

Kamu Denetçiliği Kurumu, Anadolu Üniversitesi’nde AÖF sistemine göre eğitim görmekte olan öğrencilere, tüm dersler için bütünleme sınav hakkı verilmesi ve mazeret sınav hakkı verilmesi bu konuda yaşanan hak kayıpları ve mağduriyetlerinin gecikilmeksizin giderilmesi hususlarında Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede bulundu.
Kamu Denetçiliği Kurumu 03 Aralık 2013 tarihinde Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerine, bütünleme sınavı ve muafiyet hakkı verilmesi yönünde Anadolu Üniversitesi’ne tavsiye kararı vermişti. Kamu Denetçiliği Kurum’dan bir kararda mazeret ve telafi sınavına ilişkin çıktı. Kamu Denetçiliği Kurumu, “18 Ocak 2013 tarihli ve 28532 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde açıköğretim sistemine göre eğitim almakta olan öğrencilere de bütünleme ve mazeret sınav hakkı tanınması için gerekli mevzuat değişikliğinin yapılması” yönünde YÖK ve Anadolu Üniversitesi’ne tavsiyede bulunmasına karar verdi. Ayrıca, Kamu Denetçiliği Kurumu, üniversitenin kitapların teminine ilişkin olarak da bundan sonra çabalarını daha da artırması ve kitapların öğrencilere sınavlara hazırlanmalarına makul süre kalacak şekilde teslim edilmesi hususunda Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede kararı verdi.

“AÖF’DE BİNLERCE MEMUR ÖĞRENİM GÖRÜYOR”

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Kamu Denetçiliği Kurumu, tüm üniversitelerde yapılan mazeret sınavının Açıköğretim Fakültesi öğrencileri içinde yapılması gerektiğini belirtmiştir. Açıköğretim Fakültesinde hem okuyup, hem de çalışan binlerce devlet memuru bulunmaktadır. Zor şartlar altında okuyan milyonlarca öğrencinin mağduriyetlerinin giderilmesi ve eğitimde fırsat eşitliği noktasında oldukça önemli bir karardır. AÖF öğrencilerine haklı mücadelelerinde desteğimiz devam edecektir” dedi.

“ÜNİVERSİTEYE OLAN GÜVENİMİZİ YİTİRDİK”

AÖF Öğrenci Platformu temsilcisi Elif Erden ise, Kamu Denetçiliği Kurumu, AÖF’nin anayasada yer alan “eğitim ve öğretim hakkı”,”sosyal ve ekonomik haklar ödevini” yerine getirmediği yönünde karar aldığını belirterek, şunları kaydetti:
“Kamu Denetçiliği Kurumu haklı taleplerimizi yine Anayasa, hukuk, AHİM İçtihatlarına göre değerlendirip, insan haklarına aykırı, belirlilik, öngörülebilirlik ve istikrar ilkelerine bağdaşmadığı bir kez daha kanıtlanmıştır. AÖF öğrencileri olarak mazeret ve telafi sınavı bütünleme sınavı gibi en doğal hakkımızdır. Anadolu Üniversitesi geçen yıl mazeret sınavı yapmış ve( AÖF öğrencileri hariç) diye bir duyuru yayınlamıştı. Biz AÖF öğrencileri Anadolu üniversitesine göre hiç hastalanmayacağız, cenazemiz olmayacak, kış olunca köyde yaşıyorsak ve köy yolları kapalıysa sınava dahi gidemeyen, hiçbir haktan yararlanamayan, insan yerine koymayan, okula harç ödeyip kitabını alamayan, aynı zamanda da okulun yükü olan öğrencileriz gibi görüyor. Anadolu üniversitesi bizlere bu şekilde yaklaşmaktadır. Bizler artık bu üniversiteye olan inancımızı ve güvenimizi yitirmiş durumdayız. Tek inancımız Anayasa ve hukuktur” dedi.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayracak.

 1. Gaye diyor ki:

  Bütünleme kredili sistemin ruhuna aykırı diyorlar. Tamam da, siz kredili sistemi de uygulamıyorsunuz. Örgünde de okuyorum ve kredili sistemin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Bir dönemde kaldiginiz bir dersi diğer donem alabilmemiz lazim ama AU yillik sistemdeki gibi her dersi bir döneme fixlemis. Su bahar donemi dersi, bu güz donemi dersi diye. Demek ki hâlâ yillik sistem kafasiyla gidiliyor ama is büt sinavlarina geldiğinde binbir bahane üretiliyor. Cumartesi günü yapilan final sinavlarina giremedim diye 4 dersten kalmis oluyorum. Hic mi sorunumuz, işimiz, mecburiyetimiz, hadtaligimiz vs olmayacak? Bu kadar akillara durgunluk veren bir sistem, bu kadar onemsememezlik, bu kadar öğrencileri insan yerine koymamazlik olmaz.

  (18)
 2. merve diyor ki:

  Lütfen büt olsun ve bu seneki kpss de tercih verebileliimmm zaten kpss 2 yılda bir oluyo

  (2)
 3. merve diyor ki:

  2 ders yüzünden insanın 1 yılının uzaması hakketen insafsızlık. Neymis büt can sistemine aykırymıs neden millet örgün okuyup 1. Ve 2. dönemde onlardada gecmezse sene sonunda büte girebiliyorda Biz neden 1 defa da olsa giremiyorz ? Bence umurlarnda olan tek sey ögrencilerin yatırcagı harç paraları insanlarn 1 senesinin daha gitmesi kimsenin umrunda deil.. hakkımz olanı istiyorz büt bizim hakkmızzzz

  (9)
 4. ümit diyor ki:

  diğer üniversitelerde okuyan arkadaşlar büt haklarından yaralanıyor olup açık öğretim fakültesindeki arkadaşlara büt haklarının verilmemesi büyük bir rezalettir ayıptır günahtır eğitim ırkcılığı vardır

  (5)
 5. mustafa avcı diyor ki:

  bu yıl bütünleme hakkının mutlaka verilmesi lazım.geçen yıl bir yıl uzattık,bari bu yıl uzatmadan verinde bitsin artık bu dert.

  (6)
 6. sevil diyor ki:

  bu dönem İngilizce 4 kaldım bütünleme gelirse bahar dönemini verip 2015 şubatta mezun olabilirim yetkililer lütfen bayram hediyemizi (bütünlemeyi) verin şimdiden iyi bayramlar

  (1)
 7. sevil diyor ki:

  yetkililer lütfen bütünleme gelsin

  (2)
 8. Ercan diyor ki:

  Sırf bir soru yuzunden iki dersten kaldik okul uzadi bari but olsa verirdik

  (3)
 9. ÇaKıR diyor ki:

  bir yıldır aynı haberi yayınlayıp yayınlayıp duruyolar ya bu ne böyle. baş bakanlığa yazın arkadaşlar secim öncesi caresine baktılar baktılar yoksa kimse umut etmesin artık. bizim ülkemizde anadolu ünv. ösym den milli eğitim bakanlığından daha büyük bir kurummuş gibi kafasına göre takılıyo ne ösym den ne de milli eğitim bakanlığından tek ses yok

  (0)
 10. mehtapp diyor ki:

  bende 2 dersten kaldım.artık bitirmek istiyorum bu 3. senem daha nereye kadar bu sistem boyle devam edecek.lütfen but olsun artık 2 ders yüzünden 1 sene kaybım daha olacak. sesimizi duyuracak hiç kimse yokmu bu ülkede ??

  (0)
 11. AÇELYA diyor ki:

  Gözünüzü açın artık zaman geçmeden bütünlemeyi koyun.! tabi bi tarafınızı kaldırıp acele ederseniz.

  (0)
  • zeynep diyor ki:

   utanmadan sevindirici haber diyorlar sanki bütünleme getirmişler Allaha havale ediyorum aöfeyi

   (0)
1 12 13 14

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..

İlginizi çekebilecek aöf kategorisinden HABERLER

SON DAKİKA HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar