02 AĞUSTOS 2014 09:33

Türk erkeklerinin % 40’ı endişeli
Türk erkeklerinin % 40’ı endişeli
Emeklilik müjdesi
Emeklilik müjdesi
Yazık Değil Mi? Kabataş İett Kazasında Genç Kızın Hayatı Karardı h0229
Yazık Değil Mi? Kabataş İett Kazasında Genç Kızın Hayatı Karardı h0229
Erdoğan için yeni şarkı | VİDEO
Erdoğan için yeni şarkı | VİDEO

Dinçer’den Usta Öğreticilere iyileştirme müjdesi 1206

Halk eğitim usta öğreticilerine kadro Aşağıdaki haber 2012 yılına ait ve usta öğreticiler henüz bir iyileştirme göremediler bu yüzden Usta öğreticiler kadro umutlarını da tüketmek...

Halk eğitim usta öğreticilerine kadro

Aşağıdaki haber 2012 yılına ait ve usta öğreticiler henüz bir iyileştirme göremediler bu yüzden Usta öğreticiler kadro umutlarını da tüketmek üzereler.
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bakanlıkları bünyesinde görev yapan 37 bin 745 ücretli usta öğreticinin sosyal haklarının iyileştirilmesi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Dinçer, bakanlığının taşra teşkilatı okul ve kurumlarında 463 kadrolu usta öğreticinin görev yaptığını, 37 bin 745 ücretli usta öğreticinin görevlendirildiğini açıkladı. Dinçer, ücretli usta öğreticilerin ek ders ücreti karşılığında görevlendirildiği ve izin hakları bulunmadığını kaydetti. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin soru önergesini yanıtlayan Dinçer, şunları kaydetti:

‘Çalışmalar devam ediyor’
“Ücretli usta öğreticilerin görevlendirilme şartlarının ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. İlgili kanun ile usta öğretici olarak çalıştırılanların prim ödeme gün sayısı 30 günü aşmamak kaydıyla, bir takvim ayı içerisinde hak kazandıkları brüt ek ders ücreti toplam tutarının, prime esas günlük kazanç alt sınırına bölünmesi sonucu bulunması esası getirilmiş ve 1 Ekim 2008 tarihinden itibaren sigorta primlerinin 30 gün üzerinden yatırılmaya başlanmıştır. Kanuna eklenen geçici 31. madde ile ücretli uzman ve usta öğreticilerin 25 Şubat 2011’den önceki çalışmalarından dolayı ay içinde 30 günden eksik kalan sürelerinin hak sahiplerince geriye doğru borçlanmalarına imkan getirilmiştir.”

3 Cevap
 1. ela diyor ki:

  Biz iyileştirme değil kadro istiyoruz hakkimizi weriiiiiiiiiiiiin

  (0)
 2. Anonim diyor ki:

  Emegimizi kim ne zaman gorecek artik ama kandirilmaktan biktik artik umudumuz tukendi

  (0)
 3. şerife ç diyor ki:

  12 yıldan bu yana çalışmaktayım.3müdür 5 müdür yardımcı değişti.4bina değiştirerek atölye kurdum,teknisyen desteği almadım.Bu arada 2 çocuk büyütüyorumbabasız.gecemi gündüzüme kattım amirlerin her dediğini yaptım.sırtımızda koca yükler var.yaşam mücadelesindeyiz.BÜYÜKLERİMİZDEN KADRO BEKLİYORUZ.ALLAHIN İZNİYLE ÇABUCAK OLSUN.

  (0)
OKUYUCU YORUMU - Üye olmadan yorum yapın

İlginizi çekebilecek diğer haber kategorisinden haberler

EN SON HABERLER

FACEBOOK TAKİP BUTONU

Enson Paylaşılanlar