29 TEMMUZ 2014 07:36

Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat!h24
Emeklilikte yaşa takılanlar dikkat!h24
4-C’liler emekliliğe kadar sorun yaşamayacakh24
4-C’liler emekliliğe kadar sorun yaşamayacakh24
‘Ben usta sürücüyüm’ demeyin
‘Ben usta sürücüyüm’ demeyin
Başbakan Erdoğan’dan sırt numarasıyla Köşk göndermesi
Başbakan Erdoğan’dan sırt numarasıyla Köşk göndermesi

Adalet Bakanlığı Gardiyan Alımı 07072014

Gardiyan Alımı. gardiyan alımları. gardiyanlık alımları. ikm alımları. ikm alımı. infaz koruma memuru alımları.25 bin memur alacağız Memurlar-Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ceza infaz ...

Gardiyan Alımı. gardiyan alımları. gardiyanlık alımları. ikm alımları. ikm alımı. infaz koruma memuru alımları.25 bin memur alacağız
Memurlar-Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ceza infaz kurumlarının dış güvenliğinin Adalet Bakanlığına devrine ilişkin yasayla, 5 yıl içinde dış güvenliğin kademeli şekilde Bakanlığa geçeceğini belirterek, bu kapsamda 25 bin civarında yeni infaz koruma memuru istihdam edileceğini bildirdi.

Bozdağ, Sincan Ceza İnfaz Kurumunda açık cezaevi mahkumları ve cezaevi personeliyle iftar yaptı.

İftar yemeğinin ardından konuşan Bozdağ, ramazanın rahmet ve bereketin bol olduğu bir ay olduğunu belirterek, mahkumların ve personelin ramazan ayını kutladı.

Bazı hükümlülerle cezaevinde görüşme imkanı bulduklarını ve taleplerini dinlediklerini aktaran Bozdağ, “Allah kimseyi cezaevine düşürmesin. Tutuklu olarak da hükümlü olarak da hiçbir insanımızın cezaevlerine düşmesini arzu etmeyiz” diye konuştu.

Hükümlü veya tutuklu olsun cezaevindeki herkesin kendilerine emanet olduğunu ifade eden Bozdağ, şunları söyledi:

“İşledikleri iddia edilen suçlar her ne olursa olsun, mahkeme kararlarındaki hüküm ne olursa olsun, kesinleşse dahi cezaevinde kim varsa, onlar annelerinin, babalarının, ailelerinin daha da ötesi milletimizin bize emanetidir. Onlar, birilerinin evladıdır, kardeşidir, eşidir, akrabasıdır mutlaka. Kendi yavrumuzu bir yere emanet ettiğimizde ona nasıl iyi davranılmasını istiyorsak, burada bulunan bütün hükümlü ve tutuklular da ailelerinin, milletimizin bize emanetidir. Bizim bu emanate layık olan şekilde vazifemizi yerine getirmemiz lazım. Mahkumlar topluma döndüklerinde, buradaki iyi muameleyi her daim anmaları lazım. Belki Türkiye’nin geçmişinde cezaevlerinde yürek burkan, acıtan hadiseler oldu ama biz Türkiye’nin bundan sonra cezaevlerinde böylesi hadiseler olmasına asla izin vermeyiz, göz yummayız.”

Türkiye’de cezaevlerine ilişkin şikayetlerin büyük ölçüde azaldığını da vurgulayan Bozdağ, son 12 yılda atılan adımların bu noktadaki şikayetleri minimize ettiğini dile getirdi.

Bozdağ, azalsa da var olan şikayetlerin üzerine kararlılıkla gittiklerini, gitmeye devam edeceklerini bildirdi.

Cezaevlerinde çalışan personelin büyük fedakarlıklarla görev yaptıklarını belirten Bozdağ, onların sıkıntılarını bildiklerini, atılması gereken adımların bir kısmını yerine getirdiklerini kaydetti.

- “Ekim’de inşallah yasayı çıkaracağız”

Ceza infaz kurumlarının dış güvenliğinin Jandarmadan Adalet Bakanlığına devrini öngören düzenlemenin Meclis Genel Kurulunda olduğunu anımsatan Bozdağ, “Ekim’de Meclis açılınca inşallah yasayı çıkaracağız. Yasanın çıkmasından sonra cezaevlerimizin tamamının dışı güvenliği kademeli şekilde Adalet Bakanlığına geçmiş olacak. Bunun için 5 yıllık geçiş süreci öngörüyoruz” dedi.

Şu anda cezaevlerinde adeta ikili bir yönetim olduğunu, dış güvenlik ve içerinin yönetimiyle ilgili iki başlı bir durum yaşandığını ifade eden Bozdağ, “Güvenliğin el değiştirmesinden sonra, yönetimde de bir birlik oluşacaktır. İşlerin sağlıklı yürümesi ve sorumlunun tek olması son derece önemli. Şimdi infaz koruma memurlarıyla ilgili ayrı, jandarmayla ilgili ayrı usul var. Ortada olay olduğunda çözümü zorlaşıyor. Onun için sorumluları da tekleştiren hesap soranları da tekleştiren bir adımı atmış olacağız. Bu çerçevede yasanın yürürlüğe girmesinden sonra 25 bin civarında yeni infaz koruma memurunu istihdam edeceğiz” diye konuştu.

Bozdağ, yeni istihdam edileceklerin dış güvenlikte çalışacağını, belli bir yaştan sonra içeride görev alacağını anlattı.

- “Yıpranmayı yeniden getiriyoruz”

İnfaz koruma memuru ve diğer çalışanların yıpranmalarıyla ilgili sıkıntılar olduğunu belirten Bozdağ, “Bu sıkıntıları çözüyoruz. Yıpranmayı yeniden getiriyoruz. Özlük haklarında süper olmasa da önemli oranda iyileştirmeler de yapıyoruz. Yasamız büyük ihtimalle Ekim ayında yasalaşacaktır” dedi.

Tutuklu ve hükümlülerin de beklentileri bulunduğunu dile getiren Bozdağ, şunları kaydetti:

“Tutuklu ve hükümlü insanlarımızın beklentileri farklı farklı. Cezaevlerinde, askerde olduğu gibi konuşulan konular var, ‘falan kanun çıkacak’ şeklinde. Bu iftar sofrasında kimseyi üzmek istemem ama hükümetimizin gündeminde bir af çalışması yok. Böyle bir çalışma da düşünülmüyor. Fakat cezaevlerinde bulunan insanlarımızın şartlarının daha iyileştirilmesi, belki infaz sisteminde açık cezaevine ayrılma konusunda bir takım genişletmeler yapabiliriz. Açık cezaevine çıkmayla ilgili sınırı genişletebiliriz. Bununla ilgili bir çalışmamız var, bittiği zaman onu da Meclis’e sevk edeceğiz. Ne kadar genişleyecek, çalışma bittikten sonra göreceğiz. Fakat Bakanlık olarak açık cezaevine ayrılmadaki alanı biraz daha genişletmek istiyoruz. Böylelikle cezasının infazını kapalıdan ziyade açıkta geçiren insanımızı çoğaltmak istiyoruz.”

Bozdağ, konuşmasının sonunda hükümlü ve tutukluların sağlık içerisinde cezalarını tamamlayarak ailelerine kavuşmalarını diledi.

43 Cevap
 1. koray diyor ki:

  beklemekten ömrümüz tükendi valla birisi diyor var diğeri diyor yok. varlıkla yokluk arasında kafayı yemek üzereyiz ne zaman olacaksa olsun şu alımlar artık.

  (0)
 2. Anonim diyor ki:

  ya sınav başvuru tarihleri ne zamn bilen var mı

  (0)
 3. Anonim diyor ki:

  memur olma yaşını 35 e yükseltmişlerdi gardiyan oalbilmeyi olsun yaşları yükseltin ya beklemekten ömrümüz tükendi 31 yaşına girdik artık. Memur olmayana kız vermiyorlar sizin keyfinizi bekliyoruz.Yok ki tanıdığımız tek umudumuz bu sınavlar ondan da umutsuz kalıyoruz

  (0)
 4. Anonim diyor ki:

  Rumuz; devleti beklersek boruyu yedik

  (0)
 5. Anonim diyor ki:

  gecen sene koruma memurluk adı altında alım yapacağız dedınız yas sartı 35 olabılır dendı herkez ümitlendı.daha sonra yas sınırı ındırıldı .daha sonra başka sorunlar cıktı ertelendı.simdi tekrar gündeme getırıyorsuz ama bu seferde yas sınırını 25 yaptınız.ne yanı yas sınırı 35 te kalsa olmuyormu bayan erkek fark etmez.suna bır duzenleme getırılsın artk yası 25 den buyuk olanların günahı ne. ha bıde ınfaz koruma memurluk yasını indırmıssınız olmaz artk bukadar.adaletsızlık bu yanı.heryerden 25 yas ustunun onunu kesmeye geleceğimizle oynamaya hakkınız yok. burdan devlet buyuklerıne sesleniyorum.bır durun artk bızıde düşünün bizede fırsat verın sızden rıcam

  (0)
 6. Anonim diyor ki:

  yaavv bi net bişey bıktık yalan haberlerden devlet net bişey desin olacak yada olnayacak bıktık artık

  (0)
 7. gülay diyor ki:

  arkadaşlar boyu 1.59 olup bu mesleğe girenler vr mı

  (0)
 8. ceylan diyor ki:

  Gardiyanlik ta haziran atamasi var mi bilgisi olan?

  (0)
 9. hasan diyor ki:

  arkadaşlar bana başvuru tarıhı tenmuzda demişlerdi geçtimi yani şimdi bilgisi olan cvp versin

  (0)
 10. Oguz Kurum diyor ki:

  Arkadaslar Gardiyan alimi var su anda 715 tane aluncak 2temmuza kadar bn kendim Infaz ve koruma memuruyum bu siteler yalan soyluyor….

  (0)
 11. Oguz Kurum diyor ki:

  Facebooktan mesaj atin meraj ettiginuz bu seyvarsa

  (0)
 12. Şemso diyor ki:

  İki yıllık işletmecilik mezunuyum yaşım 31 Başvurabiliyor muyum?

  (0)
 13. off diyor ki:

  Arkadaslar cok caresizim

  (0)
OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

İlginizi çekebilecek diğer çalişma hayatı kategorisinden haberler

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar