28 TEMMUZ 2014 07:12

Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat!h19
Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat!h19
4-C’liler emekliliğe kadar sorun yaşamayacakh19
4-C’liler emekliliğe kadar sorun yaşamayacakh19
‘Ben usta sürücüyüm’ demeyin
‘Ben usta sürücüyüm’ demeyin
Başbakan Erdoğan’dan sırt numarasıyla Köşk göndermesi
Başbakan Erdoğan’dan sırt numarasıyla Köşk göndermesi

2014 AÖF BÜTÜNLEME VARMI… 03072014h87

AÖF 2014 BÜTÜNLEME VAR MI - AÖF BÜTÜNLEME VARMI - AÖF BÜTÜNLEME TARİHİ - 2014 AÇIKÖĞRETİM BÜTÜNLEME - AÖF BÜT 2014 - AÖF BÜT TARİHLERİ - 2014 AÖF BÜTÜNLEME - AÖF 2014 ...


2014AÖFde bütünleme sınavı var mı, 2013- 2014 aof de but var mı, acik ogretim butunleme, açıköğretimde bütünleme sınavı varmı, aof de butunleme sinavi varmi, aöf kredili sistemde bütünleme varmı, aöf nin bütünlemesi var mı

AÖF BÜTÜNLEME İSTEYENLER BİR ARAYA GELİYOR | Sayfanızı Da Tanıtın

2014 yılında AÖF de bütünleme mi geliyor AÖF öğrencilerini sevindiren haber

Açıköğretim fakültesi öğrencilerine müjde! AÖF’de geçen sene bütünleme kalkmıştı. AÖF öğrencilerini sevindirecek tavsiye, AÖF’de bütünleme geri mi geliyor.
Kamu Denetçiliği Kurumu’nda Açıköğretim Fakültesi öğrencilerini sevindiren tavsiye.

Kamu Denetçiliği Kurumu, Anadolu Üniversitesi’nde AÖF sistemine göre eğitim görmekte olan öğrencilere, tüm dersler için bütünleme sınav hakkı verilmesi ve mazeret sınav hakkı verilmesi bu konuda yaşanan hak kayıpları ve mağduriyetlerinin gecikilmeksizin giderilmesi hususlarında Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede bulundu.
Kamu Denetçiliği Kurumu 03 Aralık 2013 tarihinde Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerine, bütünleme sınavı ve muafiyet hakkı verilmesi yönünde Anadolu Üniversitesi’ne tavsiye kararı vermişti. Kamu Denetçiliği Kurum’dan bir kararda mazeret ve telafi sınavına ilişkin çıktı. Kamu Denetçiliği Kurumu, “18 Ocak 2013 tarihli ve 28532 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde açıköğretim sistemine göre eğitim almakta olan öğrencilere de bütünleme ve mazeret sınav hakkı tanınması için gerekli mevzuat değişikliğinin yapılması” yönünde YÖK ve Anadolu Üniversitesi’ne tavsiyede bulunmasına karar verdi. Ayrıca, Kamu Denetçiliği Kurumu, üniversitenin kitapların teminine ilişkin olarak da bundan sonra çabalarını daha da artırması ve kitapların öğrencilere sınavlara hazırlanmalarına makul süre kalacak şekilde teslim edilmesi hususunda Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede kararı verdi.

“AÖF’DE BİNLERCE MEMUR ÖĞRENİM GÖRÜYOR”

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Kamu Denetçiliği Kurumu, tüm üniversitelerde yapılan mazeret sınavının Açıköğretim Fakültesi öğrencileri içinde yapılması gerektiğini belirtmiştir. Açıköğretim Fakültesinde hem okuyup, hem de çalışan binlerce devlet memuru bulunmaktadır. Zor şartlar altında okuyan milyonlarca öğrencinin mağduriyetlerinin giderilmesi ve eğitimde fırsat eşitliği noktasında oldukça önemli bir karardır. AÖF öğrencilerine haklı mücadelelerinde desteğimiz devam edecektir” dedi.

“ÜNİVERSİTEYE OLAN GÜVENİMİZİ YİTİRDİK”

AÖF Öğrenci Platformu temsilcisi Elif Erden ise, Kamu Denetçiliği Kurumu, AÖF’nin anayasada yer alan “eğitim ve öğretim hakkı”,”sosyal ve ekonomik haklar ödevini” yerine getirmediği yönünde karar aldığını belirterek, şunları kaydetti:
“Kamu Denetçiliği Kurumu haklı taleplerimizi yine Anayasa, hukuk, AHİM İçtihatlarına göre değerlendirip, insan haklarına aykırı, belirlilik, öngörülebilirlik ve istikrar ilkelerine bağdaşmadığı bir kez daha kanıtlanmıştır. AÖF öğrencileri olarak mazeret ve telafi sınavı bütünleme sınavı gibi en doğal hakkımızdır. Anadolu Üniversitesi geçen yıl mazeret sınavı yapmış ve( AÖF öğrencileri hariç) diye bir duyuru yayınlamıştı. Biz AÖF öğrencileri Anadolu üniversitesine göre hiç hastalanmayacağız, cenazemiz olmayacak, kış olunca köyde yaşıyorsak ve köy yolları kapalıysa sınava dahi gidemeyen, hiçbir haktan yararlanamayan, insan yerine koymayan, okula harç ödeyip kitabını alamayan, aynı zamanda da okulun yükü olan öğrencileriz gibi görüyor. Anadolu üniversitesi bizlere bu şekilde yaklaşmaktadır. Bizler artık bu üniversiteye olan inancımızı ve güvenimizi yitirmiş durumdayız. Tek inancımız Anayasa ve hukuktur” dedi.

304 Cevap
 1. AÇELYA diyor ki:

  Gözünüzü açın artık zaman geçmeden bütünlemeyi koyun.! tabi bi tarafınızı kaldırıp acele ederseniz.

  (0)
  • zeynep diyor ki:

   utanmadan sevindirici haber diyorlar sanki bütünleme getirmişler Allaha havale ediyorum aöfeyi

   (0)
 2. mehtapp diyor ki:

  bende 2 dersten kaldım.artık bitirmek istiyorum bu 3. senem daha nereye kadar bu sistem boyle devam edecek.lütfen but olsun artık 2 ders yüzünden 1 sene kaybım daha olacak. sesimizi duyuracak hiç kimse yokmu bu ülkede ??

  (0)
 3. ÇaKıR diyor ki:

  bir yıldır aynı haberi yayınlayıp yayınlayıp duruyolar ya bu ne böyle. baş bakanlığa yazın arkadaşlar secim öncesi caresine baktılar baktılar yoksa kimse umut etmesin artık. bizim ülkemizde anadolu ünv. ösym den milli eğitim bakanlığından daha büyük bir kurummuş gibi kafasına göre takılıyo ne ösym den ne de milli eğitim bakanlığından tek ses yok

  (0)
 4. Ercan diyor ki:

  Sırf bir soru yuzunden iki dersten kaldik okul uzadi bari but olsa verirdik

  (1)
 5. sevil diyor ki:

  yetkililer lütfen bütünleme gelsin

  (0)
 6. sevil diyor ki:

  bu dönem İngilizce 4 kaldım bütünleme gelirse bahar dönemini verip 2015 şubatta mezun olabilirim yetkililer lütfen bayram hediyemizi (bütünlemeyi) verin şimdiden iyi bayramlar

  (0)
 7. mustafa avcı diyor ki:

  bu yıl bütünleme hakkının mutlaka verilmesi lazım.geçen yıl bir yıl uzattık,bari bu yıl uzatmadan verinde bitsin artık bu dert.

  (0)
OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

İlginizi çekebilecek diğer aöf kategorisinden haberler

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar