24 TEMMUZ 2014 09:10
Emeklilik müjdesi
Emeklilik müjdesi
Başbakan Erdoğan oy oranını açıkladı
Başbakan Erdoğan oy oranını açıkladı
Mahkeme kararına Yavaş’tan ilk tepki
Mahkeme kararına Yavaş’tan ilk tepki
2. el otomobilde bayram hareketliliği
2. el otomobilde bayram hareketliliği

2014 AÖF BÜTÜNLEME VARMI… 03072014h67

AÖF 2014 BÜTÜNLEME VAR MI - AÖF BÜTÜNLEME VARMI - AÖF BÜTÜNLEME TARİHİ - 2014 AÇIKÖĞRETİM BÜTÜNLEME - AÖF BÜT 2014 - AÖF BÜT TARİHLERİ - 2014 AÖF BÜTÜNLEME - AÖF 2014

...


2014AÖFde bütünleme sınavı var mı, 2013- 2014 aof de but var mı, acik ogretim butunleme, açıköğretimde bütünleme sınavı varmı, aof de butunleme sinavi varmi, aöf kredili sistemde bütünleme varmı, aöf nin bütünlemesi var mı

AÖF BÜTÜNLEME İSTEYENLER BİR ARAYA GELİYOR | Sayfanızı Da Tanıtın

2014 yılında AÖF de bütünleme mi geliyor AÖF öğrencilerini sevindiren haber

Açıköğretim fakültesi öğrencilerine müjde! AÖF’de geçen sene bütünleme kalkmıştı. AÖF öğrencilerini sevindirecek tavsiye, AÖF’de bütünleme geri mi geliyor.
Kamu Denetçiliği Kurumu’nda Açıköğretim Fakültesi öğrencilerini sevindiren tavsiye.

Kamu Denetçiliği Kurumu, Anadolu Üniversitesi’nde AÖF sistemine göre eğitim görmekte olan öğrencilere, tüm dersler için bütünleme sınav hakkı verilmesi ve mazeret sınav hakkı verilmesi bu konuda yaşanan hak kayıpları ve mağduriyetlerinin gecikilmeksizin giderilmesi hususlarında Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede bulundu.
Kamu Denetçiliği Kurumu 03 Aralık 2013 tarihinde Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerine, bütünleme sınavı ve muafiyet hakkı verilmesi yönünde Anadolu Üniversitesi’ne tavsiye kararı vermişti. Kamu Denetçiliği Kurum’dan bir kararda mazeret ve telafi sınavına ilişkin çıktı. Kamu Denetçiliği Kurumu, “18 Ocak 2013 tarihli ve 28532 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde açıköğretim sistemine göre eğitim almakta olan öğrencilere de bütünleme ve mazeret sınav hakkı tanınması için gerekli mevzuat değişikliğinin yapılması” yönünde YÖK ve Anadolu Üniversitesi’ne tavsiyede bulunmasına karar verdi. Ayrıca, Kamu Denetçiliği Kurumu, üniversitenin kitapların teminine ilişkin olarak da bundan sonra çabalarını daha da artırması ve kitapların öğrencilere sınavlara hazırlanmalarına makul süre kalacak şekilde teslim edilmesi hususunda Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede kararı verdi.

“AÖF’DE BİNLERCE MEMUR ÖĞRENİM GÖRÜYOR”

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, “Kamu Denetçiliği Kurumu, tüm üniversitelerde yapılan mazeret sınavının Açıköğretim Fakültesi öğrencileri içinde yapılması gerektiğini belirtmiştir. Açıköğretim Fakültesinde hem okuyup, hem de çalışan binlerce devlet memuru bulunmaktadır. Zor şartlar altında okuyan milyonlarca öğrencinin mağduriyetlerinin giderilmesi ve eğitimde fırsat eşitliği noktasında oldukça önemli bir karardır. AÖF öğrencilerine haklı mücadelelerinde desteğimiz devam edecektir” dedi.

“ÜNİVERSİTEYE OLAN GÜVENİMİZİ YİTİRDİK”

AÖF Öğrenci Platformu temsilcisi Elif Erden ise, Kamu Denetçiliği Kurumu, AÖF’nin anayasada yer alan “eğitim ve öğretim hakkı”,”sosyal ve ekonomik haklar ödevini” yerine getirmediği yönünde karar aldığını belirterek, şunları kaydetti:
“Kamu Denetçiliği Kurumu haklı taleplerimizi yine Anayasa, hukuk, AHİM İçtihatlarına göre değerlendirip, insan haklarına aykırı, belirlilik, öngörülebilirlik ve istikrar ilkelerine bağdaşmadığı bir kez daha kanıtlanmıştır. AÖF öğrencileri olarak mazeret ve telafi sınavı bütünleme sınavı gibi en doğal hakkımızdır. Anadolu Üniversitesi geçen yıl mazeret sınavı yapmış ve( AÖF öğrencileri hariç) diye bir duyuru yayınlamıştı. Biz AÖF öğrencileri Anadolu üniversitesine göre hiç hastalanmayacağız, cenazemiz olmayacak, kış olunca köyde yaşıyorsak ve köy yolları kapalıysa sınava dahi gidemeyen, hiçbir haktan yararlanamayan, insan yerine koymayan, okula harç ödeyip kitabını alamayan, aynı zamanda da okulun yükü olan öğrencileriz gibi görüyor. Anadolu üniversitesi bizlere bu şekilde yaklaşmaktadır. Bizler artık bu üniversiteye olan inancımızı ve güvenimizi yitirmiş durumdayız. Tek inancımız Anayasa ve hukuktur” dedi.

298 Cevap
 1. mehtapp diyor ki:

  bende 2 dersten kaldım.artık bitirmek istiyorum bu 3. senem daha nereye kadar bu sistem boyle devam edecek.lütfen but olsun artık 2 ders yüzünden 1 sene kaybım daha olacak. sesimizi duyuracak hiç kimse yokmu bu ülkede ??

 2. AÇELYA diyor ki:

  Gözünüzü açın artık zaman geçmeden bütünlemeyi koyun.! tabi bi tarafınızı kaldırıp acele ederseniz.

  • zeynep diyor ki:

   utanmadan sevindirici haber diyorlar sanki bütünleme getirmişler Allaha havale ediyorum aöfeyi

 3. AÇELYA diyor ki:

  siz öğrencinin emeğiyle oynuyorsunuz…. Allah bunu yapanların yanına koymaz harcadığımız paralara,emeğimize yazık tabi bu yök’ün umrunda mı? bu sistemi çıkaranınnnnnn ,yürürlüğe koyanınnnnn ALLAH BELASINI VERSİN….!

 4. sultan diyor ki:

  Allah aşkına Kamu Denetçiliği Kurumu 03 Aralık 2013 tarihinde Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerine, bütünleme sınavı ve muafiyet hakkı verilmesi yönünde Anadolu Üniversitesi’ne tavsiye kararı vermiş.Neden o tarihten bu zamana kadar AÖF olumlu karar almamış.Çok mu zor soru hazırlamak.Neden onca AÖF öğrencisi görmezden geliniyor.Hergün bakıyorum olumlu bir haber var mı diye verilmeyecek mi

 5. banu diyor ki:

  benceede yatalim yök önüne nolursa olsun artık bu ne ya.türkiye mahvoldu gitti hicbirsey düzenli değil…yazık oldu güzelim memlekete ….

 6. sultan diyor ki:

  Bütünleme istiyoruz.Güz dönemi bütünleme sınavı eylülde bahar dönemi bütünleme ekimde yapılmıştı.İsterlerse hala yetiştirebilirler.Lütfen bütünleme sınav hakkımızı geri verin.Madem seneye verilecek 1 yılımız uzamasın bu yıl da verin.

 7. alper diyor ki:

  NeymiS aof rekteru butunle bu sene yetismeZmis diyor nasil yetismez .fazla mesai yapsinlar hikeye anlatmasinlar millete

 8. Anonim diyor ki:

  bütünleme seneye olacakmış. peki bu sene okul uzatanların ne suçu var . insanları maddi manevi yıpratıyorlar. bu insanların hakkını nerde vercekler . hiç kimsenin inancı kalmadı AÖF ye

 9. ercan k. diyor ki:

  Arkadaşlar bence grev yapıp yökün önünde yatalım 3, 5 gün haberciler falan dikkat çekelim bu haksızlıga nolur grev yaparsak bi çare denemiş oluruz oturarak beklersek kabullenmiş gibi gözukürüz

 10. nergis diyor ki:

  3 dersim kaldı 1 sene daha mı beklicez biz bütünleme geri gelsin mağduruz

 11. ozlem diyor ki:

  Lutfen but istiyoruz

 12. sevil diyor ki:

  ne olur bütü koyun bizi madur etmeyin tek dersten kaldım bir dönemim uzadı

 13. nilgün diyor ki:

  mağdurumda mağdurummmmm…. aof sistemi çok zor bütünleme yok bide aof çaliştigim kadar öss çalişirim odtü ye girerimmmmmm bu gerçekkkkkkkkk

 14. ayse diyor ki:

  agustos sonu koyun butu sene kaybetmeyelm.butunlemeeeeee istiyoz.seneye aof ogrencileri olarak toplu kayit yaptirmayabilrz.

 15. aof ogrenci diyor ki:

  daha ne kadar para alcanz pis yolsuzlar hirsizlar.kim dedi size kredili ols but kaldirulsin.sizinde tabiii isinize geldi havadan para.haram ols.

 16. Anonim diyor ki:

  ya yeter ya haram olsun hakkımız size o kadar mağduruz ki allah belanızı versin.

 17. pelin diyor ki:

  hadi artık ya su karar verilsin mağdur olmayalımmmm

 18. TUĞBA diyor ki:

  BÜTÜNLEME OLSUNNNNNN.2 DERSTEN KALDIM.TEK DERS SINAVI EN AZ 3 DERSTEN YAPILSIN KİMSE MADUR OLMASIN.2 DERSTEN KALAN VE BİR SENESİ ÇÖPE GİDECEK BİNLERCE ÖĞRENCİ VAR.ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN.BÜTÜNLEME YAPMASANIZDA EN AZ 3 DERSİ LÜTFEN YAPIN.

 19. salih diyor ki:

  bende 2 dersten yarim puanla kaldim yokmu bi care kpssye hazirlandim o kadar bilerek yapiyolar hence bu isi

 20. fatma diyor ki:

  tek ders sınavı diyorsunuz hem güz döneminden hemde bahar döneminden birer dersten kalan öğrencilere bu hak neden tanınmıyor madem adı tek ders sınavı o zman her dönem için ayrı ayrı yapılsın bu sınav ilginize….

 21. Aysenur diyor ki:

  Bikac dersten sene uzatmak istemiyorum lutfen butunleme geri gelsin…..kaderiyle oynamayin bu kadar insanin bu sene mezun olup ise baslayacaklarin hakkina girmeyin….butunleme geri gelsin

 22. Anonim diyor ki:

  Güz dönemi için bütünleme sınavı geri gelsin istiyoruz .bütün ögrencilerimiz magdur durumda tekrar bütünleme sınavını geri istiyoruz rektörümüze sunu belirtmek istiyorum 1 yılımız bosamı gidicek . Lütfen yazdıklarımız dikkate alınsın artık binlerce harç yatıran ögrencilerimiz magdur kitaplarımız zor duyun sesimizi.

OKUYUCU YORUMU
Üye olmadan yorum yapın

İlginizi çekebilecek diğer aöf kategorisinden haberler

son

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar