23 EKİM 2014 PERŞEMBE 09:40

2013 Özel Okul Fiyatları

Özel okullar 2014 fiyatlarını açıklamaya başladı. Zamdan sonra en ucuz okul 16 bin TL , en pahalı ise 49 bin TL oldu. Özel....

Özel okullar 2014-2015 fiyatlarını açıklamaya başladı. Zamdan sonra en ucuz okul 16 bin TL , en pahalı ise 49 bin TL oldu.

Özel okulların 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı ücretleri belli oldu. Büyük şehirlerdeki okulların bir çoğu geçen yılki ücretlerine yaklaşık yüzde 7 ile 22 arasında zam yaptı. 16 bin liradan başlayan fiyatlar 49 bin liraya kadar çıkıyor. Özel okullar arasında en yüksek ücret Ankara TED Koleji Anaokulu’nun oldu. Geçtiğimiz yıl 46 bin lira olan okulun bu yılki ücreti KDV dahil 49 bin 250 lira olarak açıklandı. Bu ücret Türkiye’deki bütün üniversiteleri hatta dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi’ni bile geçti. Çünkü Oxford’un eğitim ücreti 9 bin sterlin (31 bin TL). Lise seviyesinde Türkiye genelinde en pahalı okul olarak İstanbul Arnavutköy’deki Robert Kolej öne çıktı. Bir yıllık eğitimin bedeli burssuz olarak 47 bin 200 lira olan 151 yıllık Robert Koleji İstanbul Erkek Lisesi, MEF Okulları, Saint Benoit Fransız Lisesi ve Alman Lisesi gibi okullar takip ediyor.

300520142112045019298_4[1]‘Değerlendirin, sınıfta bırakmayın’

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, okulların kapanmasına 2 hafta kala yolladığı bir genelge ile sınıfta kalma ihtimali olan öğrencilerin umudu oldu. Genel Müdürlük genelgesinde öğrencinin “ders başarısızlığına göre” değil yaşıtlarına göre durumu ve sosyal yönüne bakılarak sınıfta bırakılmaları istendi.

Yeteneği dikkate alın

Genelgede, öğrenci başarılarının değerlendirilmesinde bazı derslerdeki başarısızlıklarına bakılarak eleme yapılmaması gerektiği belirtilerek, “Kendi yaş grubu içinde bir bütün olarak değerlendirilmesi, ilgi ve yeteneklerinin dikkate alınması ve öğrencinin sınıf tekrarına bırakılmasının ancak öğrencinin akademik ve sosyal yönüne katkı sağlayabileceği durumlarında işleme alınması hususunda gereğinin yapılması” istendi. Genelge ile bazı derslerde başarısız da olsa öğrencinin sosyal yönü kuvvetli ise sınıfta kalmamasının da yolu açılmış oldu.

OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayracak.

  1. emine diyor ki:

    ya ben teog daki puanımı okul puanım düşürdü istedigim liseyi faln kazanamıyorum ata kolojiin lise ücreti 11.850 tl acaba bu ücret aylık mı yoksa yıllık mı

    (0)
  2. nisa diyor ki:

    Allahım! bu özel okul fiyatları.sadece anaokul parasıyla şu içimde ukte kalan şeyi yapardım………….

    (0)

FACEBOOK YORUMLARI

Yükleniyor..

İlginizi çekebilecek eğitim kategorisinden HABERLER

SON DAKİKA HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar