13 MART 2015 CUMA 13:54

Adalet Bakanlığı Gardiyan Alımı

Gardiyan Alımı duyurularını takip etmek artık çok kolay

GARDİYANLIK ALIMLARI GARDİYAN ALIMLARI NE ZAMAN

Adalet Bakanlığı gardiyan alımı başvuruları ile ilgili son durum … Ceza ve Tutuk Evleri’nde iç güvenliğin sürdürülmesi,tutuklular ve hükümlülerle ilgilenme görevini yürüten infaz koruma memurluğu son yıllarda oldukça popüler bir meslek haline geldi.

Yurt bütünündeki cezaevlerindeki fazla miktarda doluluk göz önüne alındığında ön görülene göre infaz koruma memuru (gardiyan) alımları her sene düzenli bir biçimde yapılacaktır. Adalet Bakanlığı tarafından belirtilen miktarda alım, bir veya iki seferde yapılmakta olup KPSS sınavından sonra belirtilmektedir.

Gardiyan alımı ile ilgili güncel ilanları öğrenmek için takip edeceğiniz iki yol bulunuyor. Bunlardan ilki Ceza ve Tutuk Evleri Genel Müdürlüğü resmi sitesi olan http://www.cte.adalet.gov.tr/ adresinden duyurular bölümüne bakmak.

Diğer yol ise Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/ilanlar adresinden KPSS B bölümüne yer alan duyurular aracılığıyla infaz koruma memuru diğer adıyla gardiyan alımı olup olmadığını kontrol etmek.

 

 

 

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar