2016 Özel Okul Fiyatları [121637]

24 Haziran Temmuz arasında kayıtları kabul etmeye başlayacak olan özel okullar ve kolejlerin 2015 öğretim yılı ücretleri yavaş yavaş belirleniyor. Aşağıdaki tabloda yeni öğretim yılında bazı özel okulların eğitim ücretleri yer almaktadır. Genelde anaokul ücretleri.

2016-02-12 16:40 - Bir insanı tanımak istiyorsanız onu büyük bir mevkiye geçiriniz. La Bruyere

24 Haziran-10 Temmuz arasında kayıtları kabul etmeye başlayacak olan özel okullar ve kolejlerin 2015-2016 öğretim yılı ücretleri yavaş yavaş belirleniyor.

Aşağıdaki tabloda yeni öğretim yılında bazı özel okulların eğitim ücretleri yer almaktadır. Genelde anaokul ücretleri 8 bin TL civarındayken, liselerde ücretler 30 bin TL’yi bulmakta.

Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği‘ne göre; özel okullar ara sınıflar için yıllık ücretlerini (Y.İ, ÜFE+TÜFE)/2 oranına, en fazla yüzde 5 oranında artış yaparak belirleyebilecek. Özel okullar fiyatlarını, Ocak ile Mayıs ayı arasında açıklamak zorunda. Okullar, ücret artışlarını, fiyatlarını açıkladıkları aydan önceki 12 aylık enflasyona göre belirleyebilecek. Bu durumda maksimum zam oranı, fiyatın açıklandığı aya göre değişebilecek.

Özel Okul Ücretleri 2015-2016

C3-B6zel-okul-C3-BCcretleri

Özel okullar önümüzdeki eğitim öğretim yılı ücretlerini açıklamaya başladı. Anaokulu ücretleri 8 bin’den başlarken, liselerde bu rakam 30 bin TL’yi aşıyor. Ara sınıf ücretlerine de enflasyon oranı eklendikten sonra en fazla yüzde 5 zam yapılabilecek. Ayrıca özel okullar sadece yüzde 100 ücretsiz öğrenci okutabilecek.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER